Skocz do zawartości

Beaufighter Mk.VI, Tamiya 1/48. Konwersja w Mk.IIF.


SlawiekD

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pięknie zilustrowany warsztat, czynności które wykonywałeś oraz jakimi farbami daną rzecz malowałeś. Jest to wzór do naśladowania i zapewne wielu z nas będzie to powielać. Jest to kawał dobrego modelarstwa i poradnika. Jedyne czego brakuję to krótkich opisów do każdej z czynności jaką zobrazowałeś, ale to nie jest wada, lecz sugestia mojej osoby. Bravo, bravo, и лишний раз аплодисменты!

 

PS. Jeżeli wolno zapytać to (być może) będzie artykuł w czasopiśmie, ale jakim? Polskim? Rosyjskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja relacja zaczyna być coraz bardziej intrygująca i wciągająca.

Mozna naprawde wiele się nauczyć

Dawaj dalej

Nie wiem jak obrabia się szpachlówke nałazona przy pomocy tasmy maskujacej, ale mam obawy ze bedzie jej za duzo, elementy sa proste i chyba lepiej by było nakładac ją z ręki.

Ale można tez inaczej - sklejając kadłub wystarczy dać wiecej kleju na połowki kadłuba tak by po złożeniu tak by wyciekł i wysechł, po dwu dniowym lezakowaniu masz wszystko idealnie zaszpachlowane i gotowe do obróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale można tez inaczej - sklejając kadłub wystarczy dać wiecej kleju na połowki kadłuba tak by po złożeniu tak by wyciekł i wysechł, po dwu dniowym lezakowaniu masz wszystko idealnie zaszpachlowane i gotowe do obróbki

Tak często robię. Ale na tym modelu dużo defektów na styku kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się najciekawsze - sama konwersja.

Najpierw - operacja "Amputacja". Odcinam niepotrzebne.

 

994FEA36-795D-DD6A-5C76-A0B74AE564ED.jpg

 

EB5DB203-EB03-9176-FA4B-D73E61038791.jpg

 

5A23E9B9-EA9B-137D-3699-D0168D785224.jpg

 

Początek pracy z żywicą.

 

29D69FAD-784B-F202-4306-FC19889CB010.jpg

 

392DB7FD-9367-C8ED-9726-CC8D1635E373.jpg

 

Niektóre detale z żywicy pasują źle, dlatego coś będę robił sam.

 

51331109-229D-982B-9026-9F7BB3424CC2.jpg

 

0E00BAB2-63F4-AE34-D25E-73ED23638CA0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba wiadomo kto wygra Praca jest po prostu kosmiczna. Nie wiem czy jestem godzien oceniać tą prace. Jeszcze raz WSPANIAŁA PRACA!!!!!

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Klekoty to raczej nie mój krąg zainteresowań, ale Twoja relacja robi wielkie wrażenie. W świetny sposób dokumentujesz kolejne postępy no i ten warsztat...moim skromnym zdaniem jesteś w gronie liderów konkursu .

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emaks - nie wiem jak u innych, ale wg mnie niezbyt ładnie jest gratulować komuś jeszcze w trakcie trwania konkursu... Bynajmniej nie działa to motywująco na prace innych... Praca Wiaczesława jest owszem bardzo imponująca, nawiasem mówiąc jest moim faworytem - jak dotąd - ale z gratulacjami powstrzymam się do ogłoszenia wyniku.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emaks, mi przyjemnie, zwyczajnie, ależ i moja praca jest nie skończona, i do końca konkursu jeszcze daleko...

 

Praca Wiaczesława jest owszem bardzo imponująca, nawiasem mówiąc jest moim faworytem...
Dziękuje duże! Staram się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.