Skocz do zawartości

Beaufighter Mk.VI, Tamiya 1/48. Konwersja w Mk.IIF.


SlawiekD

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale masz tempo Dobrze widzę, że są tam fragmenty folii aluminiowej? (te pierscienie trzymające przewód hamulcowy?

To albo folia, albo aluminiowa tasma klejaca, sam czasami takiej uzywam, jednak odkryłem cos lepszego - rurki termokurczliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ty, SlawiekD, montuj, montuj

Próbuję, próbuję...

 

Jeśli można zapytać - czemu robiłeś od nowa oszklenie? Nie wygląda na zbyt grube i mało przejrzyste. Ale może mi się tak tylko wydaje...

Przemek, Tamiya wykonane grubego szkła na blistrze radionavigatora - to może być widziana z boku, wielkie zniekształcenie przeglądu.

Oszklenie kabiny z przodu jest dobra przez Tamiya, zostawić jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę więc i czekam na kolejne odcinki Twojej relacji, jak na kolejne odcinki ulubionego serialu

Brazylijski model montażu. Lub Meksyku? W Polska, również wykazują wiele seriali Ameryki Łacińskiej, dla gospodyń domowych?

Kolejna seria. ;)

Montaż wszystkich elementów szklanych.

 

A44DE45F-3BA4-50BC-3BBC-F57B8490218F.jpg

72A648DA-B78F-9CF5-B2F5-072B48C155D2.jpg

FB69B25F-496E-B1C4-7534-488711B2C9F6.jpg

F1C428A2-1C2F-5947-004D-6DFBC35C0EC5.jpg

DAC76C5A-2E50-52AE-5DA7-8620A7FD0455.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim klejem, tak z ciekawości zapytam CA?

A gdzie tam,kleje ca mają tendencje do osiadania się oparów i pozostawiania mlecznego, ciężko pozbywalnego osadu... mi nie dawno jakimś cudem właśnie klej CA oszpecił oszklenie w P400 a nawet nie używałem ani kropli tego kleju ani wewnątrz modelu a ni w obrębie oszklenia...(przepraszam za OT)

 

Ironkamil, Ten przejrzysty części Tamiya. Należy starannie klejem

Aaaa. Takie buty myślałem że to był swoisty ręczny wytwór ;).

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A44DE45F-3BA4-50BC-3BBC-F57B8490218F.jpg

Czy żarówki w tylnych skrzydłowych światłach pozycyjnych powinny być białe czy czerwone lub zielone tak jak z przodu? Robię Mosquito NF Mk.II z identycznym układem świateł pozycyjnych ale o kolorze żarówek nie ma nić w instrukcji Tamiyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya Extra Thin Cement

Jeszcze jedno pytanko :

Czy ten klej nakłada się przed złączeniem elementów (przed doklejeniem), czy aplikuje się go po złożeniu? Czynność ta sama w przypadku oszklenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żarówki w tylnych skrzydłowych światłach pozycyjnych powinny być białe czy czerwone lub zielone tak jak z przodu?

Kolorowe światła z przodu (czerwony lub zielony), białe z tyłu.

 

Czy ten klej nakłada się przed złączeniem elementów (przed doklejeniem), czy aplikuje się go po złożeniu? Czynność ta sama w przypadku oszklenia?

Pierwsze połączenie elementów, następnie - klej. Szybko rozprzestrzenia się za pośrednictwem połączenia, to jego zasady. Przezroczyste części identyczne.

Trudno jest i nie rozumie napisał ... Jestem bardzo mylić...

Mogę to zrobić zdjęcia.

Jestem jak pies - wszystko rozumiem polskiego, ale nie mogę mówić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.