Skocz do zawartości

[Warsztat]YF-22-1:32 Testors


Gość artoorkap

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie inne modele (prócz Abramsa) rzucone w kąt , zabawę z długo wyczekanym modelem czas zacząć. Zapuściłem muzę (AC/DC rulez) i przystąpiłem do pracy Model jest ...duży Większy nawet niż F-15 E tamiyi w tej samej skali. Linie wypukłe, detale praktycznie żadne. Model Testorsa ma otwarte tylko lewe komory na uzbrojenie , tzn lewą boczną na Sidewindera i lewą na Amraamy( dobrze że nie otwarli tylko lewego podwozia ) Postanowiłem otworzyć wszystkie komory. Dorobiłem już je , pozostaje tylko dołożyć detale. Przetrasowałem linie na wklęsłe i pobawiłem się z kabiną. Zmieniłem fotel na metalowy z modelu F-16C firmy Hasegawa. Oprócz tego robię podświetlaną tablicę (w tym momencie schnie). Będzie stał na podstawce z imitacją lotniska i z pilotem obok. Oto dotychczasowe efekty. Mile widziana krytyka i wytyczne co do korekt.

 

76a9de1d2e913002.jpg

bc935395ca7deace.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dotąd mam dorobione wszystkie komory na uzbrojenie. Oto jedna z nich. Druga jest taka sama. Komory główne też są ale muszę je poprawić. drut miedziany za nic nie chciał się przykleić do plastiku. Macie na to jakieś sposoby?Zdjęcie trochę ciemne ale niestety z lampą wyszło za jasne

 

425330b2a658e558.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , jutro kupię i wypróbuję. Najwyżej będę przyklejał druty w izolacji. Mam takich trochę. Oto rezultaty dzisiejszego męczenia Raptora Wypolerowałem skrzydła i zacząłem z kadłubem. Jutro kupię papier ścierny o większej ziarnistości bo mnie to dobija. Zrobiłem oświetlenie lewego skrzydła. Światło diody przebija ale po malowaniu nie powinno być śladu. Ponadto zająłem się wpasowywaniem kokpitu w kadłub. Muszę go trochę jeszcze poprawić. Zdjęcie lewego skrzydła niewyraźne , moja cyfrówka nie lubi zdjęć bez lampy :(

 

860d1d10988044e5.jpg

0a961f224087ae06.jpg

7258757506cf9484.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze...no fakt...przegiąłem...z elektryki jestem noga...idzie to jakoś przyciemnić? Jasne , kokpit będzie jeszcze wykańczany i nie jest to jego docelowy wygląd. Pod tablicą będzie domalowane na czarno , będzie zabudowana przestrzeń pod tablicą. Jest jakiś sposób na przyciemnienie tej żarówy? Nie znam żadnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze...no fakt...przegiąłem...z elektryki jestem noga...idzie to jakoś przyciemnić? Jasne , kokpit będzie jeszcze wykańczany i nie jest to jego docelowy wygląd. Pod tablicą będzie domalowane na czarno , będzie zabudowana przestrzeń pod tablicą. Jest jakiś sposób na przyciemnienie tej żarówy? Nie znam żadnego

Zmniejsz jej napięcie/zrób regulator napięcia(mój wentylatorowy(oparty na LM317T) od 3V-10V nawet działał na diody, tylko trzeba pamietać, żeby nie puścić ponad 5V...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystory będą. Ale nie w modelu tylko w podstawce. Bateria będzie w podstawce a diody będą zasilane przez koła. Rezystory będą na drucie prowadzącym do jednego z kół. Zastanawiam się nad użyciem małego zasilacza zamiast baterii. Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. YF-22 testorsa nie ma wnętrza dysz wylotowych. Pomyślałem żeby umieścić tam większe diody o kolorze pomarańczowym by zasymulować pracujące silniki. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie postępy niewielkie. Przetrasowałem linie w 90%, został mi tylko tył kadłuba w okolicy dysz wylotowych. Kupiłem słabszą diodę i wnętrze kabiny wygląda tak jak powinno. Teraz robię wnętrze do komór uzbrojenia. Spróbowałem zapuszczać linie podziału farbami akrylowymi, jak na razie na niepomalowanych częściach. Wychodzi dobrze, dużo lepiej niż tą techniką którą robiłem to wcześniej (zmielone pastele+woda+płyn do naczyń lub sido+pastele). Zastanawiam się też jak zrobić wnętrza dysz. Jakieś pomysły/sposoby panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też jak zrobić wnętrza dysz.
Alclad ma dwie fajne farby do tego celu. "Burnt Metal" na zewnetrzne elementy, jak np. kierownice strumienia gazow wylotowych oraz "Jet Exhaust" do wnetrza dysz. Numerki bede mogl Ci podac dopiero, jak dotre do domu... Jezeli natomiast chodzi o jakies duperelki w srodku, to poogladaj sobie relacje kolegi marek_1101. On cuda rozne wyczynia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o farby mi chodzi...chodzi mi o turbinę i stabilizator płomienia...robiłem coś takiego tylko w F-104. Tu bedzie to trochę mniejsze...nie mam żywcem pojęcia jak się za to zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dalsze efekty dotychczasowego dłubania. Kabina tak jak pisałem ze słabszą diodą oraz grzbiet kadłuba z migającym światłem. Utrafiłem na rozbłysk:) Jak skończę to będzie film żeby było to widać.

 

4a76d016c82c7ced.jpg5a9d79d6c1b4d632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.