Teraz jest Pn cze 25 2018, 0:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: VII Wrocław Model Show, 7-8 kwietnia 2018
PostNapisane: Cz gru 14 2017, 20:17 

Halo, halo!
Tu rozgłośnia radia WMS 2018, która serdcznie Was zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej 7 już imprezie Wrocław Model Show 2018. Wszelkie abgrejdy i najnowsze zmodyfikowane wersje WMS2018 będą do pobrania wkrótce z naszej strony www i twarzoksiążki

TWARZOKSIĄŻKA.

Natomiast na chwilę obecną mam istotne ogłoszenie ws.bazy noclegowej. Wczoraj uzgodniliśmy z właścicielem GREEN HOSTELU, że przytrzyma nam do 30.12. br rezerwację całego hostelu na potrzeby naszej imprezy. Hostel wg. nas jest najlepiej położonym miejscem noclegowym w pobliżu imprezy. Doskonale położony i skomunikowany z centrum miasta, a dodatkową zaletą jest darmowy parking. Do miejsca imprezy spacerkiem macie 5-7 min. Hostel posiada 13 pokoi i na chwilę obecną pozostało ich dziewięć, 4 już zarezerwowaliście :) . Dzwoniąc i dokonując rezerwacji musicie wypowiedzieć tajne hasło: Wrocław Model Show, co skutkować będzie 10% rabatem na każdy rezerwowany pokój. Czasu dużo do 30.12 nie ma, zatem nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po telefon i zadzwonić :)
Pozdrawiamy,

Tytuł: Re: VII Wrocław Model Show, 7-8 kwietnia 2018
PostNapisane: Śr sty 17 2018, 22:46 

Termin wpisany do kalendarza, przybywam :cool:

PostNapisane: Pt lut 02 2018, 20:53 

Luty luty czas na kilka szczegółów.
Gdzie i kiedy odbywa się impreza: to już wiadomo, ale powtórzyć nie zaszkodzi: 7-8 kwietnia 2018 w budynku II LO przy ul. Parkowej 18-26 we Wrocławiu. Wszystkie szczegóły dojazdu są opisane na naszej stronie. Traficie.

Rejestrację modeli online rozpoczniemy 1 marca i będzie czynna do północy w czwartek 5 kwietnia. Cały piątek robimy sobie wolne - drinki na plaży same się nie wysączą.
Zarejestrowani online - jak wynika z kilkuletniej już praktyki - nie czekają dłużej niż trwa wyszukanie koperty z ich kartą/kartami i pobranie opłaty startowej (5zł junior/młodzik, 10zł señor).
Jak ktoś lubi stać w kolejce nerwowo ściskając pudełko po butach zawierające model to może bez najmniejszego problemu zarejestrować model na miejscu.

Niezależnie od formy rejestracji jaką wybierzecie będziemy was prosić o podanie kilku dodatkowych szczegółów:
1. czy zgadzacie się na umieszczenie na karcie wystawionej na stole przy modelu swojego imienia i nazwiska
2. czy zgadzacie się na umieszczenie na karcie wystawionej na stole przy modelu swojego nicka z forum
3. czy chcecie aby wasz model był wyłączony z wyróżniania w konkursie open
4. dla modeli lotniczych w skali 1:48 i większych oraz dioram i kolekcji - prośba o podanie orientacyjnych wymiarów eksponowanej pracy, dzięki temu będziemy mogli odpowiednio zaplanować miejsce.

Krótkie wyjaśnienie punktu 3.
Na każdym kroku podkreślamy że WMS jest nastawiony na spotkanie i rozmowę o modelach, a konkurs, wyróżnienia i nagrody są przy okazji. Można zatem wystawić model który zostanie oceniony przez sędziów, pozbiera pieczątki jakie pozbiera, ale nie dostanie ewentualnego dyplomu i kąpieli w blasku glorii wyróżnienia. Wolny wybór. Jako organizatorzy wystawiamy nasze własne modele w tym trybie. Tylko wystawiamy bo dla nas też jest to okazja zobaczyć co jeden z drugim ulepił. Dyplomy sobie potem drukujemy w takich ilościach że już mi sie w szafa nie domyka.
Jedno zastrzeżenie - nagrody specjalne są poza naszą gestią, to wyłącznie sprawa sponsorów komu i za co chcą coś wręczyć.

Pulę nagród specjalnych zamykamy 1 kwietnia.

Jeszcze jedna informacja: od tego roku organizatorem WMS jest IPMS Wrocław. Zainteresowanych tym tematem zapraszam na PW swoje, Marka (donalyah00) i Roberta (Robroy).

Coś jeszcze? No tak. Plakat, właśnie.
Plakat.
Prosz.

Obrazek

Ładny, nie?

PostNapisane: So lut 10 2018, 19:41 

W tym roku przewidujemy drobną zmianę, może bardziej udogodnienie dla osób które nie mają możliwości poświęcić cały weekend na naszą imprezę.
Otóż.
Przy rejestracji modelu można będzie zgłosić udział jednodniowy - tylko w sobotę. Oznacza to:
- możliwość zabrania modelu po zakończeniu sędziowania w danej klasie, co w praktyce oznacza okolice godziny 18. Trudno jest nam jednoznacznie określić dokładną porę, bo sędziów w żaden sposób nie motywujemy do pośpiechu. Po prostu czekasz aż sędziowie skończą robotę i potem do domu. Chyba że zmienisz zdanie i postanowisz zostać do niedzieli.
- ale nie w drugą stronę - tj. nie zdeklarowałeś jednodniowego udziału, doczekałeś do końca sędziowania i okazuje się że ani wyróżnienia, ani nagrody specjalnej, no to podwijasz ogon. Nie. Tak się nie robi.
- w przypadku wyróżnienia - zgodę na wysłanie dyplomu w formie pliku pdf na adres mailowy podany przy rejestracji

Nie wiemy jak to wyjdzie w praktyce, wiemy że wielu z was pokonuje konkretne kilometry żeby do nas dotrzeć i te osoby mają w założeniu imprezę dwudniową. Dla innych to może być upierdliwe, żeby w weekend dwa razy robić 80 czy 120km do i z Wrocławia. Zobaczymy czy taka forma ma sens - sami to ocenicie swoim uczestnictwem.

Do zobaczenia we Wrocławiu

P.S. To nie koniec nowości na ten rok.

PostNapisane: So lut 10 2018, 19:49 

Jednodniowy pomysł podoba mi się :super:

PostNapisane: N lut 11 2018, 18:02 

ten pomysł to chyba strzał w kolano imprezy ;-(((

PostNapisane: N lut 11 2018, 18:43 

Mnie osobiscie odpowiada, mam 200km (2 godziny A4) w jedną, dla mnie lepiej spedzic caly dzien tam, opatrzec szystko, kupic gdyby co na gieldzie i wieczorem sie zawinać, niz bujac sie po hotelach, a atrakcje zapewne będą, z kacem wlacznie [emoji4],
Skutkowac to jedynie bedzie tym ze jak w zeszlym roku tlum ludzi zawinoł w niedziele kolo poludnia, no i juz za duzo nie popatrzą sobie, jak sie pozwijają modelarze.

PostNapisane: Śr lut 14 2018, 12:18 

Również jestem zdania że możliwość "zwijania" modeli po jednym dniu to słaby pomysł... Przecież to nie tylko sam konkurs, ale też wystawa.

PostNapisane: Pn lut 19 2018, 21:49 

Pora na kolejną porcję nowości.

Pamiętacie jeszcze dyskusję jaka rozgorzała na modelworku po WMS2017? Tryskająca krew, fruwające flaki... W skrócie - kwiestia dotyczyła wygranych a w szczególności punktacji w konkursie PROFI. Nie chcemy ponownie wdawać się w tamtą dyskusję, chcemy natomiast poinformować o wnioskach jakie z niej wyciągnęliśmy.
Ponieważ nie lubimy drugi raz walić czołem w tą samą belkę - postanowiliśmy sprawić sobie nową belkę.

Zatem publikujemy ZUPEŁNIE NOWE regulaminy punktacji i wytyczne do sędziowania w konkursie WMS PROFI. Regulaminy te powstały w zasadzie od zera i niewiele mają wspólnego z żadnym dotychczasowym regulaminem czy punktacją. Przetestowaliśmy je na kilkunastu modelach i mamy delikatne podejrzenie, że nie zmierza to w kierunku katastrofy.

Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z podlinkowanymi opracowaniami jak również do dyskusji na ich temat.

Wracając jeszcze do zapowiedzianej możliwości jednodniowego uczestnictwa w tegorocznym WMS - wywołała ona dość urozmaicony odzew - dziękujemy za wszelkie głosy!

Naszym celem podstawowym jest dwudniowa impreza. Powtórzę to co pisałem wcześniej. Jest sporo osób które przyjeżdżają do nas z daleka i chcielibyśmy aby mógł we względnym spokoju nacieszyć oczy zawartością stołów przez dwa dni.
Niewielka i dodajmy w tym miejscu - testowa możliwość jednodniowego udziału w WMS ma na celu zachęcenie większej ilości uczestników do zawitania w naszych skromnych progach. Pisałem już o takiej opcji że ktoś mieszka w miarę blisko (podróż w dwie strony w jeden dzień nie jest problemem) a nie będzie mógł przyjechać w niedzielę tudzież nie ma nikogo, któ mógłby mu w drugi dzień odebrać modele.

Jednodniowy udział można będzie zgłosić podczas rejestracji modeli oraz ew. poodczas odbierania kart modeli na początku imprezy.
Jeżeli ktoś nie zgłosi takiej chęci wcześniej to niestety nie będzie możliwości wcześniejszego odbioru modeli. Piszemy to wyraźnie raz jeszcze aby uniknąć nieporozumień.
Wierzymy że czytelna komunikacja naszych zamiarów zostanie pozytywnie przez Was przyjęta. Jesteśmy takimi samymi modelarzami jak Wy i niejednokrotnie niedziela rano jest także dla nas (organizatorów) jedyną szansą aby na spokojnie obejrzeć Wasze prace.

PostNapisane: Śr lut 21 2018, 23:47 

Słuchajcie, mamy problem drobny.
W tym roku pośród innych premier, zadebiutuje też klasa O32, dla eksternalnie pootwieranych i zdetalowanych modeli. Mamy dla tej klasy nagrodę - na zdjęciu poniżej - tak, to jest czekoladowy młotek.
Mamy też nazwę: P.O.R.N.O.
Nie możemy jedynie się zdecydować co ten akronim oznacza.
Pomożecie?

Obrazek

PostNapisane: Cz lut 22 2018, 0:53 
Administrator

lejgo_inc napisał(a):
Mamy też nazwę: P.O.R.N.O. Nie możemy jedynie się zdecydować co ten akronim oznacza.
Powierzchowność Otwarta Razi Nasze Oczy :mrgreen:

lub

Powierzchnia Otwarta....
:cool:

PostNapisane: Cz mar 01 2018, 0:26 

Jak to zwykle bywa, codzienność upomniała się o swoje i rejestracja modeli zostanie otwarta z niewielkim poślizgiem w niedzielę, 4 marca.

Przypomnę tylko, że poprosimy o podanie w polu opis modelu krótkich odpowiedzi na poniższe pytania:
1. czy zgadzacie się na umieszczenie na karcie wystawionej na stole przy modelu swojego imienia i nazwiska
2. czy zgadzacie się na umieszczenie na karcie wystawionej na stole przy modelu swojego nicka z forum
3. czy chcecie aby wasz model był wyłączony z wyróżniania w konkursie open
4. dla modeli lotniczych w skali 1:48 i większych oraz dioram i kolekcji - prośba o podanie orientacyjnych wymiarów eksponowanej pracy, dzięki temu będziemy mogli odpowiednio zaplanować miejsce.

Najchętniej w formie:

Ad.1. tak/nie
Ad.2. tak/nie
Ad.3. tak/nie
Ad.4. 123 x 456 cm

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Pozdrawiam, Marek

PostNapisane: Pn mar 05 2018, 23:07 

A ja jak Co roku mam zagwozdkę :) Mam dwie figurki przedstawiające scene walki. Figurki to SF. Gdzie to dać do figurek czy SF? i drugie Pytanie, rozumiem że pojazdy takie jak Hammer to do pancerka na kołach ? I te pytania to gdzie mam konkretnie umieścić? Nazwa modelu? czy zakres waloryzacji ? bo nie ma czegoś takiego jak opis modelu :)
Dziękuję i pozdrawiam.

PostNapisane: Wt mar 06 2018, 11:21 

Ja odpowiedzi na pytania umieściłem tam gdzie jest opis waloryzacji .Mam nadzieję że dobrze.Potwierdzenie rejestracji przyszło i nie było żadnych uwag. :?:

PostNapisane: Wt mar 06 2018, 14:18 

donalyah00 napisał(a):
Jak to zwykle bywa, codzienność upomniała się o swoje i rejestracja modeli zostanie otwarta z niewielkim poślizgiem w niedzielę, 4 marca.

I słowo czynem się stało, rejestracja już działa!
dr.Watson napisał(a):
A ja jak Co roku mam zagwozdkę :) Mam dwie figurki przedstawiające scene walki. Figurki to SF. Gdzie to dać do figurek czy SF?

Ten wybór dr Watson musisz dokonać sam :) A może żeby Ci serce nie krwawiło, a umysł był niezmącony, to może da się je rozdzielić? :) , wtedy zgłoś 1 figurkę do SF a drugą do figurek :?:
dr.Watson napisał(a):
i drugie Pytanie, rozumiem że pojazdy takie jak Hammer to do pancerka na kołach ?

Oczywiście, choć domniemam, że o Humvee chodzi :)
dr.Watson napisał(a):
A I te pytania to gdzie mam konkretnie umieścić?

Zrób jak napisał Xmen..."tam gdzie jest opis waloryzacji "
Pozdrawiam,

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

REGULAMIN FORUM