Skocz do zawartości

Beaufighter Mk.VI, Tamiya 1/48. Konwersja w Mk.IIF.


SlawiekD

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bare Metal Foil...odsyłam się do diabła...i stamtąd wrzeszczę...GENIALNA ROBOTA! Już kilka razy spadłem z krzesła widząc ten model...następnym razem siądę na podłodze żeby się nie potłuc...Obłęd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rewelacja ! Ciekawie to wygląda. A nawiasem, w jakim celu nanosisz folie? Pod imitację odprysków farby, czy w ten sposób uzyskujesz ładne, proste linie podziału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bare Metal Foil...odsyłam się do diabła...i stamtąd wrzeszczę...GENIALNA ROBOTA! Już kilka razy spadłem z krzesła widząc ten model...następnym razem siądę na podłodze żeby się nie potłuc...Obłęd

Dziękuję, mam nadzieję, że krzesło nie jest wysoki?:roll:

Nie jest to Bare Metal Foil, to samoprzylepna folia aluminiowa...

 

Pod imitację odprysków farby, czy w ten sposób uzyskujesz ładne, proste linie podziału?
Dokładnie! I imitację defektów powierzchni (fale, otwory wokół nitów itp.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian440, zwykła folia aluminiowa. Takie (przepraszam, informacji w języku rosyjskim ...) -

http://www.asd-aviora.ru.mastertest.ru/item/65/#CatalogView

Adrian440 jak na moją znajomość rosyjskiego to dokładnie ta sama.

 

Piękna robota.Tak sie przyglądam od kilku stron i może potrenuję na P51D. Kobitka się ucieszy bo farby nie będą śmierdzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta folia jakoś się rozciąga czy musisz jakoś ją podcinać żeby wpasowała się na elementy o skomplikowanych obłościach?

 

Pięknie tutaj to wygląda - moje sprzęty z sąsiednich relacji to biednie wyglądają

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest folia samoprzylepna, gruba ona jest w porównaniu do takie spożywczej? Pytam dlatego, że od jakiegoś czasu oklejam folią aluminiową Hellcata i tak patrząc na Twój sposób, zastanawiam się czy też by był dobry.

 

Chodzi o to czy folia jest gruba z klejem, czy można po przyklejeniu tak ją docisnąć by wydobyć szczegóły na poszyciu samolotu? I jak zachowuje się na mocniej obłych powierzchniach?

 

Ja osobiście stosuję klej Microscale Micro Foil Adhesive i folię aluminiową spożywczą.

 

No i kolejne pytanie: na folię dasz Metal Primer pod farbę bazową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
To jest folia samoprzylepna, gruba ona jest w porównaniu do takie spożywczej?

Tak, folia samoprzylepna. Nie bardzo gruby, to wystarczy.

Dobra imitacja poszycia uszkodzeń samolotu.

na folię dasz Metal Primer pod farbę bazową?

Dame Mr.Surfacer. To wystarczy. Nie potrzeba specjalnych podkład do metali.

Przepraszamy, że nie odpowie na wszystkie pytania - problemy z tłumaczeniem na język polski...

Po długiej przerwie do kontynuowania pracy. Wkrótce będą miały zastosowanie podkładu...

387F71AD-D113-08AD-EFA1-1946953C0E0F.jpg

8790165A-8E6A-3809-3C97-D8B5A95ECB51.jpg

0C02F1C1-2906-8DDE-D703-A2E200B07619.jpg

34039922-A5E2-0293-D656-47B94E79B430.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.