Skocz do zawartości

MiG 21 Academy 1/48 wydanie limitowane


maqui

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Pierwszy raz zamieszczam post w tym dziale, samolotów bowiem nie sklejam. Aczkolwiek ostatnimi czasy moją uwagę zwrócił model firmy Academy wydany z bardzo efektownym zestawem kalkomani zawierających między innymi rybe miecz (okazjonalne z okazji 45 lat służby tych samolotów). Jako że model tego samolotu moim skromnym zdaniem powinien być w kolekcji każdego szanującego się modelarza, postanowiłem zamieścić mały In-box. Dodam że sklep za posrednictwem którego zakupiłem tego MiGa (MARTOLA) posiada bardzo atrakcyjną cenę - 84 zł + koszty wysyłki.

Najpierw foto pudełka:

 

5cc1f11ce78d16a4m.jpg

 

A teraz jego zawartość:

58776d23841fe031m.jpg

 

4bd12f6c0bb3552cm.jpg

 

83c4e0162e556135m.jpg

 

6c440ac85761f2a1m.jpg

 

bf36dea151e4ce29m.jpg

 

23cba5b72ebd9a63m.jpg

 

f615c5408ae6a9a4m.jpg

 

Zestaw bardzo efektownych kalkomani:

eee3717eeda4d855m.jpg

 

Wchodząca w skład zestawu niewielka ramka elementów fototrawionych:

a2b19e8a77c3bdbcm.jpg

 

W zestawie z elementów papierowych dołączono między innymi:

Schemat malowania samolotu w dwóch wersjach:

 

93e5dcddd54dc838m.jpg

 

ed2d6fc573b9a429m.jpg

 

Oraz oczywiście instrukcję:

 

194c40f16ff4ae17m.jpg

 

e013401a57ecd3d6m.jpg

 

3c06c7c3a8d8c0e1m.jpg

 

d6305ade53579b47m.jpg

 

A tutaj wymieniona jest zawartość pudełka:

 

a17b8b244f67eb62m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie pogrubić zdanie kolegi, które powinno dotrzeć do każdego sklejacza fok i innych messerów:mrgreen:

Jako że model tego samolotu moim skromnym zdaniem powinien być w kolekcji każdego szanującego się modelarza,

Odnośnie zaś prezentowanego zestawu należy aby każdy zapamiętał co następuje:

Panie, kup pan żywiczny garb!*

* dla tych którzy jeszcze nie wiedzą (!) ogólnie zestaw jest OK, niestety jego bolączką jest garb od wersji Bis. Właściwy dostępny u wielu producentów żywic, jest chudszy. Sklejenie s-tu z niewłaściwym garbem w takich pięknych malowaniach wiąże się z linczem słownym od miłośników konstrukcji MiG-21

Odnośnie kalek firmy Albatros. Porównajcie wykonanie miecznika, szczególnie widać to na tylnej płetwie. Wygląda to dość średnio. Tak, jakby do projektu zatrudnili początkującego grafika stawiającego pierwsze kroki w obsłudze programu CorelDraw.

 

Btw. Czy wszyscy będą robić tylko miecznika? Czy tylko mi bardziej podoba się kruk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. Czy wszyscy będą robić tylko miecznika? Czy tylko mi bardziej podoba się kruk?

 

Mnie również podoba się to drugie,pudełkowe malowanie PSP i zapewne je właśnie będę robił.

 

Co do kalkomanii drukowanych przez Cartograph, to raczej nie ma specjalnych problemów z ich nakładaniem. To dobre kalkomanie,nie rwą się i przeważnie mają poprawną kolorystykę, ale oczywiście jak każde kalkomanie wymagają praktyki, odpowiedniego przygotowania powierzchni i odpowiedniej chemii (płyny). Początkujący modelarz może mieć problem z większymi motywami, takimi jak Miecznik w Migu, ale ktoś kto już robił to wcześniej powinien nałożyć je bez przeszkód.

Cartograph zaczyna pojawiać w coraz większej ilości nowych zestawów modelarskich (Academy, Kinetic, a ostatnio nawet Tamiya), a także wykonuje kalki dla innych firm (Sky Models). Na arkuszu zazwyczaj w rogu widnieje wtedy napis Printed by Cartograph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jestem użytkownikiem już tego modelu właśnie od dziś. Bo dotarł i do mnie Dużo trzeba będzie przy nim po grzebać .Jeśli chce się mieć ładnego Migusia. Ale i tak już jest poprawiony od klasycznej wersji MF-a z Academy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo trzeba będzie przy nim po grzebać .Jeśli chce się mieć ładnego Migusia.

Piotrze, nie strasz kolegów modelarzy. Zwykły zjadacz chleba jeśli zrobi go z garbem z zestawu i tak będzie zadowolony. Żeby połechtać nas miłośników konstrukcji można wymienić największą bolączkę. Maniacy niestety zauważą wiele wad. Zaczynając od zgodności wymiarowej, model jest za długi i moim zdaniem wyciągnięty w pionie. Po porównaniu z planami (co sam robiłem) można złapać się za głowę widząc jak skopana jest bryła choćby hamulców aero, klap, wybrzuszeń nad skrzydłami itd. Wiele linii podziału do przerycia itd itd...

Jak tak patrzę na starego OEZa, który jest zestawem starszym o 10 lat to aż mi się słabo robi. Tak pięknie leży w planach. Tylko te linie podziału blach (każda na swoim miejscu), dla niektórych głębokie jak krater...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Witam

Wiem, że to pytanie tu nie pasuje ale to często odwiedzany wątek przez znawców tego samolotu, a mi zależy na czasie (święta)

Mam następujące pytania co do dodatków do tego modelu: mig 21 mf polish air force firmy academy 1:48

 

Pierwsze pytanie czy ten kokpit będzie tu pasował??

http://www.model-hit.pl/3743_aires-4049-mig-21mf-cockpit-set-1-48.html

PS. on jest złożony i pomalowany?? Tylko się upewnie

 

Drugie

http://www.mojehobby.pl/cmk-k4077-mig-21-pf-mf-bis-kom-podw-aca-p-18-1740243.html

Cy te komory podwozia tu pasują??

 

Trzecie pytanie:

http://www.mojehobby.pl/cmk-k4076-mig-21-pf-mf-bis-kola-aca-p-18-1740240.html

Czy te /koła/ to też są golenie?

 

Czwarte pytanie:

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?t=37340&sid=e4def95028ca0df5bb57784331693c61

Gdzie mogę kopić te kalki w 1:48?? Chce zrobić samolot w wersji bis z babich dołów dlatego pytam o dopasowanie

I jeszcze jedno co jeszcze muszę kupić aby to przypominało bis-a może wlot powietrza bo gdzieś widziałem ale nie wiem czy to bedzie widoczna różnica?? Czy może dysze??

 

Bardzo przepraszam za niewłaściwe miejsce umieszczenie pytania i proszę o jak najszybsze odpowiedzi (przepraszam również za tyle pytań

 

Pozdrawiam Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na twoje pytania. Tak, kokpit i reszta są do zestawu Academy (koła są raczej bez goleni), co nie znaczy że idealnie się wpasują i nie będzie potrzebna np. szpachla. To standardowy zestaw z żywicy, do malowania i złożenia. Kalki są od firmy Hi-Decal Line dostępne w większości polskich sklepów internetowych.

Wlotu żywicznego nie widziałem. Dysza jest niby do wersji MF. W zasadzie jeśli kupisz sam model plus kalki to może wyjść ładny Bisek Reszta dodatków jak uważasz/ ile pieniędzy chcesz przeznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jeśli kupisz sam model plus kalki to może wyjść ładny Bisek Reszta dodatków jak uważasz/ ile pieniędzy chcesz przeznaczyć.

 

Moim zdaniem nie ma co inwestować w dodatki, tylko robić samemu od podstaw co gwarantuje zgodność z rzeczywistościa. Zestawy "upiększające" nie są idealne a zwykle nietanie. Polecam lekturę

viewtopic.php?t=18507&highlight=

Bierz przykład z tego Pana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten temat

Przestudiowałem go z 5 razy...

Chciałbym robić te rzeczy samemu ale nie pozwala mi na to moje doświadczenie w modelarstwie

Myślę, że w przyszłości potrenuję trochę dorabianie elementów ale skoro babcia stawia (święta) no to nie należy odmówić

 

Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi i jeszcze tylko jedno ostatnie pytanie skoro to same koła to ma ktoś namiar na koła z goleniami bo szukam ale coś słabo mi to idzie

 

PS.

Dysze spróbuję zrobić samemu

 

Pozdrawiam Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, szanuj swoje i babcine pieniądze. Lepiej pomęczyć się samemu troszkę a za "pokaźne" kwoty zainwestować w sprzęt i akcesoria niezbędne do robienia tego wszystkiego samemu. Ale oczywiście nie namawiam na siłę. Eduard chyba robi malowane blaszki.

 

Nie ma już co zaśmiecać tego kultowego Topica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawu golenie plus koła raczej nie uświadczysz. Same golenie są w zestawie Scale Aircraft Conversions ale wg mnie szkoda kasy.

 

Wielka prośba do moderacji! Szkoda zaśmiecać ten wspaniały wątek tematem dodatków do modeli. Dlatego proponuję aby szanowna moderacja przeniosła dyskusję rozpoczętą przez kolegę "Kawul" do odpowiedniejszego wątku

MiG 21 Academy 1/48 wydanie limitowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.