Skocz do zawartości

Zamiennik Blacken-it !!!


Seb

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie jak zniszczyłem gąsienice Friulmodel do Tygrysa bawiąc się kretem ?

Jest nowy wynalazek, pomysł przeniesiony z FRM na PWM przez Pawła Leszczyńskiego.

Dzisiaj sprawdziłem, to działa !!!

Oto dwa składniki:

 

DSC00058.jpg

 

Mieszamy w stosunku 1:1.

30 minut i gąski wyglądają tak:

 

DSC00057.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szczerze mówiąc dziwne reakcje zachodzą, gąski nie zrobiły mi się czarne.

Na początku jak wrzuciłem od razu zerdzewiały, jak wyciągnąłem ściemniały i musiałem szybko je zafixować bo bielały powoli.

 

Ale na darmowy sposób nie należy narzekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Może ktoś mi wyjaśnić (lotnikowi) o co tu chodzi?

Czy ja dobrze łapie, że takie plastikowe gąski wrzuca się do tej mieszaniny, żeby przybrały kolor stali, co w efekcie daje to, że nie trzeba ich malować?

A jeśli dobrze to pojąłem to czy takie coś można/i czy się opłaca robić na DS-ach w 72?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi wyjaśnić (lotnikowi) o co tu chodzi?

Czy ja dobrze łapie, że takie plastikowe gąski wrzuca się do tej mieszaniny, żeby przybrały kolor stali, co w efekcie daje to, że nie trzeba ich malować?

A jeśli dobrze to pojąłem to czy takie coś można/i czy się opłaca robić na DS-ach w 72?

Oj nie, chodzi o METALOWE gąsienice, które na skutek reakcji chemicznych składników naszej mieszaniny z metalem gąsienic pokrywa się patyną o ciemnym kolorze... tak w skrócie jak ja rozumiem.

Czyli nie zadziała tak na plastiki, może je jedynie rozpuścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czyli zamiast malować gąski odpowiednim kolorem wystarczy namoczyć w tej miksturze i potem ładnie wypolerować a same nabiorą koloru?

Czy to co pokazałeś tyczy sie źle pomalowanych gąsek i usówania z nich farby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Friule metalowe.

Farbę ze źle pomalowanych Friuli łatwo zmyć nawet Nitrem, benzyną ekstrakcyjną, roztworek kreta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze gwoli informacji, żeby zabawy z tą mieszaniną przeprowadzać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, a najlepiej z dala od siedlisk ludzkich. Smród tego zajzajeru wyciska łzy z oczu i gile z nosa!

Choć przyznaję - efekt końcowy jest wart poświęcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Właśnie zacząłem próbę z tym specyfikiem. Smród jest nie do wytrzymania, a mieszanina po wrzuceniu gąsek zrobiła się rudobrązowa. Zobaczymy za pół godzinki co z tego wyjdzie.

PS. Domestos zawiera podchloryn sodu, więc możliwe że reakcja która zachodzi może prowadzić do wytworzenia szkodliwych dla zdrowia substancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Gąski wyjęte. Nic złego się im nie stało, metoda działa, choć tak jak mi się wydawało niebezpieczna dla zdrowia- WYDZIELA SIĘ CHLOR! Jego szkodliwości nie trzeba chyba tłumaczyć. Dlatego proponuję wszelkie działania z tą miksturą przeprowadzać na wolnym powietrzu.

g1.jpg

g2.jpg

Jutro spróbuję usunąć tłusty nalot który sę pojawił na ogniwach.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 7 months later...

ja tam bym nalotu żadnego nie usuwał tylko popracować tzn zetrzeć miejsca w których gąska pracuje - zęby itp. Wyszły z miksturki super - nie lubię czarnych a te tu są akuratne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 7 years later...
36 minut temu, enten napisał:

Seb, próbowałeś oksydy do broni?

Nie.

Chodziło mi o to, że mam wrażenie, że Domestos stracił nieco na swoich właściwościach. Kiedyś wystarczyło 30 min moczenia i było ok.

Dzisiaj musiałem kąpać friule grubo ponad godzinę, zmieniając dwa razy mieszankę, ale efekt na szczęście wyszedł zadowalający.

Bardzo długo używałem specyfiku AK który jest w porównaniu do domowego sposobu rewelacyjny, ale nie chce do końca współpracować z gąskami do Tygrysa.

Na zdjęciu będzie widać o co chodzi:

mm.JPG.02de6f6b3d63c40fb0722eb16a203867.JPG

 

Trochę mnie to irytuje, a po kąpieli w d + o taki efekt praktycznie nie występuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, cooper69 napisał:

Bardzo fajnie i szybko (filmy na YT) działa specyfik Wildera. Sam jeszcze nie sprawdzałem.

 

AK jest też rewelacyjny pod względem szybkości działania. Kilkadziesiąt sekund i gotowe.

 

41 minut temu, mbrnnr napisał:

@Seb - myłeś je? Powietrze pędzlem z otworów usunięte?

Nawet nie wiesz jak kombinowałem:

Przy drugim komplecie moczyłem pojedyncze ogniwka.

Przy kolejnym, w płaskim naczyniu w odcinkach po kilkadziesiąt ogniw. Wklepywałem pędzlem w zagłębienia.

Nic te sposoby nie dały. Chyba zbyt duże napięcie powierzchniowe występuje przy tym płynie.

Ten sam problem miał słynny Blacken-it.

Dlatego dzisiaj wróciłem do starego domowego sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.