Skocz do zawartości

Kingtiger Porsche Turret w/Zimmerit Pz.Abt 503 Normandy 1944


cloner16

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie wakacji. Mnóstwo czasu...

Kupiłem sobie coś dobrze znanego i od razu niespodzianka

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=1133620&kateg=288848

 

Czołg który robię to trzeci od góry.

http://www.mojehobby.pl/show_file.php?src=http%3A%2F%2Fwww.mojehobby.pl%2Fzdjecia%2F7%2F6%2F2%2F1144_2_dra6302_4.jpg

 

 

Nie kumam instrukcji.

 

8f607753a9e911c6med.jpg

Czy ta "uszczelka "ma tam być? W instrukcji, na rysunku jej nie ma a

rozum podpowiada co innego.

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę dni też go zaczynam ;)

Ten element na pewno tam jest. Pominęli go w instrukcji, ale nie jest wymieniony jako część "nie używana" na pierwszej stronie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! To wracam do pracy.

Czym tak właściwie różnią się te wersje czołgów ,że mam do wybory tyle włazów i zawijasów, czy to tylko pomysł producenta umieścić tyle części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, najdroższe w tym całym ambarasie dla producenta jest, jak sądzę, robienie nowych form... Projektowanie, konieczność użycia drogich obrabiarek, pewnie szalenie drogich materiałów na formy etc. Dlatego pewnie o wiele bardziej opłaca się odlać ramkę gdzie jest 70% części od KT Henschela i 30% Porsche i wrzucenie do paru różnych pudeł.

Ech, teraz mi narobiłeś smaku, a tu jeszcze egzaminy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to daj mu numer 114 gdyż jest archiwalna fotka tego pojazdu .

Ja mam 113 i nie mogłem znaleźć takiego pojazdu

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, model już w bardzo zaawansowanym stanie.

Wszystko idzie jak po maśle. Jutro albo w czwartek zacznę malowanie , muszę tylko sprężarkę kupić.

Daje nowe zdjęcia,

f45e03420d9cb43cm.jpg

Gąski super, nie trzeba się porać z wycinaniem z form

tak wygląda w tej chwili, szczerze to nie lubię robic zdjęć modelu bo nigdy nie wychodzą

3db085dd0498c2d0m.jpg

 

 

Pytanie GRATIS!!!

Co to właściwie jest i na jakie kolory pomalować?

3af588f52dcb5693med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekam na malowanie na razie idzie Ci nieźle. Też mam na ukończeniu takiego Tygrysa. Pytanie do wszystkich: w opisie malowania w monografii znalazłem kolory ale tylko z numerami oryginalnymi, tzn według dyrektyw Ministerstwa. Ciemnożółty RAL 7028, oliwkowozielony 6003, czerwonobrązowy 8017. Czy ktoś ma pojęcie jakie mogą być ich odpowiedniki w Humbrolu albo Federal Standard? Jak macie pomysły na farby innych firm to też mogą być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemnożółty RAL 7028, oliwkowozielony 6003, czerwonobrązowy 8017. Czy ktoś ma pojęcie jakie mogą być ich odpowiedniki w Humbrolu albo Federal Standard? Jak macie pomysły na farby innych firm to też mogą być

Setki razy o tym było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie wszystko zrobione.

bb32afb3454a821am.jpg3bb58f6220fb105bm.jpg

24b47149fd6e1d0fm.jpg

 

Teraz przychodzi czas na zastanowienie,na jaki kolor pomalować te bandaże na kołach?

Mam pytanie odnośnie malowania. W instrukcji na obrazkach są ostre przejścia , na niektórych zdjęciach też a często widzę kamo malowane aero z wolnym przejściem.

Czy ktoś orientuje się czy jakie przejścia ma ta 113?

Ale jestem dociekliwy

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przychodzi czas na zastanowienie,na jaki kolor pomalować te bandaże na kołach?

Koła były stalowe, więc żadnych bandaży nie było Miejsca styku z gąsienicą możesz pomalować metalizerem (polecem stal z Model Mastera - słoiczek z czarną etykietą) i przepolerować.

Usuń ślady po wypychaczach z ogniwek na wieży.

Patrząc po zdjęciach, KT były malowane "z ręki" i ma unikalny układ kamo. Kwestia wprawy, czy ufasz swojej ręce i aero na tyle, że uda Ci się zrobić takie przejście w mniejszej skali. Na pewno maskując od Blu-Tacka efekt byłby okej (tylko trzeba by utoczyć wysokie wałeczki i starać się nie podmalować pod samą krawędź - żeby było ciut płynnie właśnie).

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń ślady po wypychaczach z ogniwek na wieży.

 

Nie za bardzo wiem o co chodzi.

 

Patrząc po zdjęciach, KT były malowane "z ręki" i ma unikalny układ kamo. Kwestia wprawy, czy ufasz swojej ręce i aero na tyle, że uda Ci się zrobić takie przejście w mniejszej skali. Na pewno maskując od Blu-Tacka efekt byłby okej (tylko trzeba by utoczyć wysokie wałeczki i starać się nie podmalować pod samą krawędź - żeby było ciut płynnie właśnie).

Czy mogę użyć maskola do zasłonienia czy nie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet zaszaleję i Ci zaznaczę w photobuckecie

24b47149fd6e1d0f.jpg

Analogicznie usuń na wszystkich pozostałych ogniwkach .

 

P.S.: Maskol zrobi bardzo ostre przejścia, poza tym może 'poszarpać' granice kolorów.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.