Teraz jest So paź 20 2018, 0:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: USS Pegasus PHM-1 1/200 Hobby Boss
PostNapisane: Pt cze 08 2018, 18:11 

Tak, to są kalkomanie. Tu masz fotki jak to wygląda na modelu Adama Kijaka.

Obrazek

Obrazek

Czołgi - pancerna pięść armii

W warsztacie: MiG-29 SMT,
Portfolio, Polska grupa modelarska w UK

PostNapisane: So cze 09 2018, 0:40 

bazylms napisał(a):
Tak, to są kalkomanie.
bardzo ciekawe wydaje mi sie iż dla mojej skali niestety za wielkie ale link zapisany

tymczasem siedząc nad nadbudówka i gapiąc sie w nią jak sroka w gnat, postanowiłem zobaczyć jak wyjdzie wyrzezanie :) najpierw wiertłem a potem żmudnie skalpelem, pilnikami i papierem ściernym. Z tyłu niestety mi zeszło i będzie do poprawy ale przód i boki o dziwo nie najgorzej ....

wywierciłem także otwór na drzwi na górny deck, bo były totalnie nie takie i będą robione od podstaw. Chyba z tą koncepcją zostanę ostatecznie ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oczywiście jeszcze zostało dużo czyszczeni i szlifowania ... :)

PostNapisane: So cze 09 2018, 10:08 

Heh, jednak walczysz w ten sposób.. Najtrudniejsze przed Toba a efekt końcowy niepewny.. Już się wgryzles w slupek srodkowego przedniego okna a to dopiero poczatek.

P.s. trochę drogie te nity 3D na kalce ale ratują d.. w pewnych przypadkach.. Znalazlem tez takie: https://www.micromark.com/HO-scale-decals-with-raised-3D-rivets-and-other-surface-details

Oczywiscie nic nie sugeruje... :mrgreen:

PostNapisane: So cze 09 2018, 10:51 

wiem czeka mnie i tak wycinanie i sztukowanie - oczywiście z "normalnej"odległości wgryzki sa minimalne - ale wszak najwiekszym krytykiem jesteśmy my sami :) - bejrze wieczorkiem te nity
oczywiście nic nie biorę do siebie ... :)

PostNapisane: N cze 10 2018, 0:47 

tak sobie myślę iż będę odcinał :) boje sie tego bardzo bo te ramki od okien są mega trudne do ładnego odtworzenia ale znalazłem coś takiego i to mi pomoze jak sądzę :)

http://www.scalelink.co.uk/acatalog/Special_Meshes___Mailles_especiale.html => trzecie od góry
wg tłumaczenia:
Arkusz zawiera około 1800 nitów.
Wszystkie paski mają długość 96 mm.
Szerokości: 0,5 mm (8), 1 mm (8), 1,5 mm (8), 2,0 mm (4), 2,5 mm (4) i 3 mm (2), gładkie i nitowane.

tak wiec wydaje sie iż 0,5 w tym wypadku będzie jak znalazł :) zostawiam linka to moze komuś się przyda

znalazłem także ułożenie sterówki - trochę "schematyczne" :woot: ale przynajmniej jest jakiś pkt wyjścia :)
Obrazek

mam także pytanie czy ktoś spotkał sie z fototarwonymi dzwami w 1/200 musze dorobić takowe
Obrazek

PostNapisane: N cze 10 2018, 4:28 

łoł !!! ale fajnie zrobiłes dziury na mostku !! Bardzo mnie to ucioeszyło

PostNapisane: N cze 10 2018, 10:20 

Jeśli nic nie uszkodzisz odcinają to szacun, ale wątpię, by tak ładnie poszlo :) Jestem ciekaw, jak Ci to wyjdzie. Mi przyszedł do głowy inny pomysł, ale nie wiem jakby było z jego wykonaniem. Zrobiłbym wnętrze sterówki na jakimś kawałku plastiku, a następnie na cały gotowy element bym nałożył poszycie sterówki. Dużo zabawy z docinaniem, przymierzaniem, poprawianiem, ale przynajmniej okna całe.

HMS Naiad 1940 1/700 Flyhawk

Richelieu 1:700 Trumpeter

HMS Hood 1941 r. - 1/700 Trumpeter

PostNapisane: N cze 10 2018, 10:55 

Ale czemu tak trzęsiecie portkami przy tym odcinaniu? PrzecieSZ to prosta robota, Potrzebna tylko brzytwowa piłka, albo taka z trawionki, przeca to idzie tak przez masło...

A ramki zrób sobie z samoprzylepnej folii ameliniowej, z nitami wytłoczonymi od spodu w 200 powinno przejść.

PostNapisane: N cze 10 2018, 21:04 

Szydercza Gała napisał(a):
Ale czemu tak trzęsiecie portkami przy tym odcinaniu? PrzecieSZ to prosta robota, Potrzebna tylko brzytwowa piłka, albo taka z trawionki, przeca to idzie tak przez masło...

A ramki zrób sobie z samoprzylepnej folii ameliniowej, z nitami wytłoczonymi od spodu w 200 powinno przejść.

Dokładnie... Tyle że trochę za późno bo już wyrżnięte.. I ładnie nie jest. Teraz trza zerżnąć do płaskiego i słupki od podstaw.
Warto spróbować z tą folią. A jak nie to te paski fototrawione z nitami chyba dadzą radę. Takie drzwi z oknem są w Castoramie... :haha: Z blaszki w 1/200.. przejrzałem sklepy i internety i nie znalazłem. Ale to też da się zrobić.
W każdym razie, cokolwiek nie zrobisz będzie lepsze niż ten zamurowany plastikowy mostek. Trzymam kciuki. Nie spiesz się. :super:

PostNapisane: N cze 10 2018, 22:42 

spiton napisał(a):
łoł !!! ale fajnie zrobiłes dziury na mostku !! Bardzo mnie to ucioeszyło

dziury to jest dobre określenie :) takie wyrwy po dołamkach - ale dziekuje za miłe słowo

chudyhunter napisał(a):
Zrobiłbym wnętrze sterówki na jakimś kawałku plastiku, a następnie na cały gotowy element bym nałożył poszycie sterówki. Dużo zabawy z docinaniem, przymierzaniem, poprawianiem,

taki jest plan generalny,

Ale czemu tak trzęsiecie portkami przy tym odcinaniu? PrzecieSZ to prosta robota,

no na to to ja mogę powiedzieć za sławnym

"nie każdy ma taki dar w rękach" i widzę że Szydercza nie bez kozery :), ja maluczki tylko mogę podziwiać starszego w fachu wiec biorę sie za robote :)

ramki zrób sobie z samoprzylepnej folii ameliniowej, z nitami wytłoczonymi od spodu w 200 powinno przejść

bardzo to to jest słuszy koncept, odkopałem nitownice i nawet wstępne testy wykazały że może i sie uda :)

Super_Hans napisał(a):
Takie drzwi z oknem są w Castoramie...

paczałem i wydaje mi sie iż mają za mały bulaj i te banalne cywilne zawiasy - rzenada :haha:

Super_Hans napisał(a):
cokolwiek nie zrobisz będzie lepsze niż ten zamurowany plastikowy mostek. Trzymam kciuki. Nie spiesz się.

słusznie wychodząc z podobnego założenia nie poddaje się

Na koniec żeby nie było że tylko gadam. Ponieważ na okna zbieram siły zabrałem sie za sterówkę
Na pierwszy ogień poszła zejściówka, wykorzystałem jakies standardowe schody do 350 + resztki starych relingów i ulepiłem takie coś. Teraz rozrysowuje sobie potencjalny układ sprzętu centralnego

Obrazek

swoją drogą amerykańce współcześnie fastrygują sterówki na biało a sprzęt na czarno ?- jakieś sugestie ?

PostNapisane: Pn cze 11 2018, 21:06 

ponieważ dziś poszukiwania zaowocowały dodatkowymi zdjęciami i wreszcie mogę w przybliżeniu zbudować sobie coś co może będzie przypominać oryginalny mostek na USS Pegasus, toteż wrzucam je tu dla potomności może komuś się także przydadzą

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to klatka z filmu
Obrazek

to wygląda mi na współczesne i część paneli jest chyba zasłonięta tymi srebrnymi panelami
Obrazek

dodatkowe pytanie czy ktoś wie czy w samolotach 1/144 trafiają się kalkomanie kokpitów :) przydały by mi sie jak sądzę niezmiernie :)

PostNapisane: Pn cze 11 2018, 22:14 

Oczywiście, że są kalki do kokpitow w 1/144. Najlepiej dwumiejscowy np F-14 lub Tornado od Revella. W Auchan można kupić za parę zeta :mrgreen:
https://www.scalemodellingnow.com/hnaircraft-revelltornadogrmk1

Fajne zdjęcia znalazłeś. Szczególnie to z panią porucznik.. :cool:

PostNapisane: Pn cze 11 2018, 22:19 

BTW.. łza mi sie zakrecila w oku bo revellowskie tornado 1/144 to mój pierwszy model.. dawno temu tato z Niemiec przywiózł siedmiolatkowi.. :D

PostNapisane: Śr cze 13 2018, 13:04 

Nie zapomnij zrobić pani porucznik Rosel, na pewno poprawi końcowy odbiór mostka :wink:

PostNapisane: So cze 16 2018, 0:13 

Nie zapomnij zrobić pani porucznik Rosel, na pewno poprawi końcowy odbiór mostka :wink:

twoja podanie zostanie rozpatrzone, choć dział analiz boi sie o poprawne oddanie walorów :)

a do meritum
- odciąłem i po dolnej krawędzi słupków co by konstrukcją iść do góry a mieć przy okazji wzór układu
Obrazek

- oszlifowałem i zaczołem zabawe z taśmą - nawet fajnie wyszło nitowanie etc na tylnej zewnętrznej ścianie mostka
Obrazek

- ale kiedy zaczołem kombinować z "słupkami i wyklejeniem tego to już bryndza - w ogóle uzyskanie paska taśmy aluminiowej cieńczej niż 0,5 i to równe z nitami po środku granicze z cudem a i ten wymiar jest bardzo trudno osiągalny ... musze to jakoś inaczej wykombinować
Obrazek

zastanawiałem sie nad tym aby jak już powstanie całośc dać mikro krople sjano akryli - ale czy to będzie równo .. ?

na koniec prezentuje szkic mostka - i tego sie będe trzymał :)

Obrazek

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

REGULAMIN FORUM