Skocz do zawartości

Hetzer (Mid.) 1:35 Eduard+Eduard+cośtam jeszcze... :)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 223
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I zdrowia

I szczęścia

I dobrej zabawy

I pyszniutkiego nisko alkoholowego płynu

I modeli żebym zrobił

I dobrego

 

 

No i jedziesz dalej z modelem

p.s chciałem kupić ten model ale sie wahałem a teraz żałuje bo już go nie ma

p.s używasz farb Vallejo Model Air?

Jak tak to polecasz je?No i czy pojemność(17ml) wystarcza na dużo?Tzn.ile mniej więcej można pomalować modeli w 1/35 jedną buteleczką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wczoraj Ja dzisiaj tylko +5. Wszystkiego dobrego!!!

 

No to najlepszego!!!

 

 

Dziś się nic nie ruszyło bo za późno wróciłem, więc tylko zrobiłem taką przymiarkę:

 

hetzer038.jpg

 

W tle nowa metalowa lina holownicza.

 

 

Filip co do Vallejo Air to mi wystarcza butelka na ok 1-1.5 większego czołgu dla koloru jasnego a dla ciemnego to na trochę więcej, jeszcze kwestia opanowania aero (z czym mam jeszcze czasami problemy), jak kupisz Vallejo model color to po rozcieńczaniu starczy na znacznie dłużej. Te farby dają też dobre rezultaty przy pędzlu - nie ma smug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już prawie ukończyłem PAKa, ma bardzo ciekawą przestrzenną konstrukcję z tymi pokrętłami i celownikiem:

 

hetzer039.jpg

hetzer040.jpg

 

Będzie zajmował większą część przedziału bojowego (i dobrze bo zasłoni te niedoróbkowate sprzęgła...):

 

hetzer041.jpg

 

No nie, cholera, muchy mi obsrały tło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha Muchy nie dobre aj nie dobre.

A możesz podać w jakim stosunku rozcieńczasz Model Color do aerografu

Jak będziesz coś malował to proszę Cię wylicz stosunek np.kropel czy jak Ci lepiej farby do rozcieńczalnika.

Dziękuje Ci z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz coś malował to proszę Cię wylicz stosunek np.kropel czy jak Ci lepiej farby do rozcieńczalnika.

 

x=40/895*0.001% farby + powierzchniowa całka potrójna z x^5+34x+20 wody + różniczka y^2+x^4+xy+6 dx rozcieńczalnika +/- 0.25 (współczynnik zjawiska paralaksy i błędnej interpolacji podziałek na strzykawce) / objętość kropli

 

Nie martw się to tylko mechatroniczny żart.

 

Tak naprawdę jest to bardzo "na czuja"

 

Vallejo model dawo nie malowałem aero i nie planuję tego na razie ale rozcieńczałem je wodą+Thinner Vallejo (1:1) aż do momentu aż zaczęły ładnie przepływać przez dyszę.

 

Do Model Air zawsze po zakupie dodaje 3-4 krople opóźniacza Agamy.

 

Ostatnio zacząłem do aero używać Pactry (bo tanie, łatwo czyścić aero, dużo kolorów i ładnie się nimi maluje)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x=40/895*0.001% farby + powierzchniowa całka potrójna z x^5+34x+20 wody + różniczka y^2+x^4+xy+6 dx rozcieńczalnika +/- 0.25 (współczynnik zjawiska paralaksy i błędnej interpolacji podziałek na strzykawce) / objętość kropli

nie musiałeś tak upraszczać, teraz nic nie wiadomo

w tym tempie licze na rychły i wspaniały koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przez grypę wypadłem z rozgrywki...

...ale powoli wracam.

 

Dziś zakupiłem:

 

hetzer042.jpg

 

pancerne fartuchy, farbki - pakiet pojednawczy z panzerwaffe i surfacer.

Duży pakiet śmierdziuchów - już słyszę reakcje domowników na aromaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.