Skocz do zawartości

Mig 3 1:32 Trumpeter


Jacek K

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem sobie nowy modelik. Po męczarniach z Mustangiem miał być zupełnie na luzie. Wybór padł na skromnego i prostego Mig-a 3 Trumpetera. Prace wystartowały od podwozia (w oczekiwaniu na blaszki Edka). Same wnęki są zupełnie puste więc postanowiłem je uzupełnić a wraz z nimi przerobiłem całkowicie golenie .

 

img7765k.jpg

img7767d.jpg

img7751uv.jpg

img7759g.jpg

img7761w.jpg

img7779y.jpg

img7780fe.jpg

Wykombinowałem jeszcze fotel pilota i kilka drobiazgów:

img7746e.jpg

img7747m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobra robota odnośnie wnęk podwozia ale miałbym jedną uwagę co do tablicy przyrządów nie powinna być czarna .Tu widać kolor tablicy

http://mig3.sovietwarplanes.com/mig3/captured1r.jpg

 

Podpis na zdjeciu sugeruje ze oryginalne czarno -białe zdjecie zostało ,,podkolorowane,, w jakims programie graficznym .Takze nie miał był do tego zdjecia az takiego zaufania

z tego samego zrodła http://mig3.sovietwarplanes.com/mig3/cockpi.html

 

moim zdaniem , zdjecia jasnej ,,deski przyrzadow pokładowych ,, pokazuja ja bez maskownicy, zwroccie uwage ze przy zdjeciach ciemnej ,,deski nie widac wkretow mocujacych przyrzady, czyli czarny jak najbardziej

lub wytłumaczenie jest takie, zaczeli stosowac maskownice ,po otrzymaniu i zapoznaniu sie z Me i He

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tablica jest raczej czarna. Już nie pokazuję fotek muzealnych egzemplarzy bo tam wszystkie są czarne (albo prawie wszystkie). Poczytałem jakąś dokumentację radziecką i tam stoi że czarna (w "moim" Migu). Lubię takie fotki historyczne ale też wiem ,że bardzo trudno z nich coś poprawnie odczytać, zwłaszcza kolory. Wystarczy odbicie światła i wszystko bierze w łeb. Jednakże wielkie dzięki za podpowiedzi i zwrócenie uwagi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są takie fotki, gdzie kolor tablicy jest taki jak reszta kokpitu. To jednak zależało od kilku czynników. Z tego co poczytałem w sovieckiej dokumentacji to mogły być trzy kolory wnętrza i tablicy w zależności od czasu i miejsca w którym walczyła maszyna. Ja będę go robił w malowaniu zimowym i zostawię czarna tablicę bo akurat upatrzyłem sobie konkretny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widać, że będzie kolejny ciekawy model. Wnęki ładne, a sprężynki i krążki ekstra.

Czy coś będziesz robił z nitami? Zdjęcia pokazują, że nawet w 32 jakoś sobie producenci z tym nie radzą i robią dziurki. Ciekawe, że KP radziło sobie z tym problemem w zeszłym stuleciu (z innymi mniej, ale te ich nity były wg mnie lepsze od dzisiejszych dziurek)

Aha - pozostanę konsekwentny i upomnę się o Gurewicza, który po raz kolejny zniknął w cieniu Mikojana. Gdybyś miał ochotę, to proszę to migiem (tu akurat obie literki małe) poprawić

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nity chcę trochę (sporo) wypłycić. Wszystko wyszlifuję po sklejeniu skrzydeł a potem jeszcze psiknę ze dwa razy podkładem potem sreberko (tam gdzie była blacha) i zielony po całości a na koniec biały, więc nity raczej nie będą się rzucały w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w kwestii koloru panelu "zegarów" może być więcej niż jedna poprawna wersja. Zwróćcie uwagę, że na zdjęciach z jasną tablicą widać wkręty, które mocują zegary do tablicy. Na zdjęciach gdzie tablica jest czarna nie ma ich a zegary są osadzone głębiej. Z dokumentacji pisemnej wynika, że była to swego rodzaju nakładka albo maskownica.Myślę że czarny jest jak najbardziej poprawny.

cockpitip.jpg

bacockpi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nieśmiało zabrałem się za cockpit. Poskładałem na sucho do przymiarki kilka wcześniej przygotowanych części. Trzeba je jeszcze oczywiści e dopracować ale chciałem sprawdzić czy wszystko pasuje. Teraz to rozbiorę i „poznęcam „się nad detalami. Kabinka generalnie będzie mocno przerobiona w stosunku do zestawu. Usunąłem burty, poprawiłem i odsunąłem stelaż rurkowy i dodałem „kilka” blaszek, właściwie prawie wszystkie detale będą zamieniona na blaszkowe.

img7861i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem kokpit i wkleiłem w kadłub. Kadłub już sklejony, więc już nie muszę się martwić, że co nie będzie pasować. Wszystko leży ok. Obciąłem o kilka mm podstawę radia i w ten sposób odsłoniłem wnętrze kadłuba za fotelem co nie było moim celem. Musiałem dorobić kilka bambetli które tam widać i dwie butle. Teraz wygląda to tak:

img7882f.jpg

dsc00320tt.jpg

dsc00333yj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem się do klap. W związku z tym, że samolocik raczej mały i ogólnie pozamykany (lubię jak widać coś w środku) postanowiłem ze przynajmniej te części modelu jak :kokpit, wnęki podwozia i klapy będą w miarę moich możliwości kompensowały np. brak silnika.

Klapy blaszkowe, klejone nową dla mnie metodą na klej termoaktywowany (coś jak cyna w żelu) .Nawet fajnie się tym operuje i nie nastręcza wielu kłopotów.

img7917i.jpg

img7918v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem zmagania z klapami. Trzeba wybrać sporo plastiku żeby je wcisnąć na miejsce, wręcz pozostawiając jedynie cieniutki prawie przezroczysty kawałek skrzydła. Jeśli się chce zrobić klapy wyłącznie zestawowo to albo zamknięte albo nie powinno się oglądać modelu od spodu gdyż w miejscu gdzie powinny być żebra zieją pustką wielkie dziury:

img7930t.jpg

Teraz po przymiarkach, pasowaniach i wycięciu czego trzeba wygląda to tak:

img7931n.jpg

img7935tx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnęki podwozia zabezpieczone w taki sposób, że są szczelne a przy tym będzie bardzo łatwo pozbyć się tego po malowaniu . Wnęki są pełne różnego rodzaju elementami więc zabezpieczenie musiało być takie, żeby niczego nie uszkodzić.

img7936l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruchoma część klap gotowa. Postanowiłem je troszkę pocieniować przed późniejszymi zabiegami. Taki mały „pre” zrobiony dla delikatności foliopisem.

dsc00336mf.jpg

I po malowaniu. W realu widać dużo lepiej

dsc00337ep.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.