Skocz do zawartości

Hetzer (Mid.) 1:35 Eduard+Eduard+cośtam jeszcze... :)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Widzę wielki wysyp polskich modeli w konkursie, natomiast ja na razie porzuciłem te klimaty i postanowiłem skleić swojego pierwszego Niemca. Najpierw powiem dlaczego wybrałem tego odrzucanego przez wszystkich modeli (a nie Tamke).

Wymyśliłem sobie że zrobię jakąś niemiecką dioramę warsztatową i zacząłem szukać jakiegoś nietypowego Niemca z wnętrzem no i wymyśliłem sobie Hetzera z Edka.

Ma on parę błędów (czego jestem w pełni świadomy ), które w miarę możliwości spróbuję poprawić, ale nie jestem ortodoksyjny w kwestii zgodności, więc stawiam na ciekawe i efektowne malowanie, i wypróbuje nowe techniki.

 

Do rzeczy:

W zestawie były elementy fototrawione, toczona lufa, maski i mnnnnóstwo ramek, (z częściami do różnych wersji)

 

Inbox (mocno skrócony) :

 

 

bd6bfa327169ac8b.jpg

56a996a563fa20e6.jpg

5571441fdaf9f299.jpg

14f033e9d9aef66a.jpg

45c85ecb15fb057b.jpg

664dd2fc41c94db8.jpg

 

Jakby co to pełny inbox jest tu:

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=655933

 

Przy odpowiednim nakładzie pracy można zrobić całkiem efektowny model.

Do tego planuje jeszcze dokupić blaszane boczne fartuchy pancerne i linę metalową. Dokupiłem już toczoną lufę do MG-34.

Miały być jeszcze furile ale po sobotnim zakupie cyfrówki fundusze mocno zdechły...

 

Malowanie zrobię chyba z zestawu Tamiyi (te nakrapiane).

 

No to do roboty

 

PS Nie piętnujcie mnie że nie kupiłem z Tamiyi bo nie ot tu chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 223
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

(Sam sobie odpowiem na posta ;p..)

 

Pierwsze prace (sorry za jakość zdjęć ale jeszcze nie opanowałem do końca aparatu ):

 

4e340c01efe4f43f.jpg

 

c.d.n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cię nie będę piętnował tylko kibicował bo sam mam takiego Hetzera z Eduarda, tylko w wersji Late. Zacząłem go jakieś pół roku temu ale szybko odłożyłem na półkę więc może dzięki Twojej relacji zmobilizuję się i do niego powrócę. Pierwsze pytanie: Ta lufka do MG to chyba nie zestawowa bo w moim takiej nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lufka do MG to chyba nie zestawowa bo w moim takiej nie ma?

 

Napisałem że dokupiona, od firmy RB-model - fajne cudeńko i dużo daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdobyczni figuranci znajdą tutaj miejsce dla siebie?

 

Na przyszłej dioramie tak z Hetzerem, ale to po już konkursie...

 

Kolejna fotka:

 

53b5003def8a62e5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(z częściami do różnych wersji)

Mam obydwa, jeśli chodzi o ramki to to samo, tyle że w tym 2 są figurki.

W razie problemów, jakis czas temu wykonał go Radek Filipek, powinien wiedzieć co w nim "gryzie"

A i ja skorzystam ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model na pewno będzie świetny, co do malowania... zauważyłem ciekawe malowanie na instrukcji jeżeli takie będziesz robił to może to ci sie przyda:

 

http://www.fototime.com/ftweb/bin/ft.dll/pictures?userid=F9F3E062FE3B44349898193F749A47C4&inv=1FB3A519AFFA7E6&albumid=

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzie ze sie nawrociles heretyku na wiare panzerwafe .sledze temat

 

Po prostu w końcu wyszło ze mnie moje pochodzenie...

 

Model na pewno będzie świetny, co do malowania... zauważyłem ciekawe malowanie na instrukcji jeżeli takie będziesz robił to może to ci sie przyda:

 

Powodzenia

 

Zrobię takie malowanie z Tamki (to z lewej z 44 roku):

 

1153_2_tam35285_7.jpg

 

Akurat można dobrać odpowiednie wersje części.

 

Do malowania użyje zestawu farb z Gunze do niemieckich czołgów (cz. II), (to chyba te same barwy?)

 

 

PS od dziś wypinam się na fotosika i wrzucam foty na photobucketa już mam dosyć tych znikających i wolno wczytujących się zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo mi się zdaje, albo na pierwszej fotce na pocisku widać ślad po łączeniu form...

 

No co Ty, nie może być!

 

Przecież umieściłem go dla wzajemnego pozycjonowania elementów, nawet nie próbowałem go piłować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem parę kabli do silnika:

 

 

hetzer017.jpg

 

Komora silnikowa się już zapełnia:

 

hetzer016.jpg

 

Teraz małe pytanie do mentorów z dziedziny panzerwaffe: Na jaki kolor były malowane przedziały silnikowe u szkopów? W instrukcji podali panzergrau ale według mnie to za ciemne więc go rozjaśnię bo widziałem parę gotowych Hetzerów i wszystkie miały tam jaśniejszy szary...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postąpiłem podobnie jak kol. Radek i pomalowałem komorę minią. Niektóre elementy będą jeszcze szare. Minię uzyskałem mieszając (na oko) kolory flat red i tank brown z Vallejo. Na żywo wygląda trochę ciemniej. Na to pójdzie mocny ciemny wash i będzie git :

 

hetzer019.jpg

hetzer018.jpg

 

I jak?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poszedł wash i zrobiłem odpryski (tak jak ktoś mi radził aby dodać jeszcze jaśniejsze obwódki), wyszło super:

tylko te kolory wyszły trochę za jasne na zdjęciu, próbowałem je podkręcić na kompie ale nadal nie oddają tego jak jest...

 

hetzer020.jpg

hetzer021.jpg

hetzer022.jpg

 

No i jaszcze silnik:

 

hetzer025.jpg

 

Jeszcze na to pójdzie lakier mat i jakaś delikatna rdza...

 

Odpryski wyszły według mnie super ale to tylko przedsmak tego co zrobię na zewnętrznym pancerzu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.