Skocz do zawartości

Fw-190A8 HASEGAWA 1:32 mjr. K. Kennel


Artur D.

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie nadszedł długo oczekiwany (przynajmniej jak dla mnie) okres, gdy mogę Szanownemu gremium przedstawić mój najnowszy model

Fw-190A-8 w malowaniu Majora Karla Kennela z jednostki II/SG.2 z maja 1945r

Pod tym linkiem relacja z montażu

viewtopic.php?t=17874

A teraz zapraszam do oglądania fotek i krytykowania, ale wcześniej malutkie przypomnienie w skrócie

 

dsc03100g.jpg

dcs03105.jpg

dsc03108sa.jpg

dsc03110.jpg

dsc03112m.jpg

dsc03114hq.jpg

dsc03115e.jpg

dsc03116yt.jpg

dsc03122t.jpg

dsc03123.jpg

dsc03124i.jpg

dsc03125c.jpg

dsc03126ev.jpg

dsc03127v.jpg

dsc03128p.jpg

dsc03129d.jpg

dsc03130w.jpg

dsc03131s.jpg

dsc03132t.jpg

dsc03134xq.jpg

dsc03136a.jpg

dsc03137m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia możesz lepsze na pewno zrobić, te często są pod światło.

 

Model prezentuje się bardzo fajnie Dobrze pomalowany jest. Jedyne co chyba mógłbyś poprawić to ugiąć trochę koła. Do fokczek A8 zawsze będę miał sentyment...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia możesz lepsze na pewno zrobić, te często są pod światło.

Na dworze dzisiaj chłodno i troszkę zmarzłem, a i słońca dzisiaj u nas brakuje. Jedynie co widzę to ciemność, widzę ciemność i czarne chmury

Model prezentuje się bardzo fajnie Dobrze pomalowany jest. Jedyne co chyba mógłbyś poprawić to ugiąć trochę koła. Do fokczek A8 zawsze będę miał sentyment...

Faktycznie zapomniałem o tym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dworze dzisiaj chłodno i troszkę zmarzłem, a i słońca dzisiaj u nas brakuje. Jedynie co widzę to ciemność, widzę ciemność i czarne chmury
A może statywik i dłuższy czas naświetlania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziłem twój wątek warsztatowy z uwagą. Przyznam się, że nigdy nie przepadałem za samolotami z krzyżem, moim zdaniem są pokraczne, ale w twojej relacji ciekawiło mnie głównie malowanie, które wybrałeś.

Przy tym malowaniu można się wykazać, - co kawałek, co innego, a to ostre przejście kolorów, a to łagodne, tu plamka, a tam pełen kolor.

Te plamki może są troszkę niejednorodne, ale gdzie jest powiedziane, że takie muszą być?. Moim zdaniem poradziłeś sobie z tym zadaniem bardzo dobrze. Może okopcenia są troszkę za intensywne. Ale jak dla mnie model, jako całość prezentuje się bardzo, bardzo pozytywnie.

Odwaliłeś "kawał" dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, chyba przesadziłem z okopceniami, ale tak wyszło i już

...bo ja wiem? Wg mnie może być. Jak chcesz możesz poprawić, lakier matowy z kroplą jasno szarej farby. Masz pełną kontrolę nad malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okopcenia mogą być, plamy takie sobie,zawsze mogło być lepiej, ale śmigło wygląda jak grill w aucie po kontakcie ze stadem muszek w letni wieczór.

A i zmień zdjęcia, w końcu foczka nie była drzewołazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Fajnie jest zobaczyć ciekawy model w skali 32, która ostatnio staje się coraz popularniejsza (sam już nieco w nią zainwestowałem).

Co do samego samolotu, w zakresie poprawności merytorycznej nie będę sie wypowiadał, gdyż moja wiedza na temat Focke Wulfa (i ogólnie Luftwaffe) jest niewielka.

Jeśli natomiast chodzi o poprawność techniczną i estetykę, to wykonany jest całkiem nieźle. Malowanie jest dość staranne, a powierzchnia gładka.Okopcenia moim zdaniem są w porządku. Zastanawiają mnie natomiast rdzawobrązowe zacieki na górnej powierzchni skrzydeł przy "bąblach".

 

Poza tym wszystko ok

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.