Skocz do zawartości

Su-27 Flanker B (Academy 1:48)


rafalg78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kokpit malowany farbą ModelMaster: Interior Blue Green, to jest ze specjanlej serii ModelMaster właśnie do Flankerów. Mam też kolory: Flanker Medium Blue, Flanker Pale Blue, Flanker Blue Gray. To są farby olejne za którymi ja nie przepadam. Wolę malować Vallejo ale bardzo trudno dobrać odpowiedni kolor do Su-27.

D A W I D ja też mam nadzieję, że dotrwam do końca. Do tej pory wszystkie modele, które rozpocząłem również zakończyłem Ale rozpoczynam ten wątek również dla siebie, dla większej motywacji. A nic tak nie dopinguje do pracy jak pozytywne opinie Forumowiczów. Liczę też na podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit malowany farbą ModelMaster: Interior Blue Green, to jest ze specjanlej serii ModelMaster właśnie do Flankerów. Mam też kolory: Flanker Medium Blue, Flanker Pale Blue, Flanker Blue Gray. To są farby olejne za którymi ja nie przepadam. Wolę malować Vallejo ale bardzo trudno dobrać odpowiedni kolor do Su-27.

Kokpity Su-27 podobnie jaki MiGa-29 i Su-22 były są malowane w odcieniach szarości. Emali MM Interior Blue Green owszem czemu nie ale do Migów 21/23/25 i paru innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcą nie jestem, ale na zdjęciach kokpitów Su-27 widziałem tylko kolor +/- blue green(to co przedstawił kolega Patyk, a nie tam jakieś szarości). Innymi słowy uważam, że Twój kolorek jest dobry.

MiGa-29 i Su-22 były są malowane w odcieniach szarości

Tutaj się zgadzam.

A tak wogóle to uważam, że to co zrobiłeś do tej pory wygląda naprawdę super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szare, właśnie takie

Zwykły Flanker:

su-27_1.jpg

Szparka:

su-27_2.jpg

Jak widać odcieni mnogość.

Skoro są i takie szare i takie zielononiebieskie to trzeba jeszcze zgrać konkretne malowanie zewnętrzne z malowaniem kabiny.

A co do zielono niebieskich to jakbym rękę dał, że są tylko szare to chyba bym cytował Freda z "Chłopaki nie płaczą". Ze względu na młodą godzinę i młodzież forumową cytatu nie przytoczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor u ruskich to może być masakra. Co linia produkcyjna i seria to inne malowanie. Jaka farba na stanie-tak jest malowane;)
Bez przesady. To w głównej mierze mity oparte na podstawie "co ruskie to tandetne".

 

Swoją drogą przytoczone zdjęcia mają mocno rozjechane kolory. Albo pełne słońce, albo lampa błyskowa... W Su-27 nie widziałem innego kokpitu niż zielono-niebieskiego...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Skleiłem kadłub. Zajęło mi to prawie tydzień. Kleiłem etapami, zaczynając od ogona, kolejny dzień środkowy kadłub, następnie dziób i na końcu skrzydła. Częściowo poprawiłem też linie podziału.

 

010ijr.jpg

 

Wszystko pasowało w miarę dobrze. Wg mnie w porównaniu z Migiem 29 też Academy to nawet super. Jednak dużo pracy czeka mnie teraz przy poprawkach połączeń. Wydaje mi się, że formy są już bardzo wyrobione i w wielu miejscach trzeba było dużo naciągać, a teraz szpachlować i szlifować.

 

009fo.jpg

 

Częściowo zacząłem robić luki podwozia ale jeszcze wiele zostało do zrobienia. Wykorzystam do tego blachy Eduarda i trochę swojej inwencji.

 

012oz.jpg

008bxh.jpg

 

Wykorzystałem poprawiony żywiczny dziób Quickboost. Jak widać na zdjęciach pasuje fatalnie albo model jest źle przeskalowany - nie wnikam ;) W każdym razie czeka mnie duuuuużo szlifowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wykorzystałem poprawiony żywiczny dziób Quickboost. Jak widać na zdjęciach pasuje fatalnie albo model jest źle przeskalowany - nie wnikam ;) W każdym razie czeka mnie duuuuużo szlifowania.

To wina modelu, osłona jest dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni spędziłem nad pociskami R-27ET i R-27ER.

 

0122e.jpg

 

Pociski są żywiczne, firma "miniarm". Udało mi się je dostać w jednym ze sklepów ukraińskich. Żywice są bardzo dokładnie wykonane, chociaż zdarzyły się też lekko krzywe. Na szczęście jest na to prosty sposób: wystarczy lekko podgrzać i wyprostować.

 

025lny.jpg

032zo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna praca. Przednia goleń podwozia bardzo ładnie się prezentuje. Pozdrawiam i powodzenia w dalszej budowie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie i przedstawiam dalszy ciąg. Tym razem Dysze wylotowe AIRES.

 

011lo.jpg

beznazwy3t.jpg

beznazwy1qk.jpg

beznazwy2rd.jpg

 

Mam prośbę o pomoc w doborze farb. Próbowałem coś dobrać ale ale nie jestem pewien. Interesuje mnie takie malowanie:

 

0607109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.