Skocz do zawartości

Wakacje pod Bałtykiem - U-Boot Typ IIB U20 Revell 1/144


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Gała ;) Wyślę Ci resztę materiałów, bo zapomniałem - sorewicz.

Tak wygląda bakburta po zabawie z olejami. Nad zaciekami mam jeszcze w planie popracować i bardziej zróżnicować kolor rdzy.

U%20Boot%20Type%20II%2018_zpscpaarpiq.jpg

U%20Boot%20Type%20II%2019_zps7rcqdk0a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Trochę rdzy przerobiłem zgodnie z sugestią Gały na syf ogólny. Syfienie mimo wszystko jeszcze nie skończone. Chcę dodać trochę obić i delikatnych zacieków... Syf w okolicy kotwicy i samo jej brudzenie też do zrobienia jeszcze.

Zainstalowałem działo i dorobiłem do niego jeszcze parę dupereli. Przemalowałem GHG na kolor brązu. Dorobiłem też wydech diesli z rurki. W kiosku dodałem kompas. Podstawkę dorobiłem drewnianą. Nawinąłem też drut na peryskopy żeby było jak trzeba ;)

U%20Boot%20Type%20II%2021_zpsk3v0psdg.jpg

U%20Boot%20Type%20II%2022_zpsgcwstwxd.jpg

U%20Boot%20Type%20II%2020_zpsefesxlvn.jpg

U%20Boot%20Type%20II%2023_zpsrlbakvmw.jpg

U%20Boot%20Type%20II%2024_zpsla6nvqhr.jpg

U%20Boot%20Type%20II%2025_zpsqka2ppw1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatne, wąskie, rdzawe zacieki w takich miejscach jak pod słupkami relingów, czy mocowania poręczy, będą jak najbardziej na miejscu. Ale nie wszędzie, wystarczy wybrać kilka takich gdzie jest największe prawdopodobieństwo ich wystąpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zrobić, zgodnie z waszymi sugestiami. Obawiam się jednak, że część z nich będzie musiała już zostać bo jest zabezpieczona lakierem. Wrzucę zdjęcia jak poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi! Starałem się zrobić zgodnie z waszymi sugestiami. Najpierw psiknąłem mgiełką jaśniejszego szarego żeby przytłumić te zacieki później trochę je zróżnicowałem. Dodałem też scum line, niestety na tych zdjęciach nie widać tego wszystkiego zbyt dobrze a przy świetle dziennym nie miałem czasu... Dorobiłem liny wraz z izolatoram i napinaczami z wikolu.

 

U%20Boot%20Type%20II%2032_zpsa8hxmcai.jpg

 

U%20Boot%20Type%20II%2031_zpsywaqfuh6.jpg

 

U%20Boot%20Type%20II%2030_zpsigntnbka.jpg

 

Zamówiłem sobie tabliczkę znamionową z nazwą i innymi informacjami.

 

U%20Boot%20Type%20II%2026_zpsyibro4fb.jpg

 

Wydawało mi się, że będzie to jeden z nielicznych moich modeli bez śrub rzymskich i naciągów ;)... Nie udało się - na zdjęciach dopatrzyłem się, że linki między słupkami mają śruby rzymskie i je dorobiłem.

 

U%20Boot%20Type%20II%2027_zpsra8n5lrf.jpg

 

Do boi ratunkowej dodałem uchwyty i zamiast gluta z plastiku dorobiłem latarnie z charakterystyczną drucianą osłona klosza a la lampa w piwnicy...

 

U%20Boot%20Type%20II%2028_zpsakm8vudp.jpg

 

U%20Boot%20Type%20II%2029_zpsirgvqxxu.jpg

 

 

Zostało już tylko dorobić naciągi osłon na stery głębokości i maszt wraz z banderą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki za dobre słowa, mogę tylko powiedzieć, że to na pewno nie jest mój ostatni U-Boot ;)

Wrzucam też zdjęcie, które się nie wyświetla w moim wcześniejszym poście.

U%20Boot%20Type%20II%2028_zpsakm8vudp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie wam dziękuję, wszak to moje drugie pływadło, a pierwsze bez żagla ;)

Bandera z brzydkim logo, złej firmy podniesiona zatem pozostało tylko zrobić galerię...

Dorobiłem jeszcze okucia mocowania przecinacza sieci oraz linki biegnące od dziobowych sterów głębokości.

Banderę nakleiłem na folię spożywczą - patent podpatrzony u Rhyardera.

U%20Boot%20Type%20II%2034_zpsorm4cvfg.jpg

U%20Boot%20Type%20II%2033_zpsswea86xw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni na pewno nie będzie... totalnie mi odbiło i kupiłem sobie całą flotę w 144:

VIIC - 2 sztuki - chcę zrobić U96 (a jak!) i U552

VIIC/41

VII D

XXI

IIB (1943)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni na pewno nie będzie... totalnie mi odbiło i kupiłem sobie całą flotę w 144:

VIIC - 2 sztuki - chcę zrobić U96 (a jak!) i U552

VIIC/41

VII D

XXI

IIB (1943)

 

Zbierasz flotę, tak ja ja żaglowce. Tylko jak na to wszystko nazbierać później CZAS, żeby to wszystko wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.