Jump to content

Przemek Przybulewski

Members
 • Content Count

  1,989
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Everything posted by Przemek Przybulewski

 1. No jest kłopot z fajnym kamo. Zastanawiałem się nad jakimś fikcyjnym albo z brytyjczyka jak arctic. Staneło jednak nad pudełkowym. W międzyczasie wydrukowałem sobie 500 funtowe JDAMy czyli GBU-38: No i samo malowanie. Użyłem Real colors w nadzei, że będą lepsze niż mieszane i dobierane kolory Tamiya. Brzuszek: I góra: No i mam mieszane uczucia. Kolory dobrane prawidłowo, ale Te dwa się bardzo zlewają: Musze jeszcze poprawić przód: I domalować szczegóły:
 2. 3 bo jeszcze Mirage 😉 Anyway, doczekałem się rozszerzeń do pylonów w postaci BRU-57 od Reskit i ogólnie nie polecam. Określił bym to jako słabo rozwiązany i niepasujące do siebie części z drukarki 3d. Żeby wpasować, to trzeba szlifować i traci się detale. Widoczne ślady warstw. Drobne części tak zamocowane, że nie da się odciąć bez pokruszenia. Absolutnie nie warte 55zł. A na BRU idą albo JDAMy 1000lb Wolfpacka: Albo wydrukowane GBU-38 500lb: I skończyłem preshading:
 3. Te napisy to sam dodajesz czy jakiś slicer tak ładnie to robi? Bo widziałem niektóre produkty na Scalemates są w podobnym stylu i się zastanawiałem czy ktoś sam tak dłubie?
 4. Dzięki za wyjaśnienie. Nie zmienia to faktu że motor wygląda zacnie - nie moje klimaty ale bardzo mi się podoba.
 5. Jak prawdziwny. Lewy tylne amor coś krzywo leży. Nie da się tego szwa z tylnej oponki jakoś usunąć?
 6. Israelskie też fajne ale wolę chyba to piaskowo brązowe. 🙂 Eee tam, to po prostu rozgrzebane wcześniej modele. Teraz staram się pokończyć co zacząlem.
 7. Do kompletu wracam do Mirage’a. Harrier i F-16 gotowe do malowania więc czas coś podłubać. Przykleiłem powierzchnie sterowe i statecznik: Poprawiłem wloty i po przyklejeniu zostanie owiewka i „dzióbka”
 8. Z AMRAAMów celowo zrezygnowałem. O GBU-38 nie wiedziałem. Zasobnik pomalowany wg instrukcji ale masz rację powinien być ciemniejszy - przemaluję. Zdjęcie fajne - zróżnicowany ładunek A tak przy okazji szukam jakiegoś fajnego camo - niestety oprócz standartowych 2 lub 3 kolorowych nic nie moge znaleźć.
 9. Tak, ale nie na raz. Pylony będą na stałe, reszta jest wymienna. Z tego co ta wersja może przenosić to i tak brakuje mi GBU-16, Rockeye Mk.20, jakiś bomb ćwiczebnych i wyrzutni rakiet LAU-10, LAU-61 i LAU-68. Większość preshadingu pewnie zniknie - ale i tak był fun jak go robiłem 😉
 10. Ostotnio pisze głównie z telefonu co nie jest super wygodne. Jak usiade do kompa to coś naskrobię. pomalowałem całe uzbrojenie: I w końcu skleiłem całość: I preshading:
 11. Dzięki wszystkim i zapraszam. Owiewka częściowo wklejona: Porównanie z F-16: pomalowałem pylony i uzbrojenie - doszły jeszcze 2x Mk.77 i TER do tego: I dłubie podwozie:
 12. Of kors ne da się wszystkiego na raz, okaże sie później co i jak. Tymczasem dłubię kokpit, na szczęście nie było wiele problemów z wpasowaniem. Musiałem wyciàć trochę więcej niż podawała lakoniczna instrukcja Airesa: Niestety po wklejeniu panelu instrumentów okazało się że HUD jest za duży i nie da się zamontować owiewki. Fotel na szczęście ładnie dało się wsunąć na szynie: Radar został wklejony przy składaniu połówek ale zostanie zasłoniony całkowicie: Po przyklejeniu osłony radaru i próbnym montażu, samolot siadał na ogonie, na szczęście dało sie jeszcze osłonę oderwać. Wkleiłem w nią 25g ołowiu i teraz ładnie trzyma balans:
 13. Dzięki, zapraszam. Dzięki. Dłubię kokpit ale jakoś średnio mi to idzie, więc kleje reszte. Na razie mam fotel: Najpierw cały górny płat, a do niego od spodu połówki skrzydeł. Niestety powstała w ten sposób szpara od 0,6 do prawie milimetra. Na szczęście udało się ładnie wcisnąć miliputa. Podoklejałem później klapy, zasobnik z działkiem itp Dziwnie teraz to wygląda, jak kergulena albo inna ryba bez głowy: Nie mogłem się zdecydować na jakieś uzbrojenie więc powiesze wszystko 😉 2 sidewindery 2 x Maverick (Eduard) 6 x BRU-49 2 x zbiorniki 2 x GBU-12 2 x Mk.117 3 x Mk.83 2 x Snakeye
 14. A do mnie po miesiącu z Rosji: I z Polski uzupełnienie farbek i nowa pęsetka, którą szczerze polecam.
 15. Zachęcony niedawną galerią Harriera tu na forum, postanowiłem wrócić do swojego AV-8B. Zacząłem go pod koniec 2013 roku i odłożyłem na chwilę bo (chyba) czekałem na kokpit Airesa. Wtedy wyglądał tak: Teraz zacząłem od pomalowania silnika. Nie będzie go praktycznie widać, ale można pobawić się Alcladami. Ja użyłem tych: Aby wyszło tak: A po złożeniu:
 16. Po przyklejeniu owiewki została mała szczelina, zakleiłem ją miliputem. Mam nadzieję, że nie wpłynie to na owiewkę i jej nie zmatowi. Po przeszlifowaniu i przeryciu kilku linii, dokończyłem preshading linii:
 17. Kokpit prawie gotowy, Tamiya daje dwie owiewki, zwykłą i złotą. Zdecydowałem sie na standard. Wnęka na Vulcana: I złożony na sucho:
 18. Dzięki. Dziękuję. Zasobnik nie załapał się do zdjęcia ale jest już też gotowy 😉
 19. Co to za hejt? Zwykła krytyka. Ale dzieki. Coś sie poprawi. Dzięki. Na razie mam remont w domu co w naszych realiach wygląda tak, że remont robie ja 😉 Czasu i siły zatem brak ale udało sie zmalować co nieco. Zrobiłem radar, którego i tak pewnie nie będzie widać: I skończyłem pylony i uzbrojenie. Zbiornik centralny wymienny z ALQ, a Harmy z JDAMami:
 20. No to czekamy na ciąg dalszy - na razie wygląda bardzo fajnie.
 21. Super. Świetnie zmalowany, pobrudzony, zmęczony pojazd.
 22. Kokpit żywiczny przed i po: Miejsce pod silniczek: Doszło mi kila farb RealColors to zacząłem robić sobie stojaczek: I malowanie uzbrojenia - najpierw zbiornik centralny:
 23. Wnęka pod działko: Działko zestawowe i Master: I dysza żywiczna z zestawową: Zestawowy ciężarek: No i w końcu powoli zamykam kadłub: I doklejone skrzydła od dołu:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.