Skocz do zawartości

Kenworth T600 + chłodnia - AMT/Monogram 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie za Wasze opinie

Drzwiczki w sleeperze były otwierane czy to Pana zasługa?

Ruchome drzwi opracowała firma AMT (o ile dobrze się orientuję Revell robi zamknięte - odlane razem ze ścianami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zmontowałem kabinę do kupy, szyberdach i boczne szyby w sleeperze przyciemniłem folią. Wycieraczki z pudła wywaliłem a w ich miejsce wstawiłem z KFS'u, no i buda wylądowała już na ramie:

 

0aaaf2a903cc6e35.jpg

b8ca757a537c4c40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmontowałem kabinę do kupy, szyberdach i boczne szyby w sleeperze przyciemniłem folią. Wycieraczki z pudła wywaliłem a w ich miejsce wstawiłem z KFS'u, [...]

 

Dobrze to wygląda, z wycieraczkami dobre posunięcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za komenty

Zamontowałem zbiorniki paliwa , wcześniej zmyłem z nich fabryczny chrom i pomalowałem je Alcladem:

 

dd20a93f89a1f7cc.jpg

 

Zacząłem montować osprzęt w komorze silnika:

 

eb14397e2b6c44f0.jpg

5d80fb778d662b93.jpg

 

Postanowiłem zmienić grill na taki jak w oryginale, niestety po pryśnięciu ostatniej warstwy clearu maska spadła z podstawki na dywan Poczekam aż lakier utwardzi się i spróbuję przeszlifować, zobaczymy co z tego wyjdzie, w najgorszym przypadku będę musiał zmyć farbę i malować całość od nowa.

 

a8ee3e83e3018aa6.jpg

b0ef7ff096c97f43.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Piękny ciąnik. Podoba mi się, a silnik jest pięknie zrobiony.

Mam pytanie odbiegające od tematu.

- czy duża jest różnica w wielkości modelu (ciągnika lub całego zestawu), między skalą 1:25, a 1:24?

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zbyt wielkiej różnicy, na szerokości około 3-4 mm, a na długości 12 - 15 mm. Z moich obliczeń wynika, że Kenworth T600 w 1:24 był by dłuższy od mojego o 12,5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zbyt wielkiej różnicy, na szerokości około 3-4 mm, a na długości 12 - 15 mm. Z moich obliczeń wynika, że Kenworth T600 w 1:24 był by dłuższy od mojego o 12,5 mm.

 

Dokładnie---- właściwie to tylko linijka to wychwytuje, oko nie bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem maskę silnika, więc pora na małą aktualkę

Po przeszlifowaniu lakieru okazało się, że muszę ponownie pomalować maskę, ale tylko miejscowo. Położyłem nowy clear, przeleciałem go papierem 2500 i zrobiłem wstępną polerkę.

Przymiarka na sucho:

 

c08ac5ab7413068a.jpg

 

Zamontowałem owiewkę przeciwsłoneczną:

 

9722b5417d8db5a5.jpg

 

Naczepa stoi już na kółeczkach:

 

61deffd2d1e1db69.jpg

486581cf12f7dcca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Andrzeju! Dawno mnie tutaj nie było a tu widzę już prawie koniec roboty. Piękną maszynę kleisz, Kenworth T600 to wg. mnie jedna z najładniejszych amerykańskich ciężarówek.

Co do modelu, to dwie rzeczy mi się w nim nie podobają:

1) Rama jest jakaś dziwnie krótka (sleeper kończy się zaraz przed tylnym wózkiem)

2) Osłony boczne - pochodzą z wersji tuningowanej (tak ktoś tutaj wcześniej tłumaczył), mnie osobiście bardziej podoba się wersja oryginalna, dość łatwa do zrobienia.

Poza tym pięknie wszystko wygląda.

Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu, to dwie rzeczy mi się w nim nie podobają:

1) Rama jest jakaś dziwnie krótka (sleeper kończy się zaraz przed tylnym wózkiem)

2) Osłony boczne - pochodzą z wersji tuningowanej (tak ktoś tutaj wcześniej tłumaczył), mnie osobiście bardziej podoba się wersja oryginalna, dość łatwa do zrobienia.

Dzieki za Twoją opinię

Wygląd osłony to rzecz gustu, mnie podoba się ta co jest

Co do ramy, moja jest taka sama jak w tym Keniu:

 

Trucks%20002.jpg

 

i model:

 

b41b28b04c345963.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie pięknie Ale kurcze mimo wszystko brakuje mi jeszcze jakiegoś dodatkowego niewielkiego akcentu czerwieni w górnej białej części . Ale jak już było powiedziane jest to kwestia gustu. Model pierwsza klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawde dobrze wygląda.

Zawsze żałowałem że nie produkują nowoczesnych ciężarówek w skali 1:35.

24 jednak dla mnie za duże

 

A tak z ciekawości tornado gdzie składujesz te modele bo juz sporo tego naprodukowałeś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości tornado gdzie składujesz te modele bo juz sporo tego naprodukowałeś ??

Sporo modeli sprzedałem, ale trochę jeszcze mam Robi się ciasno więc zamówiłem nową witrynę podobną do tej z pierwszej fotki:

 

c6c37ad159e44ea2.jpg1968329a6c707ac9.jpg

99089c775fd8ad47.jpg

b89cfce78922f58e.jpg

a7d3b0ce2c9af3b8.jpg

510055dd2826ca45.jpg

 

Mnie zastanawia jedno, skoro rama jest taka zakurzona, brudna i pordzewiała to kabina będzie się błyszczeć jak „ psu jajca” ?

To normalka, zerknij na trucki w realu a przekonasz się jak wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze pokażna kolekcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kolekcja powalająca z nóg (co wiedzą chyba wszyscy na forum ).

Co do pytania szymanka to oczywiście (jak powiedział tornado) jest to absolutna norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskę, zderzak i osłony międzyosiowe zamontowałem już na stałe Ponad to doszły reflektory z kierunkami, lusterka i fanfary:

 

0f6cb2876f69c613.jpg

3e72f0e0630b93da.jpg

8c7ea42f938053b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.