Skocz do zawartości

PANZER IV projekt 1/72


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc o sprawach warsztatowych w MODEL CLINIC pomyślałem sobie, że budowa modelu zaczyna sie o wiele wcześniej od wyciecia pierwszej części z ramki.

Dlatego też przedstawić chciałem nowy wątek warsztatowy.

Mam jakieś pomysły na kilka dioramek, mam też kilka modeli troche blaszek, zdjec itp.

Jak będzie i na co się zdecyduje czas pokaże.

 

Panzer IV F1 DRAGON

panzer4dragon.jpg

 

Panzer IV C MIRAGE

panzer4mirage.jpg

 

Blaszki Parta do Hasegawy F1, głównie zalezy mi na błotnikach.

blaszki.jpg

 

W koncu postanowiłem kupić linke. 7.50 zł za kawalek drucika SIC.

linag.jpg

 

A tu porównanie. Płyta nad transmisja. Wiadomo Dragon o wiele lepszy, ale Mirage zainponowało mi mozliwościa otworzenia wszystkich wlazów.

Mam zamiar zrobić wrak dlatego tak mi one pasuja.

plytaprzod.jpg

 

a tu porównanie blotników. O jakosci nie pisze bo to widać, ale fajnie ze Mirage są odzielnie narzedzia to tez ułatwia produkcje wraku.

blotniki.jpg

 

 

Gąski jesli bedzie wrak zastapie tymi z Hummela Revela

gaski.jpg

 

A na ten model mam ochote, ale nie moge go dostac. Mam z nim plan zwiazany z projektem "What if".

 

panzerivj.jpg

 

Projekt z książki:

ksiazkaautor.jpg

 

Pomysł na projekt "what if":

 

tekstzksiazki.jpg

 

A tu inspiracja czyli piekny wrak:

 

wrakv.jpg

 

A moze takie ciekawe malowanko w końcu przydałaby sie biala kredka kupiona w sklepie dla plastyków:

 

malowanko.jpg

 

A i taka prośba szukam takiej pary.

OWINIETY PAN Z WIELBŁĄDEM z tego zestawu:

 

http://plasticsoldierreview.com/Review.asp?manu=AIR&code=01719

 

Moze ktos posiada i chce sie wymienic, bo po pierwsze zestawu nie moge dostac, a po drugie 30 zl za wielbłada to sporo.

 

zestawu.jpg

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Jesli ktos posiada fotki wrakow Panzer IV to bylbym zainteresowany i zobowiazany i wdzieczny

 

Ps2. Mozna dostac wnetrze do Panzer IV chodzi mi glownie o skrzynie biegow i przekladnie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako czwórkoholik zasiadam w pierwszym rzędzie.

 

Służę zdjęciami wraków. Mam tego od... groma. Konkretnie chodzi o F1, czy ogólnie czwórki wszelakie? Wal na PW z emalią.

 

Ausf J można czasami wyhaczyć na alledrogo ale trzeba być czujnym. Poszukaj po hipermarketach. Tam najczęściej w dziale z zabawkami stoją właśnie Revelle, więc może się znajdzie gdzieś.

 

Co do wnętrza to są żywice do kupienia w Track&Troops, ale nie pamiętam firmy. Albo CMK/Planet, albo Extratech. O ile wiem to jest silnik i przedział kierowcy. Nie wiem, czy wchodzi w to antrieb też, czy nie. W każdym razie znajdziesz tam na pewno w dziale "Conversions".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czak45 - projekt (cytat o zmianach w IV) wciska w fotel, nie znam się na tym wozie ale chętnie zobaczę ew zmiany. Co do modelu Revella Panzer4 ma całkowitą rację, hipermarkety to wylęgarnia modeli revella, ja swojego kupiłem też tam kupiłem. Miejsce warte odwiedzenia, bo można od razy kupić sok chmielowy potrzeby do klejenia ;)

Zdjęcia rozłupanych IV są też na odkrywcy, niestety głownie z września ale może coś namacasz dla siebie:

http://odkrywca.pl/panzer39-wraki-czesc-czwarta,644359.html#644359

Taaaak mocno trzymam kciuki. Pozdrawiam, Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki panowie.

Szczegolne podziekowania dla Panzera4 za PW

 

Ta fotka "wymiata".

Swoja droga to spaloene pojazdy chyba az tak szybko nie rdzewialy.

Za to byly mocno okopcone

 

10209575.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ciekawie się tu robi bo nie wiadomo o co chodzi!

1. spalone chyba rdzewieją błyskawicznie - tak wynika ze zdjęc wraków rownież wspólczesnych: jednym z produktów spalania jest właśnie woda, która skraplając się wraz z agresywnymi gazami (siarczki) powoduje błyskawiczną korozję. Chemikiem nie jestem ale z tego co wiem to tak właśnie mniej więcej działa.

2. Porównanie części - ciekawa ta iluzja "lepszości dragona". W pełni podzielam, bo ta "lepszość zależy jaki jest cel naszych zmagań.

3. Przy robieniu otwartych luków pamiętaj o prawidłowych grubościach przy widocznych krawędziach. To klucz do sukcesu. czwórka nie może mieć pancerza jak Maus (14,5 cm = 2mm grubości plastiku * 72). Problem grubości bywa często ignorowany a niestety ma znaczenie dla wyglądu całości a trudno to poprawić na koniec.

 

A może pojedziesz "współcześnie" i będzie to syryjska "czwórka" z wzgórz Golan?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny pomysł. zajrzyj tutaj:

http://www.missing-lynx.com/articles/small/acpz4/acpz4.htm

mam już wszystko, żeby zrobić coś podobnego poza czasem zestawy extratechu są świetne. z przyjemnością popatrzę i podpatrzę. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na lufę

Rozumiem, ze chodzi o to ze jest rozwalona

 

A może pojedziesz "współcześnie" i będzie to syryjska "czwórka" z wzgórz Golan?

Za malo wiedzy w tym temacie

 

 

ładny pomysł. zajrzyj tutaj:

http://www.missing-lynx.com/articles/small/acpz4/acpz4.htm

mam już wszystko, żeby zrobić coś podobnego poza czasem zestawy extratechu są świetne. z przyjemnością popatrzę i podpatrzę. pozdrawiam.

_________________

 

Model robił chyba Alex Clark bardzo ladnie zdetalizowany choc malowanie nie jest mocna strona modelu rdzawy i piaskowy z areografu to tak troszke skromnie.

A jesli chodzi o te czesci EXTRATECHU to ciezka sparaw bo ich nie znalazlem, a pewnie sa strasznie drogie, pozatym trzeba miec karte kredytowa.

Hmmm chyba bede musial sobie poradzic domowa prowizorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A jesli chodzi o te czesci EXTRATECHU...pewnie sa strasznie drogie

 

Silnik i przekładnia po cc. 15 eurosów czyli razem 30 to daje jakieś 140 PLN + koszty ewentualnej wysyłki. Osobiście wysiadam

 

 

trzeba miec karte kredytowa.

 

Nie przejmuj się , p.prezydent też nie ma

A poważnie - EXTRATECHem i innymi "czechami" handluje EDUARD Polska z Wrocławia, (ale nie jest przez to taniej, niestety ) jak nie mają akurat na stanie to sprowadzą.

 

Model robił chyba Alex Clark bardzo ladnie zdetalizowany choc malowanie nie jest mocna strona modelu rdzawy i piaskowy z areografu to tak troszke skromnie.

 

To prawda - po autorze można było spodziewać się więcej...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tam jest kamuflaż... fakt, że z efektem wypalenia pan przesadził, w każdym razie widać wyraźnie. niestety, extratech ma swoje wady. ale przy twojej inwencji pewnie wymyslisz coś fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tam jest kamuflaż... fakt, że z efektem wypalenia pan przesadził,

Wypalenie ok ale brak filtrow i jakis innych ciekawzych trikow to minus.

Poprostu model wyglada jak trysniety zoltym i rdzawym i na tym koniec.

Choc sam efekt wraku, czyli detale i sama kompozycja sprawiaja ze moedel jest cudowny.

 

Termir 140 zl to ja tez wymiekam, postaram sie zrobic sam cos z polisternu itp. Juz blaszki za 40 zl to dla mnie sporo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.