Skocz do zawartości

Ki-61 - Capt. T. Kobayashi - HASEGAWA 1:32


Artur D.

Rekomendowane odpowiedzi

Teruhiko Kobayashi ukończył Akademię Wojskową armii w latach trzydziestych w stopniu porucznika. Kobayashi zmienił swoje zainteresowania i przeszedł szkolenie lotnicze i został przydzielony do 45. Sentai po ukończeniu studiów . Na wiosnę 1943 r. ukończył Akeno Fighter School. T. Kobayashi ukończył szkolenie myśliwskie w czerwcu 1944 roku i został awansowany do stopnia kapitana w listopadzie, stając się najmłodszym dowódca grupy lotniczej w IJAAF. W listopadzie 1944 roku został zastępcą dowódcy 244 Sentai, latającej na Ki-61-I-KAI Hein, broniącej ojczyzny przed wrogiemi bombowcami. Wyczyny 244-gej Sentai zostały opublikowane w codziennych w gazetach i jego jednostka uzyskała znaczącą sławę .Majorowi Kobayashi przypisuje się pięć zwycięstw, trzy B-29's i dwa F6F Hellcats. Kobayashi zginął w czerwcu 1957 roku w wypadku lotniczym, szkoląc się na T-33, podczas podejścia do lądowania w złych warunkach pogodowych.

 

kobayashibukosho6oy.jpg

 

Tak wyglądał oryginał

stofki61.jpg

A tak wizja graficzna

20056203295jan1945hps.jpg

Pomoc - tekstury ze znanej gry Il-2

gregki61244thskobayashi.jpg

I cos na wesoło

logoki61naforum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką poskładałem praktycznie cały model na sucho, wszystko bardzo ładnie pasuje, zdecydowanie wyższa jakość wyprasek w porównaniu do dotychczasowych modeli Hasegawy w skali 1:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dopatrzysz się tu czegoś przydatnego Arturze, nic więcej niestety nie posiadam, zresztą wszystko co japońskie, chyba tylko poza Zero, jest potraktowane po macoszemu.

th_3.jpgth_1.jpgth_2.jpg

A zdjęcia pochodzą z Monografii Lotniczych nr 5 i Aircam Aviation Series nr 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Prace powoli, ale to bardzo powoli idą do przodu

Modelik dostał fragment finalnego malowania przy dużym udziale wyrobów Montexu

Zdjęcia wieczorne

dsc03047r.jpg

dsc03049qt.jpg

Zdjęcia przy naturalnym świetle

dsc03058i.jpg

dsc03060m.jpg

dsc03061g.jpg

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powoli prace idą do przodu

Ogon już zamaskowany do malowania, kabinka na swoim miejscu

Jeszcze tylko delikatne dopieszczenie wszystkich połączeń i będzie można malować

09032010615w.jpg

09032010616.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie mam umiejętności malowania metalizerami

Owszem model dostal farbe w kolorze aluminium Alclada.

Jednak jak mam być szczery to moje zadowolenie z malowania wynosi 5 w 10 stopniowej skali

Już nigdy więcej srebrnych malowań

15032010624.jpg

15032010625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wybrane losowo elementy został natrysnięty mix Alclada z metalizerem MM

Miałem obwy czy aby farby się nie pogryzą, ale udało się.

Po dzisiejszym malowaniu jestem już zadowolony z efektów.

Mam nadzieje że domieszka Alclada spowoduje iż metalizer MM nie będzie się wycierał

A teraz foteczki

dsc03146.jpg

dsc03147.jpg

dsc03148o.jpg

dsc03149.jpg

 

 

Wylało sie troszkę farby

dsc03150ss.jpg

dsc03151e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj japoniec dostał wyjątkowo skomplikowane malowanie, nagłowiłem się bardzo jak przykleić równo znaki, tak by się zgadzała góra z dołem. Godzinne poszukiwania w sieci uświadomiły mi że jest to całkowicie obojetne gdzie góra a gdzie dół znaków.

Ale przy okazji ściągania masek częśc Alclada zdezerterowała z modelu, jednak w większości są to miejsca które da się łatwo zamalować i nie powinno być śladu

dsc03152a.jpg

dsc03153j.jpg

dsc03154ww.jpg

dsc03156d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego znaki nie są także malowane

Tak ładnie namalowane oznaczenie na ogonie kontrastuje z kalkami, które jak widać nie chciały się zagłębić w linie podziału blach

Trochę to popsuje efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego znaki nie są także malowane

Tak ładnie namalowane oznaczenie na ogonie kontrastuje z kalkami, które jak widać nie chciały się zagłębić w linie podziału blach

Trochę to popsuje efekt końcowy.

Znaki są malowane, zdjęcia zrobione gdy farba jest jeszcze wilgotna. Na zdjęciach tego nie widać, róznica kontrastów kolorków, z lampą wychodzi odbłysk i jeszcze więcej nie widać

90% oznaczeń będzie malowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.