Skocz do zawartości

Königstiger Porsche "11" sPzKp(FKL)316 1:35 Dragon


tomek14147

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Ehhh szkoła, człowiek na nic czasu nie ma, ale udało mi się ostatnio coś tam zrobić, a mianowicie poskładałem wieżę:

DSC00031.JPG

Składanie nie stworzyło żadnych kłopotów. Nawet ruchome włazy działają . Niestety Dragon słabo wymyślił mocowanie lufy, ponieważ przy założeniu lufy metalowej całość opada w dół, tak więc lufę przykleiłem na stałe.

DSC00024.JPG

Uwaga dla tych, co chcą zrobić z tego modelu "jedenastkę". Należy pamiętać, aby zostawić dwa otowry od celownika optycznego, poniważ "jedenastka" posiadała obiektyw TZF 9b. Należy także pamiętać, że ten konkretny tygrys nie posiadał obręczy pod wieżą, która była w późniejszych tygrysach z wieżą Porsche.

DSC00025.JPG

2.jpg

 

Oprócz tego zaszpachlowałem także wcięcie na płycie czołowej pod peryskopem radiotelegrafisty, ponieważ takie wcięcie pojawiło się troszkę później.

DSC00033.JPG

13.jpg

 

Mam także jedno pytanko. Jak widać na zdjęciu poniżej, pojazd pozbawiony jest Nahverteidigungswaffe.

1.jpg

 

Jednakże wydaje mi się, że zostało ono wyciągnięte przez kogoś z członków późniejszej inspekcji pojazdu, tak jak na poniższym zdjęciu:

2.jpg

Czy może ktoś potwierdzić, że zaznaczony element to na pewno Nahverteidigungswaffe?

 

I jeszcze na koniec fotka ogólna:

DSC00029.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

No w końcu udało mi się wygospodarować troszkę czasu i zakończyłem "plastikową" część budowy (a przynajmniej tak mi się wydaje).

Tak więc zrobiłem od nowa wydechy, aby przypominały te, które posiadała "jedenastka" (te u góry i po prawej są zrobione przeze mnie i porównane do oryginalnych):

DSC00028.JPG

Tutaj mała fotka poglądowa jak to wyglądało w oryginale:

11.jpg

 

Przerobiłem także kształt uchwytów pod tylnye zaczepy,

DSC00029.JPG

afttowingeyesvi2%5B1%5D.jpg

 

zaszpachlowałem dwa otwory we włazach kierowcy i radiooperatora

DSC00040.JPG

 

Zmiany nastąpiły także na płycie silnikowej. Początkowo na włazie do slnika zamontowałem dwie te same pokrywy wentylatora (część B13), jednakże przeczytałem, że pojazd ten posiadał dwie różne pokrywy, tak więc wywałiłem pokrywę umieszczoną z tyłu włazu i zastąpiłem ją częścią D23.

DSC00044.JPG

 

Budowana przeze mnie "jedenastka" nie posiadała także haków wokoło okrągłych grillów. Obecne były one tylko na środkowej płycie.

Delikatnie przerobiłem komin:

DSC00046.JPG

 

Delikatne zmiany nastąpiły też z przodu. Przesunąłem pojemnik na anteny na prawą przednią stronę czołgu (zaznaczone na czerwono) oraz usunąłem podstawę lampy z podpory na przedniej płycie

 

DSC00048.JPG

 

Otrzymałem także błotniki Eduarda oraz zdecydowałem się dokupić zestaw blaszek Abera przeznaczonych do Jagdtigera, ponieważ w blaszkach oferowanych przez Dragona brakuje kilka istotnych elementów (uchwyt klocka pod podnośnik, uchwyt gaśnicy, zapinki pod liny i wycior, osłony wydechów).

DSC00047.JPG

DSC00026.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Update:

Zakończyłem prace budowlane nad tygryskiem. Nawet nie myślałem, że składanie tych blaszek może być takie praco i czasochłonne.

DSC00019.JPG

DSC00023.JPG

 

Następnie zacząłem prace malarskie. Na początek te "śmierdzące" czyli

podkład Tamiyi w sprayu na elementy metalowe:

DSC00034.JPG

 

Chaos Black na całość:

DSC00041.JPG

 

A potem te przyjemniejsze, czyli kolor bazowy. Całość była malowana Vallejo Yellow Sand. Postanowiłem też "przygotować" podwozie, do brudzenia, aby się odcinało od góry, tak więc koła i dolna część czołgu pomalowana została Tamiyą XF-60. Jak to będzie wyglądało po washu i pigmentach? Zobaczymy.

DSC00045.JPG

DSC00046.JPG

DSC00051.JPG

 

Teraz czeka mnie namalowanie kamo w postaci wężyków z zielonego i ręczne malowanie oznaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci idzie. Troszke niepotrzebnie nakładałeś chaos black. Efekt nie wyszedł Ci najlepiej, a przynajmniej chyba nie tak jak chciałeś? Wydaje mi się, że lepiej rozjaśniać i przyciemniać farbe bazową i nakładać na model. Możliwe, że to wina zdjęć, że to tak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację. Chaos black nakładałem ze względu na fakt, że vallejo się na nim ładnie trzyma. Z rozjaśnianiem i modulacją nie mam za dużo doświadczenia, a do tego modelu podchodzę bardzo ostrożnie i trochę boję się na nim eksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Rozumie Cie. Ja też nie mam za dużo doświadczenia z podkładami. Ostatnio stosuje sam surfacer 1200 i na to farbe bazową. Nastepnie rozjaśniam/ przyciemniam.

Przypuszczam, że na ten szary podkład powinno Vallejo już trzymać.

Może jednak porozjaśniasz kolor bazowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że na ten szary podkład powinno Vallejo już trzymać.

Problem w tym, że nie chce.

 

Może jednak porozjaśniasz kolor bazowy?

Chyba dam sobie z tym spokój, bo już malnąłem kamo i oznaczenia. Teraz będę próbował zróżnicować powierzchnie olejami i pigmentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tygrysek dostał kamo i oznaczenia. Numery, jako że nie chciało mi się robić szablonów z, pomalowałem z ręki pędzelkiem. Krzyże to już standardowo - kalki Dragona. Robiąc kamo starałem się utrzymać oryginalny układ wężyków.

DSC00060.JPG

DSC00062.JPG

DSC00064.JPG

 

Dalej nałożyłem brązowy wash, pomalowałem i wyślizgałem gąsienice i koła oraz poskładałem wszystko do kupy.

DSC00083.JPG

DSC00086.JPG

DSC00088.JPG

DSC00092.JPG

DSC00093.JPG

 

Teraz zajmę się pigmentami i może nałożę śladowe ilości suchego błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie super... Choć osobiście nie jestem przekonany czy ta 11 powinna być na tylnym włazie wierzy.

Po a tym jest super.

Model oglądam od początku powstawania, tym bardziej że taki sam zestaw czeka u mnie na złożenie i chyba własnie też złoże czołg z tej samej jednostki tyle że z szczęśliwym nr 13;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.