Teraz jest Cz lis 23 2017, 18:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bismarck - luźne rozważania przed budową
PostNapisane: So lis 11 2017, 13:16 

Dostawa... Zostały jeszcze modele papierowe i można zacząć go składać od podstaw :haha:

Obrazek

PostNapisane: So lis 11 2017, 13:38 

Nooo...dla mnie starczyłoby zabawy chyba już do końca żywota. Ale gdybym nie miał swego a dysponował kasą, na pewno bym to kupił, choćby po to, by zobaczyc jak sie to składa z innych materiałów

PostNapisane: So lis 11 2017, 17:16 

Nie mogę doczekać się relacji, ale zastanawiam się w ilu procentach wykorzystasz zestaw Pontosa :hmmm:

PostNapisane: So lis 11 2017, 19:08 

Mirek-M128 napisał(a):
Nie mogę doczekać się relacji, ale zastanawiam się w ilu procentach wykorzystasz zestaw Pontosa :hmmm:

Hm... Też nie wiem. Hachette trafił mi się w tak okazyjnej cenie, że musiałbym zwariować żeby nie kupić. Obejrzałem zaledwie kilka numerów z blachami i mam bardzo miłe wrażenia. Pontosa fizycznie jeszcze nie nabyłem choć mam go do oglądania. I zaczynam się wahać, czy w ogóle go brać. Koszt jest spory ok 1600 zł. E jest jeszcze Edek...

:cool:

PostNapisane: So lis 11 2017, 20:23 

Pontos jest lepszy od Edka, natomiast ja wziąłem Eduarda + drewniany pokład od Pontosa a do tego nieudolnie dorabiam części sam :P
Też jestem ciekaw jak wyjdzie ożenek Trumpka z Hatchete, patrząc na tę fotkę elementu, którą pokazałeś stronę wcześniej i tak wyobrażając sobie naklejanie takich "pełnych" elementów wiem, że u mnie by to wyszło tragicznie, ale cóż, umiejętności nie te :)

PostNapisane: So lis 11 2017, 22:19 

dziuba napisał(a):
Pontos jest lepszy od Edka, natomiast ja wziąłem Eduarda + drewniany pokład od Pontosa a do tego nieudolnie dorabiam części sam :P
Też jestem ciekaw jak wyjdzie ożenek Trumpka z Hatchete, patrząc na tę fotkę elementu, którą pokazałeś stronę wcześniej i tak wyobrażając sobie naklejanie takich "pełnych" elementów wiem, że u mnie by to wyszło tragicznie, ale cóż, umiejętności nie te :)

Nie mam zielonego pojęcia na co się zdecyduje. Na tę chwilę wiem że będzie z Norwegii, bez pasów na górze i w miarę "czysty". Muszę też "pod niego" poczynić nieco zmian w mojej dziupli. Nie wspominając o "studiowaniu" samego okrętu.

PostNapisane: N lis 12 2017, 17:31 

Chyba zatrudnię tego gościa na kierownika budowy. Chwilowo testuje "alumiminium" na poszycie kadłuba ale sprawia też sympatyczne wrażenie. No i zna się na tym wszystkim mniej więcej tak jak ja :D

Obrazek

PostNapisane: N lis 12 2017, 18:32 

Dorotka napisał(a):
Hm... Też nie wiem. Hachette trafił mi się w tak okazyjnej cenie, że musiałbym zwariować żeby nie kupić. Obejrzałem zaledwie kilka numerów z blachami i mam bardzo miłe wrażenia. Pontosa fizycznie jeszcze nie nabyłem choć mam go do oglądania. I zaczynam się wahać, czy w ogóle go brać. Koszt jest spory ok 1600 zł. E jest jeszcze Edek...

Oczywiście, to jest Twój wybór, ale szkoda kasy na Pontosa nie wykorzystując pełnego zestawu... Zawsze można dokupić coś z Edka :)

Dorotka napisał(a):
Chyba zatrudnię tego gościa na kierownika budowy. Chwilowo testuje "alumiminium" na poszycie kadłuba ale sprawia też sympatyczne wrażenie. No i zna się na tym wszystkim mniej więcej tak jak ja :D

Jakiś niewyraźny ten kierownik :haha: Chyba boi się tego projektu :D Jakiej grubości foli używasz?

PostNapisane: N lis 12 2017, 18:42 

Mirek-M128 napisał(a):
Oczywiście, to jest Twój wybór, ale szkoda kasy na Pontosa nie wykorzystując pełnego zestawu... Zawsze można dokupić coś z Edka

Jest jeszcze MK1 i kilka innych opcji. Przyglądam się...

Mirek-M128 napisał(a):
Jakiś niewyraźny ten kierownik Chyba boi się tego projektu Jakiej grubości foli używasz?

Jest niedziela! To jak ma wyglądać kierownik po sobocie :mrgreen:

Co do foli to ta jest 0,1. Ale to tylko macanki. Sama myśl o robieniu pancerza na kadłubie przyprawia mnie i kierownika o ból głowy. Od kadłuba więc raczej nie zaczniemy. Kierownik patrzy i udaje, że myśli...

Obrazek

PostNapisane: N lis 12 2017, 20:14 

Dorotka napisał(a):

Co do foli to ta jest 0,1. Ale to tylko macanki.

Dawno temu do imitacji poszycia blach na modelu 1:200 użyłem papieru samoprzylepnego i efekt przerósł moje oczekiwania. Przez kilkanaście lat nic z tym poszyciem się nie dzieje niedobrego.

PostNapisane: N lis 12 2017, 20:32 

Iron Duke napisał(a):
Dorotka napisał(a):

Co do foli to ta jest 0,1. Ale to tylko macanki.

Dawno temu do imitacji poszycia blach na modelu 1:200 użyłem papieru samoprzylepnego i efekt przerósł moje oczekiwania. Przez kilkanaście lat nic z tym poszyciem się nie dzieje niedobrego.

Pewnie, też można... Problemem jest tu jednak także ilość otworów w kadłubie i sam układ tego cholerstwa....

:piwo:

PostNapisane: N lis 12 2017, 22:46 

Dorotka napisał(a):

Obrazek

A co Ty się Kurfaa w #SzyderczomGałe bawisz ze jakieś popierdulki do zdjęcia wystawiasz??

PostNapisane: N lis 12 2017, 22:50 

TReS napisał(a):
A co Ty się Kurfaa w #SzyderczomGałe bawisz ze jakieś popierdulki do zdjęcia wystawiasz??

Nie szalej... Niedziela jest. W poniedziałek mi przejdzie :lol:

PostNapisane: N lis 12 2017, 22:50 

[emoji12]

PostNapisane: Pn lis 13 2017, 2:52 

Dorotka mniej pitolenia wiecej roboty. Czy kazdy twoj warsztat to musi byc min 30 stron?

Doceniam twoja prace w spr zgodnosci planow i modelu tylko powiem szczerze ze wiekszosc ludzi bedzie widzialo caloksztalt roboty a nie czy miejsce wywietrznika/bulajow itp, itd zgadza sie z planami

Warsztat: Tygrys 1 1:35 RMF 141 50% DKM Bismarck 1:350 Tamiya 30% Tamiya Spitfire Mk.I 1/48 P9386 QV-K 19 Sqn. 85%
Galeria: Challenger 1 mk.3

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

REGULAMIN FORUM