Skocz do zawartości

"Upadek III Rzeszy" diorama ---> produkcja


Artek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Artek

 

Suuuupppeeerrrr..........ale...

 

No właśnie. Mój dziadek mawiał "głupiemu się pół roboty nie pokazuje" i ja właśnie nie chciałbym wyjśc na tego "głupiego"

Jeżeli ma być realistycznie, to się odezwe.

Przed 1945 rokiem był 1944 i te domki były całe i ktoś w nich sobie mieszkał. Były tam dwie kontygnacje i dach. Teraz na twoich ruinach nie ma śladu po dachu i zawalonym stropie. To oczywiście nie problem. Skoro mieszkali tam ludzie to pewnie mieli jakies sprzęty. To tez nie problem.

Jeżeli były dwie kontygnacje to powinieneś zaznaczyć wyrażny slad między jedną a drugą. Inny kolor scian, przybrudzenia i równe odcięcie koloru ściany od miejsca gdzie kiedyś była podłoga - u ciebie w tym miejscu są zacieki. To nawet po wizycie OSP tak wyglądać nie powinno.

 

No i oczywiście gruzzzzz!!! więc podłogi na parterze nie powinno być widać, zwłaszcza tak wyfroterowanej

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cała ta reszta, o której napisałeś przybędzie z czasem. I gruz i podłoga piętra i mebelki jakieś tam
i patefon

 

Super robota - najladniejsze budynki jakie widzialem na dioramie

Fakt ze te dechy jakies takie szerokie na podlodze - szerokosci plyt chodnikowych ? Dobrze ze beda zagruzowane.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wiele lat mieszkałem w mieszkaniu o takiej podłodze. Mieliśmy jedne z szerszych desek, ale ich szerokość nie przekraczała 30 - 35 cm. Czyli w skali 1/35 do około 10 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo tez wymyślacie!!!! Harmoszka!!!

Na ścianie powinien być widoczek z jeleniem na rykowisku i koniecznie Adolf. Myślę taż ze fajnie by sie prezentowało ....łóżko. Taki mrtalowy stelarz i tzw siennik, rozwalona szafa, malutkie "Main kampf" i jakies papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i zasmażka tfu tfu tfu ...rower

yyy, nieno, co to ja chciałem

 

Artek rewelacja, okna super, dobrze widzę, że są 2 warstwowe?

 

PS. a nie podpisywałeś ostatnio jakiegoś pergaminu krwią?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak onka są dwuwarstwowe. Znaczy wyglądają jak się przyjżeć jak skręcane. Co jeszcze dojdzie to nie wiem bo tam nie ma wbrew pozorom zbyt dużo miejsca.doły będą w znacznej części zagruzowane i zawalone innym badziewiem, natomiast stropy obwiśnięte i pourywane.

 

Nie podpisywałem;) Chociaż może ten Urząd Pracy...... Ale meliska to by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedziemy dalej. Pięterko już zagruzowane. Teraz przechodzimy do "piekarni" czyli drugiego domku. Tamze planuje chłopakom zrobić małe stanowisko na parterze (uzbrojenie, skrzynki po amunicji do MG , worki w oknie, zdjęty Adolf w kącie itp),

th_IMAG1790.jpg

th_IMAG1789.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamze planuje chłopakom zrobić małe stanowisko na parterze
- no chlopakom mozna dorzucic patefon.

 

Wszystko pieknie wyglada, mysle ze mozna pedzelkiem 00 dodac male biale kropki jako imitacje tego co zostawiaja golebie w takich ruinkaach - a moze i samego golebia (gniazdo z jajkami ?) gdzies wstawic na pietrze...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa... było bombardowanie ale gniezdko przetrwało

Oj tam dziagwa - sprawdz od kiedy Berlin byl bombardowany - moze te zgliszcza sa z konca 1944, wiec w maju 1945 golabek (pokoju ? - fajnie bedzie wyladalo z bialym - taki podtekst ) spokojnie gdzies tam gniazdko sobie zrobic mogl

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, żebym się czepiał...

ale strop dość rachityczny jest - chociaż to w sumie można przeżyć. natomiast brakuje trzciny (sufit od spodu tynkowany był na "siatce" (używając dzisiejszych określeń) z trzciny właśnie). łatwo dorobić chociażby z pędzla - a efekt powinien się mocno poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.