Skocz do zawartości

F-8 Crusader Hasegawa 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wszystkich. Kolejny model z tematyki marynarki USA ukończony. Jest nim Chance-Vought F-8 Crusader (ang. Krzyżowiec) – samolot myśliwski bazujący na lotniskowcach zbudowany przez firmę Chance-Vought z Dallas w Teksasie. Wprowadzony do produkcji w marcu 1957 roku.Jako ostatni myśliwiec amerykański wyposażony w uzbrojenie strzeleckie będące uzbrojeniem głównym. Wersja RF-8 Crusader jako samolot rozpoznawczy była używana przez Stany Zjednoczone dłużej niż jakakolwiek wersja myśliwska tego samolotu. Do budowy modelu wykorzystałem zestaw Hasegawy, kokpit Airesa i blaszki eduarda.

Po klejeniu Revell-a, Italerki zapomniałem jak łatwo składa sie hase, to był poprostu odpoczynek.

 

A teraz rzucam wam do pastwienia sie galerię.

 

Ps. do kolegi jajen i epheli starałem sie jak mogłem z tymi zdięciami

 

P1140008.jpg

 

P1140010.jpg

 

P1160001.jpg

 

P1160002.jpg

 

P1160003.jpg

 

P1160004.jpg

 

P1160006.jpg

 

P1160007.jpg

 

P1160008.jpg

 

P1160009.jpg

 

P1160010.jpg

 

P1160011.jpg

 

P1160013.jpg

 

P1160014.jpg

 

P1160015.jpg

 

P1160017.jpg

 

P1160018.jpg

 

P1160020.jpg

 

P1160021.jpg

 

P1160022.jpg

 

P1160024.jpg

 

P1160025.jpg

 

P1160026.jpg

 

P1160027.jpg

 

P1160028.jpg

 

P1160029.jpg

 

P1160030.jpg

 

P1160031.jpg

 

P1160032.jpg

 

P1160033.jpg

 

P1160034.jpg

 

P1160035.jpg

 

P1160036.jpg

 

P1160040.jpg

 

P1160040.jpg

 

P1160042.jpg

 

PC2900032.jpg

 

PC2900042.jpg

 

PC290004.jpg

 

Pastwcie sie i wpisujcie.

Pozdrawiam. Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za uznanie

 

Myślałem że Mieriesjew był jedynym bezstopym pilotem w historii, a tu proszę - w US Navy też jednego mieli

 

No niestety na potrzeby projektu pilot pozwolił sobie amputowac stopy

 

Niestety aires nie przewidział zestawowego pilota i niestety on sie tam nie miescił

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze to lotnisko takie sterylne. Poprzednie podstawki bardziej m się podobały. A tak wogole to czekam na hawkeye'a w twoim wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy. Nie wiem czemu ale zdięcia nie chca wychodzic ostro. Próbowałem wiele ustawień aparatu mojej lubej ale jakbym go nie ustawił wychodzą gów...... ehm niewyraźne. Chyba jakoś zdiec sie poprawi jak nabędę jakiś lepszy aparat.

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ladny. Jedyne co zwraca uwage na niekorzysc modelu to zle spasowana oslona kabiny. Szkoda ze nie uzyles szpachli. Reszta elegancka.

 

Powodem slabej ostrosci moze byc albo robienie zdjec bez statywu, albo zbyt mala glebia. Ustaw arapat w tryb automatycznego czasu i recznej przeslony. Ustaw jak najwyzsza wartosc przeslony , a aparat sam ustawi czas migawki (bedzie odpowiednio wydluzony, wiec nie dasz rady zrobic zdjec z reki i bedzie potrzebne oparcie dla aparatu). Przy zdjeciach detali uzywaj funkcji "makro". Ponadto programy do obrobki zdjec umozliwiaja podciagniecie ostrosci, co rowniez daje niezle wyniki przy lekko nieostrych zdjeciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszystko fajnie ale ten aparat nie posiada tych funkcji o których Koledzy mówią. W ustawieniach recznych mogę wybrac typy robionych zdięć i to wszystko. Makro, super makro, portret, krajobraz, przez szybę, pod światło itp....

 

Jedyne co zwraca uwage na niekorzysc modelu to zle spasowana oslona kabiny. Szkoda ze nie uzyles szpachli. Reszta elegancka.

 

Kabinka jest zrobiona na zacisk, żeby można ja było zdiąć bo szczerze powiem malowanie pilota i kokpitu mi sie tak spodobało że byłoby mi szkoda zamknać go na zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komenty cieszę się że sie podoba

 

Można się dowiedzieć jakimi farbami i jakimi kolorami go pomalowałeś?

 

Na całosć Surfacer Tamiya 1200

Góra to Pactra a42

Dół Pactra a47 white matt

Preshading Pactra czarny Matt i pare innych do wykończenia, wiekrzosć to akryle z palety Pactry.

 

Pozdrawiam

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.