Skocz do zawartości

Regulamin konkursu Jesień 2017


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Regulamin konkursu modelarskiego Jesień 2017

 

Witamy

 

1. Ramy czasowe konkursu Jesień 2017. Zaczynamy 1 Września 2017. Modelarze chcący uczestniczyć w Klasie 4 - Okręty i statki mogą rozpocząć już 1 Lipca 2017

 

2. "Jesień" to temat przewodni w 2017 roku.

 

3. Konkurs trwa do 30 Listopada 2017 do godzina 23.59 (do tego czasu musi być założona finalna galeria z ukończonym lub nie ukończonym modelem).

 

4. Oceniać będą wszyscy użytkownicy modelwork-u zarejestrowani przed końcem konkursu. Każda z galerii będzie posiadała specjalną ankietę, w której będzie można przyznawać punkty. Oceniamy anonimowo (ankieta nie pokaże wyników aż do jej zakończenia) galerie będą zamknięte - nie będzie możliwości komentowania (po zakończeniu konkursu blokady zostaną zdjęte i będzie można komentować)

 

5. Głosowanie rozpocznie się od godzin rannych w dniu 3. Grudnia.2017 i potrwa do 12. Grudnia.2017 do godziny 23.59

 

6. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona w ciągu dwóch dni od zakończenia głosowania.

 

7. Warunkiem przystąpienia do konkursu będzie prowadzenie warsztatu i umieszczeniu galerii finalnej modelu w dziale konkursowym oraz zmieszczeniu się w terminie. Startujemy wszyscy od zera z nowym modelem, a warunkiem zakwalifikowania modelu do oceny jest przedstawienie "In-boxa" tegoż modelu w pierwszym poście relacji. Istnieje możliwość wyjątkowego dopuszczenia modelu rozpoczętego w stadium początkowym. Kilka, maksymalnie kilkanaście części wyciętych z ramek, lub sklejonych. Administracja będzie dopuszczać takie rozpoczęte prace z skróconym terminem oddania pracy. Model będzie musiał zostać ukończony z nieprzekraczalną datą ostateczną 30. Października.2017 do godziny 23.59 - o szczegóły/decyzję dopuszczenia rozpoczętego modelu do zabawy, prosimy o kontakt z administracją poprzez PW

 

8. Temat zakłada modelarz we wybranym przez siebie dziale warsztatowym z informacją w pierwszym akapicie o wybranej klasie oraz kategoriach specjalnych w jakich ma się ochotę konkurować. Admin będzie edytował podpis modelarza, tak aby każdy wiedział, że dany autor przystąpił do konkursu.

 

9. Konkurs jest dla każdego - bez względu na stopień wtajemniczenia - zatem proszę o wstrzymanie się z negatywnymi opiniami w warsztatach!!!. Udział mogą brać w zabawie także sponsorzy, w przypadku ich zwycięstwa w kategorii (tak teoretycznie może się zdarzyć - nagroda rzeczowa będzie przekazana na kolejnego uczestnika)

 

10. Dla wszystkich uczestników którzy zamieścili warsztat i galerię będą dyplomy uznania, dla trzech najlepszych prac w klasach będą medale. Zwycięzcy klas oraz kategorii specjalnych otrzymają nagrody (czekam nadal na zgłoszenia od sponsorów)

 

11. Przewidujemy następujące klasy modelarskie, które będą oceniane przez społeczność modelwork.pl

 

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Klasa 3 - Pojazdy cywilne

Klasa 4 - Okręty i statki

Klasa 5 - Dioramy

Klasa 6 - Figurki i Popiersia

Klasa 7 - Sci-Fi

 

12. Przewidujemy kategorie specjalne:

 

Kategoria Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego (dla chętnych - wystarczy zaznaczyć w galerii)

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Kategoria Specjalna 3 - Najlepszy model w barwach Polski

Kategoria Specjalna 4 - Najlepszy warsztat/model młodego modelarza (do lat 15-tu)

 

Zapraszamy wszystkich!

pozdrawiamy

Administracja forum

 

P.S.

Zapraszamy do komentowania :-)

 

*Treść regulaminu może ulec zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Regulamin konkursu nie wyjaśnia czy żeby startować w Kategorii Specjalnej 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych, trzeba to określić w 1-poście, czy Administracja, tak jak poprzednio automatycznie przypisuje startującemu tę kategorię. Pytam dlatego, że Reflect pisał, że trzeba to określić w 1-poście, a w tu zamieszczonym regulaminie nie ma takiej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflect

a jak mogę teraz zedytować pierwszy post? Nie mam już takiej możliwości.

Chcę startować jeszcze w kategorii specjalnej 1 i 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A ja chciałbym wystartować z apollo 11, ale ani to samolot a już na pewno nie sci-fi.W takim razie da radę gdzieś się podczepić czy dać sobie spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
A ja chciałbym wystartować z apollo 11, ale ani to samolot a już na pewno nie sci-fi.W takim razie da radę gdzieś się podczepić czy dać sobie spokój

Podczep się tam gdzie ci pasuje najbardziej (np. samoloty) byle nie do pojazdów i innych takich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak propo poprzedniego tematu. Może by uspokoić nastroje zrobić kategorię "standard" np., jako tą piątą. Odnośnie samego konkursu to czy miesiąc wrzesień uznajemy za jesień, czy też obowiązuje nas początek astronomicznej jesieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałbym się dowiedzieć w jakiej kategori mogę startować wystawiając w konkursie budynek i kilka figurek przedstawiającą jakąś scenkę z czasów bliżej nie określonych ( post apokaliptycznych ) ?

Czy ma to być:

Klasa 5 - Dioramy

a może?

Klasa 7 - Sci-Fi

 

chyba że brak jakiegokolwiek modelu dyskwalifikuje mnie na starcie.

Pytam ponieważ jestem nowy na forum i nie posiadam takiego wielkiego dorobku modeli jak wielu przedstawicieli na tym zacnym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Chciałbym się dowiedzieć w jakiej kategori mogę startować wystawiając w konkursie budynek i kilka figurek przedstawiającą jakąś scenkę z czasów bliżej nie określonych ( post apokaliptycznych ) ?

Czy ma to być:

Proponuję dioramy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Kategorię musisz wybrać sam, ponieważ opis pracy jaką chcesz zrobić pasuje do obydwuch kategorii.

 

Brak modelu nie dyskfalifikuje cię w żaden sposób. Na początku relacji pokarz wszystko czego będziesz używał do budowy i możesz działać. Zrób taki in-box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. dwóch administratorów i no i może dwie propozycje

wybiorę chyba:

Klasa 7 - Sci-Fi

W dioramach nie będę miał szans nawet na dyplom, bo gdy przeglądam forum to tu sami zawodowcy.

a jak ma być jesień to będzie.

Dzięki Panowie i szykuję temat do walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.