Jump to content

Mikele

Members
 • Content Count

  5,653
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Mikele

 1. W tym miejscu Ci jeszcze nie gratulowałem. Czytałem, świetnie napisany artykuł.
 2. No i klasa. Wirnik nośny to też skrzydło, tylko się w kółko musi kręcić 😉
 3. Mikele

  Mig-29

  Nic dodać nic ująć. A medialna szopka między obecnym MON i poprzednim kierownictwem ze zrzucaniem winy jednych na drugich jest smutną i żenującą kropką nad i w całej tej sytuacji.
 4. Mikele

  Mig-29

  Czemu w temacie o MiG-29 jest 2.5 strony dyskusji z tematu dwa wątki niżej? Jest już kącik ekspertów nt F-35 z szachownicą.
 5. Mikele

  Mig-29

  Info sprzed chwili. Pilot odnaleziony - udzielają mu pomocy. https://www.tvp.info/41586799/katastrofa-mysliwca-na-mazowszu-to-mig29?fbclid=IwAR0emg3VcyBw82hdd7ZarzbLZG27xdDlJVkZ0jc4jsdiY0kSXN3lzK8apfU
 6. Dawno mnie tu nie było. Prawie-z-pudła model w Twoim wykonaniu, mocno posuniety w budowie. No, no, wkrótce galeria. I pisząc wkrótce mam na myśli mniej niż rok. 😉 Robota jak zawsze prima sort.
 7. Dzięki chłopaki. Podobał mi się ten kamuflaż, ale Chieftain mnie nie przekonywał swoją urodą, więc jak się Challenger II w tym make-up'ie pokazał to nie mogłem go nie zrobić 😉
 8. Petarda. Czapki z głów.
 9. Pierwszy w tym roku. Pudełkowy zestaw Trampka, Kilka bambetli wydłubanych od podstaw, pomalowany Gunze, przypudrowqany i napastowany Mig i AK. Lekki, łatwy i przyjemny, choć gumowe gąski to pomysł szaleńca w amoku - tak generalnie.
 10. Kolorki z pomarańczowego zestawu Hataki, czy coś innego dobierałeś? Łapie za oko, dobra miniatura.
 11. mikele78@poczta.fm - odezwij się na @, bo PW na forum świruje pawiana
 12. Ty swoją też wyczyść, bo mam podobny komunikat przy próbie wysłania wiadomości 😉
 13. NIe zauważyłem, że tu jeszcze ochy i achy lecą 😉 Adam, Marek - dzięki.
 14. Znaczy się misja zakończona sukcesem 😉
 15. Tabliczka na podstawce sugeruje, że to jeszcze nie koniec 😉
 16. Mówiąc szczerze osobiście zinterpretowałbym to jako zacieki. Na tej wysokości (wlot na krawędzi natarcia) jest chłodnica oleju a ślady zaczynają się w miejscu, gdzie są luki inspekcyjne. Tym bardziej, że zdaje mi się iż samolot ma długie kolektory wychodzące nad płat. Ale bez wymądrzania się - temat do akademickiej dyskusji nad kwitologią i ze szklanką czegoś dobrego 😉 mbrnnr, Sławekb - Dzięki. Cieszę się, że się podoba.
 17. Zawszejest to miły detal, prawda?
 18. Wyjątki to się zawsze mogą zdarzyć . Zasadniczo rury wydechowe były skierowane lekko w górę i tak patrząc na foty w necie czy drukach, które mam pod ręką okopcona jest góra płata. Już nie wspominając o sytuacji, gdy stosowane były kolektory w późnych wersjach czt Pe-3, bo ich wyloty w ogóle wychodziły poza krawędź natarcia skrzydła nad jego górną powierzchnię. A na wojennych maszynach to się różne cuda mogły dziać - może trafiłeś na ciekawostkę, ciężko powiedzieć.
 19. Dobry złomek, choć trochę szkoda, że bez tych ekranów burtowych. Byłby dobitny znak, co to za wersja. Tak czy inaczej - gratulacje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.