Skocz do zawartości

Cysterna Italeri #758 - Relacja. Koniec prac.


Gość JarekS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałem Was poinformować, że prace nad cysterną ruszyły na dobre:

 

IMG_0357.jpg

 

In-Box zaprezentowałem TU, czas na pierwsze prace.

Postanowiłem, że absolutnie pierwszą czynnością będzie naklejenie folii imitującej chrom na beczkę. Folię zakupiłem na Allegro, u Sprzedawcy DAMI-2007 w tej Aukcji.

Dobrze, że kupiłem spory zapas, bo czynność, z pozoru prosta, wydała się niezłym wyzwaniem. Nie dało rady na sucho, bo zbyt dużo bąbli zostawało, jak rónież, za dużo "paprochów" dostawało się pod folię. W końcu udało się opanować metodę, która zapewniła ładny wygląd folii - folia naklejana była z dużą ilością wody (prysznic pod folię), arkusze większe niż sam oklejany element, lekkie naciąganie całości, później dociaganie folii w rogach, ściąganie wody spod folii i na końcu docinanie już naklejonego fragmentu.

Efekt uzyskałem następujęcy (trochę mało widoczny, bo robiony z lampą):

 

IMG_0001.jpg

 

IMG_0003.jpg

 

Skleiłem też już beczkę i zaszpachlowałem. Po wyszlifowaniu szpachli, przyjdą tu także pasy folii chromowanej (spód beczki):

 

IMG_0012.jpg

 

Zacząłem też już kleić ramę - najpierw zlikwidowałem "szwy", które były dość grube i brzydkie (sporo się namachałem pilniczkiem i papierem ściernym):

 

IMG_0010.jpg

 

Tak naprawdę, to pewne prace wykonałem już jakiś czas temu - mianowicie, rozpocząłem pracę nad pojedynczymi nadkolami, według pomysłu podpatrzonego z Forum Wagi Ciężkiej.

 

Wszystko opisałem w osobnym wątku tutaj

 

Nadkola były na następującym etapie:

 

IMG_0024.jpg

 

I tak przeleżały w tej formie ze 2 miesiące.

 

A na koniec mały przedsmak tego, co zamierzam zbudować. Na górze beczki podocinane i przypasowane płyty ryflowane z Truck Accesories:

 

IMG_0031.jpg

 

IMG_0032.jpg

 

Cysterna będzie raczej mocno fikcyjna i nie będę się wzorował na jakimś konkretnym pojeździe. Po prostu, ma mi się podobać - taki mały eksperyment.

Jako, że podpięta będzie do Actrosa Black Edition, również sama cysterna będzie cała czarna (oczywiście z wyjątkiem chromów).

 

Pozdrowienia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To dopiero początek, schody się dopiero zaczną - malowanie w czerń (jak Actros) i wieszanie nadkoli na ramie. Jeszcze nic nie pomierzone. Wersja nadkoli będzie uroszczona - bez imitacji pasków na nadkolu, same "patyki" od ramy do nadkola.

 

Przerabiasz osie, czy podmieniasz z innej naczepy

Tak naprawdę, to rama, którą zacząłem kleić, nie jest od cysterny, ale od naczepy z zestawu "MAN With Sunshield Trailor", jest jednak identyczna - jedyną różnicą są same osie. Ramy są identyczne - ta z "Sunsheld" (którą sklejam) ma nawet otwory do mocowania tych długich błotników, które ma oryginalnie "beczka" - wszelkie wypusty, otwory - po prostu kopia.

Oryginalna rama z beczki będzie jako części zapasowe, zaś same osie dla bliźniaków (komplet - osie z kołami i ew. innymi rzeczami), już są dla kogoś zarezerwowane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawy projekt.Chrom fajnie wygląda a i pomysł z nadkolami jest bardzo interesujący może się kiedyś przydac i tak jak tornado będę Ci kibicował i bacznie śledził twoją relację

 

pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia nałożona bardzo ładnie... Mnie się z nią nie poszczęściło niestety

 

Życzę powodzonka i mam nadzieję, że będzie z tego fajny zestaw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pomysł z nadkolami jest bardzo interesujący może się kiedyś przydac

Tylko muszę podkreślić jeszcze raz, że to nie mój pomysł - skopiowałem go z Forum Wagi Ciężkiej, od Kolegi Witka:

http://www.wagaciezka.com/viewtopic.php?t=2472

 

Folia nałożona bardzo ładnie...

Pół dnia się z nią męczyłem

 

A nie za wcześnie z tą folią??.Nie latwiej było by pomalować na czarno a potem dać folię??

Myślę, że nie. Celowo tak zrobiłem, żeby naklejać folie na głdkie, nie malowane powierzchnie. I tak bym musiał szlifować po malowaniu pod folię (i polerować). Dodatkowo, przy docinaniu folii, jak gdzie niegdzie uszkodziłem plastik, to go porawię bez problemu. Folie się zaklei taśmami maskującymi i nie będzie problemu - folia jest trwała i mocno przyklejona.

 

Palacz , nie pal bo sobie tylko zycie skracasz :P i zanieczyszczasz środowisko :P .

Modelarstwo jest stresujące - trzeba się odstresowywać

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Poszukuję fotek cystern, które z tyłu na "deklu beczki" mają dodatkowe lampy obrysowe, ale duże - jest tam lampa pozycyjna i migacz.

Ja znalazłem tylko coś takiego, a to jeszcze nie jest do końca to, o co mi chodzi, ale mniej więcej w tym stylu:

 

citerne-inox-160507.jpg

 

Może ktoś z Was ma takie fotki, lub wie, gdzie znaleźć?

 

Dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oski te orginalne na bliźniakach sprzedałes?

Oryginalna rama z beczki będzie jako części zapasowe, zaś same osie dla bliźniaków (komplet - osie z kołami i ew. innymi rzeczami), już są dla kogoś zarezerwowane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten model można jeszcze gdzieś kupić w Polsce (no i za ile mniej więcej) czy raczej jest trudno osiągalny ???

Z tego co wiem, to raczej cięźko bedzie Ci go znaleźć. Ostatnio był na allegro. Rama była złorzona a reszta kompletna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to raczej cięźko bedzie Ci go znaleźć. Ostatnio był na allegro. Rama była złorzona a reszta kompletna.

 

A kiedy dokładnie był na Allegro ? Za ile poszedł ? Bo jakoś go przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy dokładnie był na Allegro ? Za ile poszedł ? Bo jakoś go przeoczyłem.

 

Zobacz tu:

Allegro

18 listopada poszła za 104zł, choć niekompletna (bez kalkomani) - taka sama jak moja, tylko w innym malowaniu (Italeri #713)

 

Ogólnie to pojawiają się czasem na Allegro czy Ebay - w ciągu kilku ostatnich miesięcy widziałem chyba ze 3 różne. Tylko trzeba wyszukiwać w Ebayu zagranicznym (francuski, hiszpański), bo polski nie znajduje ich u międzynarodowych sprzedawców (polskie kategorie nie są skorelowane z europejskimi, a modele w europejskich krajach są w innych kategoriach na Ebay).

 

Przykładowo, ostatnio była tu:

Ebay francuski

 

Moja kosztowała więcej, bo ściągnięta razem z zestawem konwersyjnym (HDS + Winda - Italeri #776). Cena za modele to 300zł, ale drugie tyle to koszty przelewów bankowych, transportu i cła. Impreza niezbyt tania, więc jakby się ktoś zdecydował na jakieś modele, to najlepiej wziąć 2-3.

Kupowane było tu:

Sklep

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace trwają.

Okleiłem już spód beczki:

 

IMG_0013.jpg

 

Posklejałem zawieszenie, poszlifowałm szpachlę na ramie oraz zaszpachlowałem niepotrzebne otwory:

 

IMG_0040.jpg

 

IMG_0041.jpg

 

Osie są przyklejone tymczasowo, żeby dopasować nadkola własnej roboty. Pytanie za 100 punktók, jak to malować?

 

IMG_0042.jpg

 

O ile resory, drążki stabilizacyjne, osie, będą czarne, to nie mam pojęcia co z elementami układu hamulcowego - w "Szmitkach" nie ma problemu, bo tam jest wyraźna wytłoczka tarcz hamulcowych i zacisków, a tu nie mam pojęcia, bo nie wiem, jak to wygląda w oryginale. Czy też wszystko na czarno, czy może któryś z tych elementów jest tarczą hamulcową? Ma ktoś foty oryginału lub jak u siebie pomalował?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twojej naczepie masz hamulce będnowe a tarcze to osłony - możesz śmiało pomalować je pod kolor ramy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sie mylić, ale ta konstrukcja (modelu) pamięta lata `80. Tak więc raczej nie było tam tarcz hamulcowych a najzwyklejsze "bębny" Ja bym malował wsio na czarno

 

P.S Tornado był pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.