Skocz do zawartości

Hetzer (Mid.) 1:35 Eduard+Eduard+cośtam jeszcze... :)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

No i jaszcze dowalę sobie posta

 

Próba generalna na sucho:

 

hetzer027.jpg

hetzer028.jpg

 

Jakieś uwagi, sugestie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 223
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podobnie jak w MTLB tylko najpierw jasne (ta minia z odrobiną białego) i na to ciemniejsze (mieszanka szarego, brązowego i czarnego). Tak z wyczuciem aż będzie dobrze...

Zasugerował mi to kolega rollingstones na koniec pracy z MTLB (za co jestem ogromnie wdzięczny )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Spróbuję tak zrobić w BMP-3, bo widziałem w necie jak wygląda ich wnętrze... Zaraz, przecież on ma białe wnętrze... to już będzie gorzej z tymi jasnymi .

Ale są tam jakieś elementy czerwone, a więc przetestuję tą technikę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Spróbuję tak zrobić w BMP-3, bo widziałem w necie jak wygląda ich wnętrze... Zaraz, przecież on ma białe wnętrze... to już będzie gorzej z tymi jasnymi .

 

Nie koniecznie, spróbuj zrobić mocniejszego ciemnego washa na białym a odpryski zrób czystym białym, powinno być dobrze.

Aha, odpryski idą po washu.

 

Tylko przypadkiem mnie nie wyprzedź w konkursie bo będzie i

( żart...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prace nad przedziałem silnikowym dobiegły końca ,

wzorowałem się na zdjęciach z netu gotowych modeli hetzerów i rzeczywistych (no i trochę mojego SF )

 

Jestem bardzo zadowolony z efektów (szczególnie odpryski ), moje starania zamaskowały trochę nie do końca prawidłowy kształt silnika...:

 

hetzer029.jpg

hetzer030.jpg

hetzer031.jpg

hetzer032.jpg

 

Zdjęcia oczywiście mocno przekłamują kolory...

Jeszcze nie do końca wszystko wyschło...

 

Jakieś opinie albo sugestie?...

Chyba jednak wrócę do Polskich pojazdów, cieszą się większym zainteresowaniem...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. Sam mam tego hetzera i powiem szczerze że już dawno nie widziałem tak skopanego merytorycznie modelu, ale cóż ... przynajmniej jest pole do popisu...

Dobrze dobrana kolorystyka, może tylko kolektory bym tylko zróżnicował, coby takie jednolite nie były ( chyba że to wina fotek to przepraszam)

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. Sam mam tego hetzera i powiem szczerze że już dawno nie widziałem tak skopanego merytorycznie modelu, ale cóż ... przynajmniej jest pole do popisu...

Dobrze dobrana kolorystyka, może tylko kolektory bym tylko zróżnicował, coby takie jednolite nie były ( chyba że to wina fotek to przepraszam)

 

Myślę że nie bardziej skopany od MTLB ze Skifa co go ostatnio robiłem, albo mojego Pt-91, ale dobre i ciekawe malowanie to już ponad połowa sukcesu i skutecznie odwraca uwagę od błędów (to taka moja filozofia)...

Ale na szczęście jest dobrze spasowany (jak na razie)

Tak,tak kolektor jeszcze wycieniuje ale dopiero dziś wysechł.

 

No te odpryski są amazing! Jakich farb używasz?

 

Akryle Vallejo i Pactry ( te jasnoszare), jak napisałem:

Podobnie jak w MTLB tylko najpierw jasne (ta minia z odrobiną białego) i na to ciemniejsze (mieszanka szarego, brązowego i czarnego). Tak z wyczuciem aż będzie dobrze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale szalejesz z tym Hetzerem W pięć dni zrobiłeś prawie połowę modelu, hehehe.

A ja nie mam czasu ostatnio, cholera...

 

Oj do połowy to mi daleko (w instrukcji jestem na 3 stronie z 15 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem wnętrze czarnym (podkładem) i białym:

 

hetzer033.jpg

 

Podłoga będzie jeszcze na szaro

 

Dziś doszło jeszcze do sklepu moje zamówieni na fartuchy pancerne:

4485_1.gif

 

PS Ciekawe czy ilość wyświetleń tematu odzwierciedla przyszłe wyniki konkursu?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pomalowałem sprzęt "car HI-FI'' ( ) i podłogę - jeszcze mokra (niestety pędzlem bo po próbie taśmy odlazła farba - no cóż czas kupić surfacera ):

 

hetzer036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta wyższa matematyka w tle, to oblicznia ile farby nalezy użyć aby pokryć równo podłogę, biorąc pod uwagę wpływ warunków termicznych oraz mikroklimatu panujacego w danej chwili w pokoju wykonującego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta wyższa matematyka w tle, to oblicznia ile farby nalezy użyć aby pokryć równo podłogę, biorąc pod uwagę wpływ warunków termicznych oraz mikroklimatu panujacego w danej chwili w pokoju wykonującego

tam jakieś wzorki fizyczne są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyczne czy matematyczne.... jeden pies Chłop do kolokwium się przygotowuje....

 

To sprawozdanie z laboratorium z Fizyki - 5 stron odliczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zainstalowałem ten sprzęt "car HI-FI" i napocząłem PAKa i układ rozrządu i parę innych dupereli :

 

hetzer037.jpg

 

A tak właściwie to dziś są moje 20e urodziny,

 

w prawdzie nie pije ale:

 

Z tej okazji pewnie kupię sobie :

 

1_8a4a76010504.jpg

 

i

 

mr_surfacer_1200.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.