Skocz do zawartości

Hetzer (Mid.) 1:35 Eduard+Eduard+cośtam jeszcze... :)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 223
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A to dostałem do Mikołaja

No to witaj w klubie

 

Odnośnie Hetzera - bardzo dobrze. Mam zapytanie jeno jedno technicznej natury. Czy maskowanie wycinałeś nożyczkami? Pytam, bo jeśli tak, to jest to baardzo niewygodne. Lepiej taśmę nakleić na kawałek szyby, a potem nożykiem przejechać pożądane kształty - ciach prach i gotowe

Farby Gunze to jedne z najlepszych na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinałem maskowanie nożyczkami (masochista ) ale robiłem tak że: wziąłem arkusz papieru świecowanego (odklejony spód od papieru samoprzylepnego) nakleiłem na to parę pasków taśmy (18mm) i na takich arkusikach odrysowywałem orientacyjny kształt łaty i wycinałem to a następnie odklejałem od papieru świecowego i hyc na model...

Ten patent z szybą to muszę wypróbować ale mam bardzo słabe nożyki (właściwie tylko stary do tapet z wymiennymi ostrzami)

Oprócz modelu powstały ogromne ilości ścinków (niektóre lepkie) i właśnie rozpoczęły ekspansje z mojego pokoju na świat (już są w przedpokoju....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna konstrukcja i pieroński (upierdliwy do malowania) wielobarwny kamuflaż. Poszło Ci elegancko. A tak gwoli ścisłości - wizjer, nie peryskop kierowcy (tam gdzie "jeszcze nie zdjąłęś taśmy) . Też mam Hetzerka na składzie - jeno patrzę i rozpoznaję przeciwnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i namalowałem kropki (a raczej prątki albo przecinki), pędzelkiem 00, jeszcze niektóre wymagają poprawek:

 

hetzer091.jpg

hetzer092.jpg

 

Kamo na osłonie kaemu namaluje pędzlem, a co do osłony jarzma to czeka na korekcję kształtu.

 

I jak wam się podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej było by te przecinki zrobić z szablonów.

 

Zawsze może być lepiej... ale już nie miałem nerwów do szablonów może następnym razem....

 

Jako że jutro na tydzień wyjeżdżam daleko w góry gdzie niema zasięgu komórek, telewizji a za słowo "internet" ganiają z krzyżem , wrzucam taką jakby galerię w trakcie pracy, gdzie będzie lepiej widać moje dotychczasowe dokonania:

 

hetzer093.jpg

hetzer094.jpg

hetzer095.jpg

hetzer096.jpg

hetzer097.jpg

 

Jak widać kamo gotowe ale jeszcze dużo pracy przede mną, planuje go silnie zakurzyć i poobtłukiwać (tak jak lubię)

uffff.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to wróciłem z wyjazdu uffffffff......., prace ruszyły znowu:

 

Dziś odtworzyłem fakturę odlewu na osłonie jarzma (surfacer+twardy pędzel) i pomalowałem ją na czarno razem z fartuchami i skrzynką narzędziową:

 

hetzer100.jpg

 

c.d.n.

Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super model, chciałem sobie coś takiego sprawić ale się rozmyśliłem, a raczej nie miałem kasy . No i mam prośbę dotyczącą brudzenia.

Czy mógłbyś opisać po kolei jak to robisz, techniki no i narzędzia(farby , lakiery) które używasz ,wiesz chcemy się czegoś nauczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś opisać po kolei jak to robisz, techniki no i narzędzia(farby , lakiery) które używasz ,wiesz chcemy się czegoś nauczyć Mr. Green

 

Jak się może więcej chętnych osób zgłosi to może napiszę jakiegoś tutoriala z moimi technikami tworzenia modeli, ale to poza konkursem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, duży poradnik ze zdjęciami poszczególnych technik bardzo by się przydał - z chęcią wrzuciłbym do Tajników Modelarstwa jako kolejne spojrzenie i sposoby na budowę modelu - zachęcam.

 

A jak już piszę to skomentuję.

Bardzo mi się relacja podoba - modele z wnętrzem mają swój urok. A jak wnętrze jest jeszcze, tak jak tutaj, ładnie zrobione, to już całkiem. No i kamuflaż bardzo ciekawy! Powodzenia w dopieszczaniu Hetzerka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak reggy mnie zachęca to na pewno coś napiszę, jak nie o Hetzerze to o Pt-76, tylko wszystko w swoim czasie bo niestety sesja coraz bliżej .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech....... męczą nas i męczą na tych studiach.......

Dziś wyrwałem godzinkę na modele i wyprodukowałem stosik ogniwek i próbowałem pozaginać te taśmowe:

 

hetzer101.jpg

 

W rogu widać koła od Sdkfz 251 Drilling który będę malował od nowa, na razie trochę go porozklejałem i powędrował do kąpieli w zmywaczu Wamodu, jak zacznę malowanie to pewnie założę jakąś relację......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w przerwie w nauce skleiłem i uformowałem gąsienice, po zdjęciu ich z kół mam wygodne 3-częściowe gąski gotowe do malowania:

 

hetzer109.jpg

hetzer110.jpg

 

PS: Wybrali mojego wykładowcę z matematyki na prezesa polskiego związku lekkiej atletyki! :

http://sport.onet.pl/0,1248733,1894809,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to tylko efekt działania "złośliwego" makro aparatu, albo naprawdę wyszły Ci różnice poziomów farby (szczególnie, jeśli chodzi o "kropko-łaty"). Widać to na ostatnich fotkach...

 

P.S. Ten Hanomag widoczny na drugim planie mnie nurtuje. Może coś więcej w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina makro i połysku myślę że to zniknie po lakierze matowym i pigmentach.

 

Co do Hanomaga to Sd.Kfz 251 Drilling z którego może założę warsztat malowania gdzieś w ferie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.