Jump to content

Pasqual

Members
 • Content Count

  144
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Pasqual

 1. Czyli to jest Zlin tego "bohatera" Kuchennych Rewolucji? Swoją drogą byłbym dumny gdyby model mojego samolotu był wyprodukowany w milionach egzemplarzy na cały świat. Chyba tylko bardziej ucieszyłaby mnie moja gęba na butelce wódki jak Karolaka i Grabowskiego. Przepraszam za dygresję ale SP- i czarne krzyże wzbudzają we mnie mieszane uczucia. Ciekawe czym w ogóle kitajec kierował się wybierając taki schemat malowania dla swojego modelu.
 2. Naprawdę płaciliście cło nie VAT?
 3. Mój zapał w temacie F-5E studzi potencjalna cena w PL. Ostatnie wypusty Dream Model: Chengdu J-20 'Mighty Dragon' in service version i AH-1Z Viper (ten drugi z ceną prawie 200zł) nie wróżą zbyt optymistycznie w tym aspekcie. Pewnie porównując z F-5E Italeri , Hobby Bossa czy starego Airfixa/Hellera jakościowo to będzie to skok w sumie dość prostego modelu ale cenowo to może być nokaut, a jak patrzę na potencjalne malowania, to chciałbym mieć ich kilka.
 4. No tak w Japonii też ale to firma z Tajwanu i problemem jest Tajwańska poczta.
 5. Szkoda tylko, że ostatnio jest problem z kupowaniem u nich bezpośrednio. Kupiłem sporo ich kalek, wysyłka powyżej pewnej wartości (40$?)była za darmo, ostatnie w styczniu....a teraz brak wysyłki do Polandii. ech...
 6. Pasqual

  Żubr

  A jak nie kupisz, albo będziesz chodził jak pies koło jeża, to zniknie jak Ardpol i będziesz biadolił... a miałem kupić... i brak alternatywy.
 7. Ten kto wyda porządnego F-4E USAF w tej skali, na miarę jakościową dzisiejszych czasów, rozbije bank. Może kiedyś doczekamy się wysypu długonosych Phantomów na miarę ostatniego wysypu Tomcatów.
 8. Oczywiście Fujimi też ma barwioną i niebarwioną ramkę z oszkleniem kabiny. Co do wymiarów, to czy pojawiło się jakieś wiarygodne źródło planów aby jednoznacznie stwierdzić, że konkretnie, a nie coś jest nie tak z kształtem modeli F-22 w 1/72? Z chęcią przyłożę. Osobiście miałem jednocześnie Revella, Academy i Fujimi. Revella odstawał detalem więc sprzedałem, pozostałe 2 wciąż mam na czasy emerytury bądź renty (w zależności co nastąpi wcześniej) w czeluściach piwnicy. Opcja przezroczystych drzwi komory uzbrojenia jak dla mnie (w końcu to forum) jest zabawkowa ale co kto lubi. Pytanie dotyczyło
 9. A te: https://www.isradecal.com/product-page/iaf-f-16a-b-netz-1-72-iaf87 nie będą dobre?
 10. TA-4 F/J jak będziesz oczywiście chciał, kupisz w tym roku z Italeri i też jest szansa, że to Fujimi będzie.
 11. Byłyby jaja jakby Italeri, bo faktycznie, masz rację Hasegawa nie wydała A-4M ale Italerka wydała oba. Oczywiście mam nadzieję, że tak nie będzie. Napisałem do Hobby 2000 zapytanie, zobaczymy co odpiszą. EDIT: Odpisali: Fujimi - Fullpack
 12. Zapytałem w Moje Hobby i napisali, że to wypraski Hasegawy więc nie ma się czym podniecać.... wiem wiem podniecamy się bo możemy znów usłyszę.
 13. Hm... trochę dziwne, że producent podaje na stronie 0,4mm w obu przypadkach
 14. No cóż Kolega Anansik wyjaśnił dość obrazowo do czego służy przyrząd już w pierwszym poście, pytanie dotyczyło różnych kątów ostrzy (i jak widać je zrozumiał), a kolega Solo jak chciał błysnąć efektem mógł sypnąć brokatem.
 15. Też zadałem sobie to pytanie i chciałbym znać odpowiedź. Bo może bym się skusił jeśli warto.
 16. A po co gdybać o Żubrach i jetach (skądinąd pożądanych) skoro napisane jest w owym newsletterze, o którym parę osób dyskutuje, a mam wrażenie, że nie czytało: "...Kolejne nasze modele będą wybierane spośród popularnych tematów międzynarodowych, najchętniej, choć nie zawsze w związku z polskim lotnictwem. Chcielibyśmy wyprodukować trzy – cztery nowe projekty modeli w roku, w pierwszej kolejności jednosilnikowych myśliwców z drugiej wojny światowej"
 17. Ja swoje modele odebrałem wczoraj, wszystko zgodne z opisem, doskonale zapakowane. Serdecznie dziękuję i polecam.
 18. Myślę, że w PL takie urządzenie za ok 3000 PLN nawet jak dodadzą odkurzacz za free to nie znajdzie wielu nabywców więc dystrybutora na liście brak. Za równowartość można kupić ok 600 gotowych owiewek, a i materiał jakiś jakiś specjalny na samą owiewkę też trza zakupić. A swoją drogą po raz kolejny podziwiam twoją zdolność odkopywania starych tematów. Z drugiej strony nigdy bym się o tym urządzeniu nie dowiedział gdyby nie Twój post.
 19. No i wygląda na to, że powinienem odszczekać za swoje: Ale patrząc na te wystające RAMy F-35B wysokości krawężników ( w prawdziwym chyba malowaliby je na biało aby się nikt nie wyp...otknął) mam nieodparte wrażenie, że to nie nowy projekt, tylko zarzucony kiedyś i wyjęty obecnie z zakurzonej szafy w kącie strychu. Chyba panowie z Italeri zabalowali gdzieś z panami z Airfixu i ominęła ich cała epoka w modelarstwie. Technika poszła już naprzód w tej skali. Skoro wyszło już parę nowych, świetnych Tomcatów, ba polscy modelarze doczekali się nowych Łosi i jedenastek i to w dwóch różnych wyd
 20. Kiedyś, lata świetlne temu, kiedy miałem jeszcze włosy i do czytania nie używałem +5, obiecałem sobie, że przestanę kupować modele jak ktoś wyda nie w vacu MiG-31M, F-CK-1, AMX, M-55 Geofizyka i Irydę...zaiste nie spodziewałem się, że to się ziści i stan na dziś w magazynku oprócz setek pewnie innych modeli (miałem je robić na emeryturze) wygląda tak, że MiG-31M wydała Trąba, F-CK-1 mam żywiczne w wersji 1 i 2 osobowej, tak samo AMXa, M-55 zrobił Modelsvit i jest zamówiony, tylko Irydy bulwa nikt wydać nie chce, choć złośliwie skopiuję post z innego tematu kolegi z tego forum "Napisano
 21. Dokładnie, już dawno o tym pisano, że Fujimi, podobnie jak z Brytyjskim Phantomem, nie wiem kto ubrdał sobie, że będzie to Zvezda. Owszem kiedyś MiG-23, MiG-27 Italkowe to były Zvezdy ale teraz zmiana. Zupełną abstrakcją jednak na tym tle wydaje się pomówienie Italeri o... jakiekolwiek WŁASNE NOWE wypraski w tej skali. Szczęka opadłaby mi na 72-kowego AMXa czy Mastera.
 22. Owszem ukraińska ale strona twarzoksiążkowa Modelsvitu skąd pochodzą (niestety) praktycznie wszystkie newsy tej firmy powielane przez inne fora/strony https://pl-pl.facebook.com/modelsvit/ podaje: DANE KONTAKTOWE modelsvit@gmail.com https://modelsvit-eshop.com Która to strona (https://modelsvit-eshop.com) podaje w danych: MODELSVIT BALKANS LTD 2А "Blagovest" Str, 4003 Plovdiv, Bulgaria dodając Modelsvit Balkans Ltd is a General partner and importer of Ukrainian brand
 23. No i super, kupisz taką wersję jaka Ci się spodoba. Ważne, że mają ją (M4) w planach "... въпросния модел е в плановете ни, но в момента не можем да фиксираме кога ще бъде пуснат на пазара." a nie zatrzymają się jak przy Su-7, nie wypuszczając BKŁ. Мы будем ждать!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.