Skocz do zawartości

Panzer IV Ausf. H Late, Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jakiś czas temu wrzuciłem inboxa:

viewtopic.php?t=15594

A parę dni temu zabrałem się za model.

Wyszperałem dwie dość ciekawe fotki. Obie jakoby miałby przedstawiać ten sam wóz nr. 821. Nie pamiętam już gdzie je dokładnie znalazłem, albo na armoramie albo na valka.cz. Dragon co prawda nie daje dokładnie takich kalek, ale ósemka jest, dwójka jest, a jedynkę dotnę z pociętych zer.

dragimage-1.jpg

dragimage.jpg

źródło: armorama.com albo valka.cz

Zimmerit robiłem z green stuffu rozsmarowywanego radełkiem lion roar. Działa ładnie, ale na przyszłość zakupię zestaw dodatkowych "końcówek" bo tą którą dostałem w zestawie jest ciut za szeroka. Na ekranach powinny być 4 rzędy wzorków, Gdybym robił całą szerokością rządek obok rządka, wyszłoby tym radełkiem 3 z mikro-haczykiem. Musiałem zachodzić więc na poprzednie rządki. Na prostych-płaskich elementach nie ma z tym problemów, wychodzi ładnie i równo. Ale kurczę, na ekranach wieży ciężko szło. Wiotkie to, trzeba trzymać w palcach... Ech, głęboka woda. W green stuffie na szczęście można wielokrotnie poprawiać to co się namodziło. Ogólnie dopóki nie zrobiłem zdjęć byłem nawet zadowolony. Na zdjęciach wygląda jak wygląda - miejscowa krzywość razi, ale aż się palę żeby psiknąć to surfacerem, który pokaże prawdziwe oblicze tego co mi wyszło. A nawet jak będzie megatragicznie, to mogę zawsze Green Stuff zerwać.

Ekrany nie są przyklejone do wieży.

DSC_4536.jpg

DSC_4537.jpg

DSC_4540.jpg

DSC_4541.jpg

Właściwie tylko błotniki przednie i tylne zostały mi do obłożenia. Do jutra Green Stuff ładnie zwiąże, i pooczyszczam tam gdzie masy jest za dużo, w okolicach śrub, porobię trochę obić. Góra i błotniki na sucho złożone do zdjęcia.

Ogólnie modelik składa się jak klocuszki ;)

DSC_4594.jpg

DSC_4595.jpg

DSC_4596.jpg

DSC_4599.jpg

I suma sumarum jestem z zimmeritu zadowolony. Po pomalowaniu będzie raczej ładnie.

Stay tuned.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie, raczej jadę prosto z pudła. Niestety muszę trochę zacisnąć pasa, więc specjalnie nic nie dokupię. Ewentualnie jakieś klamry na narzędzia z odzysku.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że na ekranach kładli zimmerit, na fotkach tego nie widać. W ogóle nie mogę dojrzeć, że był na tym czołgu. Ale na Niemcach nie bardzo się wyznaję, przyznam bez bicia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie późne H miały. Niektóre jeszcze na ekranach bocznych nawet (a nawet i na bokach kadłuba). Na fotce od tyłu wyraźnie widać zimmerit na ekranach wokół wieży i tylnej płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Reggy jakie malowanie na nim zrobisz takie jak na tych fotach??

Fajnie Ci to idzie a ta maszynka do zimmeritu to gdzie ją można kupić i mniej więcej za ile?Tak sobię patrze na te czwóreczki i nabieram na takową ochotę..

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, malowanie jak z fotek.

Radełko do zimmeritu:

Podstawowa wersja:

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=LR%20LT0016

I dodatkowe wzory:

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=LR%20LT0017

Wysyłka darmowa.

Recka: http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/tools/lionroar/lt0016-17.htm

Podstawowa wersja nadaje się na zimmerit większych pojazdów, Tigerów, Kingtigerów etc. Dodatkowe wzory na panzery III, IV i V, Stugi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to radełko będę szukał jeszcze na polskich stronach a narazie zimmerit robię z kółeczka po zapalniczce albo z takiego czegoś co jest na boku pudełka od płyty cd .

Planujesz jakąś dioramę z figurantami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest takie radełko zimmeritełko do skali 1/72

Szczerze, nie wiem ;) W tym dodatkowym zestawie lionroar'a jest radełko do 1:48.

Planujesz jakąś dioramę z figurantami ??

Dioramkę chyba nie, raczej same figurki - mniej więcej taki układ jak na zdjęciach archiwalnych na początku wątku.

Kółeczka z zapalniczek też są spoko, sam parę zimmeritów nimi zrobiłem i jestem zadowolony.

A co do modelu...

Troszkę dzisiaj wieczorem podłubałem. Przede wszystkim uzupełniłem brak zimmeritu między przednimi płytami. Poskrobałem też sam zimmerit z przodu - przyjemnie się w green stuffie robi odpryski. Tył i wieżę pokanceruję z czasem. Bardzo przyjemnie składały się gąski. Co prawda z każdej trzeba usunąć dwa małe wypychacze, ale to tylko skrobanie - szpachlowanie nie występuje. Kolor plastiku na lewą i prawą gąsienice są różne, bo różnią się kierunkiem włożenia sworznia łączącego ogniwa - miły bajer. Dobrze do siebie pasują, ładnie się układają. Oczywiście koła i gąsienice założone na sucho (góra czołgu z wanną też).

DSC_4605.jpg

DSC_4606.jpg

DSC_4607.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiać koszulki, aktualizacji relacji nie będzie!

.

.

.

.

Żartowałem. Ale zapraszam do tematu koszulkowego

 

a co do niego to mógłbyś jeszcze bandaże kół obrypać

O, to jest dobry pomysł. Rozważę, rozważę.

 

Posklejałem troszkę dalej. Oprzyrządowanie z grubsza zrobiłem, wykorzystałem trochę zapinek ze starych Dragonów. Zrobiłem ekrany boczne - bardzo przyjemnie się je montowało. W przednich będę musiał przeczepić górne uchwyty, bo po doklejeniu najmniejszego przedniego segmentu (tego z plastiku) okazało się że krzywo leżą. Ale to nie problem. Przybyły też błotniki. Parę detali zostało do dorobienia (sprężynki przy błotnikach, włazy, antena, liny, koła na pakę) ale to z czasem. Dzisiaj powinienem dostać figurki z których coś wydłubie - wtedy dokleję włazy.

Tęgą rozkminę mam, czy doklejać ekrany na wieży przed malowaniem, czy po. Jeżeli na bokach wieży nie muszę malować kamuflażu, a tylko pojechać ją bazą, to raczej dokleję.

Na tym zdjęciu:

dragimage-1.jpg

Widzę, że wnętrze otwieranych segmentów osłon wieży ma pomalowane wnętrze dwoma pozostałymi kolorami. Ale przecież mogli pomalować tylko je - a wnętrze reszty osłon zostało w samym bazowym. Jak sądzicie?

Przy okazji - jeżeli nie robiłbym faktury na tłumiku przy użyciu szpachli, mógłbym powiedzieć, że na model nie poszedł ani miligram szpachli. Klocuszki.

A teraz foteczki:

DSC_4621.jpg

DSC_4622.jpg

DSC_4608.jpg

DSC_4609.jpg

DSC_4610.jpg

DSC_4611.jpg

DSC_4613.jpg

A tu założyłem na aparacik takie śmieszne soczewki makro +10 dioptrii które kiedyś kupiłem za parę złotych na allegro. Przyznam, że prawie się nimi nie bawiłem ,a chyba warto. Przy okazji widać, że mam troszkę syfku do oczyszczenia

DSC_4614.jpg

DSC_4616.jpg

DSC_4619.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie figurki. Wybierałem je głównie pod kątem póz, niż mundurów.

DSC_4646.jpg

DSC_4647.jpg

DSC_4648.jpg

Dlatego mam do Was pytanie, a właściwie prośbę o potwierdzenie moich przypuszczeń. Panowie z fotek archiwalnych tego egzemplarza do robię, mają inne mundury niż panowie figuranci? Mianowicie o takie:

dragimage.jpg

fotka z odmętów dysku

Prawda? Jak tak, to zaraz green stuff i milliput w łapkę i spróbuję coś wyskrobać...

Czego model ma plastikową lufę? Wydech obsmarowałeś szpachlówką?

Lufa plastikowa, wydech szpachlówką humbrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.