Jump to content

Mikolaj75

Members
 • Content Count

  2,212
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

Everything posted by Mikolaj75

 1. Fajnie Ci idzie, jest staranność i myślenie. A babole się zdarzają i będą zdarzać, wiem co mówię 😉 Górę oczywiście popraw, a dół to już oceń sam - przy mało drżącej ręce poprowadzisz aero. Osobiście uważam, że już samo włączenie koncepcji "tu pobrudzę, tam posmaruję, to się ukryje" jest z założenia błędne - niekiedy się udaje, ale z reguły widać, że to "ta" koncepcja :-)
 2. Ładny obiekcik. Nastraja na rozglądnięcie się za jakimś "słynnym przelotem"...
 3. Dzięki panowie. eLCe - Silnik był prezentowany na kilku imprezach i na razie wygląda na to, że po raz kolejny będzie to możliwe dopiero z całym samolotem. kapsel - przy okazji zrobię fotkę, ale ogólnie masz pod nim szarą płytkę, która faktycznie jest kartą bankową. Także jako taki punkt odniesienia jest. Sam silnik - dla przypomnienia (bez dopalacza) ma 46 mm.
 4. I dla Suczki się znalazło trochę czasu - dopalacz i dysza gotowe: I nie mogłem odmówić sobie przymiarki, aby zobaczyć jak to wygląda razem: CDN :-)
 5. Są - przy założeniu, że z nich korzystamy. Ja sobie zrobię nowe 😉 Dzięki wszystkim za akceptację urządzenia wnętrz :-)
 6. No to wreszcie kadłub sklejony: I kilka zbliżeń: CDN...
 7. Zgadzam się z Grześkiem, słabe te paski. Do tego same utrudnienia poprzez wcześniejsze wklejenie wszelkich anten i chwytanek. Są taśmy np Aizu czy Hasegawa, masz wtedy tę samą szerokość i elastyczność. Dziobowi zdjęcie masek nie pomoże. No i jeśli już wmówisz sobie tę dwuleworęczność, to już zawsze będziesz o niej pisał, wklejał emotki, a postęp będzie niewielki...
 8. eLCe - jest to zrobione na podstawie metody omawianej wiele lat temu w Aeroplanie przez Andrzeja Ziobra, choć z pewnymi zmianami. Otóż po wycięciu płytek, przeszorowałem je nieregularnymi ruchami bardzo grubym papierem ściernym, dzięki czemu powstały dość głębokie ryski. Później powierzchnia została wygładzona pilnikiem gąbkowym i pomalowana kolorem "drewnianym". Potem brązowy wash na kilka podejść - musi być wycierany z wyczuciem, żeby powstały różne zakresy wytarć, co ułatwia imitację drewna. Skoro się podoba, to się cieszę. Swoją drogą ciekawi mnie jak to działa na większych powierzchniach i jak wiara radzi sobie np z Fokkerowym płatem, jeśli nie chce korzystać z kalkomanii.. Temat do zbadania..
 9. Fajna rzecz. Zobacz czy da się przepolerować otworki w fotelu zaostrzoną wykałaczką. Będą subtelniejsze. :-)
 10. Dzięki. Już wyjaśniam: zegary są z kalkomanii wyszukanych w magazynku kalkomaniowym. Każdy zegar osobno wycięty i nałożony w punkt wyznaczony przez farbę. Krok po kroku ten sposób pokazywałem w warsztacie Guizhou FT-7, w razie potrzeby zapraszam tam właśnie :-)
 11. Dzięki wszystkim, nigdy bym nie sądził że teczka będzie tak miło przyjęta, małe to, takie niesamolotowe... 😉 No to tak w każdym razie... Trzeba ten plankton jakoś upchnąć do kadłuba... I kilka zdjęć, bo po montażu już będzie trudno fotografować: Skorupa w ogólności: Fotele: Blaty do biura: i tablica przyrządów: CDN
 12. Z modelu na model coraz lepiej. Podoba mi się, że zaplanowałeś malowanie na podstawie źródeł i bez trzymania się schematów. Interpretacja ciekawa. Pracuj jeszcze nad jakością budowy - czystość i geometria. Z pewnością będę zaglądał do kolejnego Twojego tematu :-)
 13. Dzięki za komentarze. MAV- dzięki, mam to, tyle, że wbrew pozorom to nie jest Holender, tylko Niemiec pomalowany na Holendra, ale oczywiście większość obrazów jak najbardziej przydatna, choć wymagająca ostrożności w stosowaniu. Takie łobuzy 🙂
 14. Bielsko wspominam bardzo miło, nie chcę obiecać, że będę, ale na pewno się postaram. MAV - rury to dziwo jakieś, najwyżej wykonam je w nieświadomości przeznaczenia... Malutki apdejt gadżetowy - ogólnie mam gotowe wszystkie elementy wnętrza, pomalowane, czekają na trochę eksploatacji i plan montażu oraz dokończenie tablicy przyrządów wg metody pokazanej w FT-7. Na drzwiach pomiędzy kabiną pilotów a biurem wisi sobie teczka - zapewne na mapy, szyfry, termos i kanapki. Wykonałem ją jako kolejny ożywczy element wnętrza. Na początek wyciąłem płytki imitujące wnętrze teczki oraz przygotowałem szerszy pasek folii aluminiowej: Pasek folii został zagięty nieco szerzej niż płytki z zachowaniem pewnej grubości krawędzi gięcia: Po docięciu "zamknięcia" teczki pasek został zagięty na wiertle: A potem sklejone razem wraz z zapinką (ze złomu części foto) i dodaną rączką: I pomalowane wraz z washem (po macie jeszcze okredkuję zapinkę na srebrno): I przymierzone do drzwiczek: Niedługo montaż kadłuba, wreszcie... 🙂
 15. Mam uwagi mniej więcej zbieżne z tym, co napisali Solo i Spiton. Nie znaczy to, że mam jakiś patent na lepsze zrobienie tych plamek. Na gorąco przychodzi mi pomysł, aby spróbować to wykonać poprzez klasyczny preszajding przy bardzo starannym naniesieniu plamek od szablonów lub niekiedy nawet ręcznie. Dwa pytania o kalki: 1. Jaka jakość i jak się zachowują, czy są jakieś złe niespodzianki? 2. Czy był problem w zakupie? Pytam, bo czekam na przesyłkę już ponad 1,5 miesiąca...
 16. Generalnie się podoba. Te duńskie wycierusy to idealny temat do doskonalenia aero. Kalki ze Stoppela czy jakieś inne?
 17. Skoro groźba zamknięcia wątku została zażegnana najnowszymi zdjęciami, to wyrażając swój oczywisty zachwyt wykonanym podzespołem, zgłaszam małą sugestię: - pomyśl Irku proszę o modyfikacji formy warsztatu z wyłącznie zachwycającej na zachwycająco-edukacyjną. Myślę, że warto pokazywać nie tylko efekt, ale i drogę. Mało kto jest w stanie domyślić się "jak to jest zrobione". To zwiększy prawdopodobieństwo, że ludzie będą chcieli się wypowiadać i dopytywać. Oczywiście z założeniem, że otrzymają odpowiedź 🙂 - jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że nikt osiągalny na forum nie ma bogatszej dokumentacji do 23MF niż Ty. Łącząc to z fachowością co do detalu, jest mało możliwe, że popełnisz zauważalny błąd, mogący wywołać konieczność zwrócenia uwagi. Siłą rzeczy pole dyskusji merytorycznej się zawęża, ale czy to powód to zamknięcia? Najlepszego w Nowym Roku - Mikołaj
 18. Super, budujący materiał. Bardzo optymistyczny w epoce smartfonów. Zawsze cieszy ten widoczny entuzjazm dzieciaków 🙂
 19. Popatrzymy. A postępy juniora też prezentujcie. Uśmiech na zdjęciu wskazuje, że prezent trafiony 🙂
 20. Fajny dziwoląg. Tylko wiesz, jak za miesiąc dodasz kilka sreberek i antenek i wstawisz go jako Łunochoda w dziale SF, to nie przejdzie 😉 A tak z pytań bardziej serio - pojazd w istocie funkcjonował jako wojskowy?
 21. Rzecz w tym, że Przemo do doskonałego efektu końcowego wcale wingnuta nie potrzebuje... 😉 Ja sobie popatrzę..
 22. Hej Moral, super ten Kocur, pięknie zmontowany i pomalowany. I tak jak już kilku kolegów pisało, elegancko udało Ci się wykonać malowanie w schemacie, który ja osobiście uznaję za najmniej atrakcyjny dla Kocura. I nie oszukuj ze statystyką - myślisz, że nie pamietamy Suki? :-)
 23. Mała aktualizacja - zdjęcie o słabych walorach estetycznych, ale i tak czasem trzeba - korekta położenia okienek poprzez większe wstawki przezroczystego tworzywa i dokładne zlicowanie powierzchni: Natomiast istotniejsze jest zapytanie - czy ktoś wie, co to za rury sterczące z kadłuba w miejscu okien? (fotka ze strony dornier24.com):
 24. A może spojrzeć na tę chemię nie jako modną, a jako przydatną. To my powinniśmy decydować jak i kiedy jej użyć. Jeśli ktoś nie chce lub nie umie wyzwolić się z istniejącego ileś lat temu trendu o konieczności stosowania wszystkiego i zawsze, to faktycznie będzie stał w miejscu i gniewał "na chemię". A wizualna atrakcyjność nie jest niczym złym w modelarstwie, o ile rozumieć ją jako stworzenie wrażenia rzeczywistości pomniejszonego pierwowzoru. Tyle, że wymaga to nieco wysiłku, żeby ustalić jak wyglądał lub powinien z odpowiednią dozą prawdopodobieństwa wyglądać pierwowzór.
 25. Podoba się. Dobrze, że Arma wypuściła temat, będący jedną z kilku ikon modelarskich lat 80-tych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.