Skocz do zawartości

Fregata Francuska >>ACHERON<< firmy Zvezda 1:200


Zielnix

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwuje, obserwuje i obserwuje i... no kurcze, biżuty prima sort.

Olej zalobna Belle Poule! Obok Acherona powinna stanac HMS Surprise i jeszcze HMS Sophie.

 

Pozdr.

Pawel

 

Hehe. Dzięki za posta. Belle Poule wbrew pozorom może być dość ciekawa bo mam na nią niezły pomysł. Natomiast nie słyszałem o plastikowym HMS Surprise czy Sophie

 

Z kolei jeśli w mojej pracowni zacząłbym jeszcze wiórami sypać to już bym miał masakrę nie do ogarnięcia. Zastanawiam się natomiast nad tym, żeby zrobić model z profili Evergreena od podstaw. Plastikowe szkutnictwo from scratch. Tego chyba jeszcze nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No los bywa zlosliwy niczym Killick. Czemu Zvezda poprzestala na Acheronie, skoro jasne jak slonce ze HMS Surprise by sie sprzedawala niebo lepiej...!? Koncepcja z budowa od podstaw to super pomysl, zwlaszcza ze bedzie mozna zbudowac okrety w jednej skali.

 

Wlasnie materialy referencyjne na Ebayu stanialy http://www.amazon.com/reader/0393070093?_encoding=UTF8&ref_=sib_dp_pt#reader-link

 

Umiejetnosci Ci nie zabraknie. To pewne. Obserwuje wiec Acherona i czekam na start nowego modelu... takiego na ktorym plywal Jack i Stephen.

 

Zaraz napisze do Zysk'u maila z pytaniem kiedy wreszcie zamierzaja wydac Treason's Harbour.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No los bywa zlosliwy niczym Killick. Czemu Zvezda poprzestala na Acheronie, skoro jasne jak slonce ze HMS Surprise by sie sprzedawala niebo lepiej...!?

 

Często odpowiedź jest banalnie prosta - nie stać ich na zakup praw, lub są one kupione przez kogoś innego. Ale może za jakiś czas coś się zmieni w tej materii. Może zobaczą że na Modelworku temat żaglowców kwitnie i wyjdą nam na przeciw.

 

BTW. Dzięki za link do książki ale obawiam się, że to może być mało. Poszukam jakiejś monografii. Tak naprawdę te modele, które teraz robię to dobre przygotowanie do szkutnictwa od podstaw. Wiele problemów muszę jeszcze przemyśleć i pokonać. Poza tym zastanawiam się nad kupnem tokarki - to przyspieszyłoby pracę.

 

Na razie znalazłem ładną monografię do Belle Poule.

 

http://www.aamm.fr/boutique/index.php?main_page=product_info&products_id=218

 

Z tym modelem nie ma odwrotu bo w poniedziałek odebrałem paczkę z Francji z wypraskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często odpowiedź jest banalnie prosta - nie stać ich na zakup praw, lub są one kupione przez kogoś innego. Ale może za jakiś czas coś się zmieni w tej materii. Może zobaczą że na Modelworku temat żaglowców kwitnie i wyjdą nam na przeciw.
- kontynuujac ten watek, to szczerze watpie czy ktos moze sobie roscic prawa autorskie do okretu zbudowanego w 1794 w Hawrze przez Pierre-Alexandre-Laurent Forfait. (Tak, tak ten okret to tez "Francuz"). Zreszta mogliby ja wypuscic jako "Unité", lub HMS Rose...

 

BTW. Dzięki za link do książki ale obawiam się, że to może być mało. Poszukam jakiejś monografii.
- obawiam sie ze to jest jedyna monografia, traktujaca o prawdziwym i powiesciowym okrecie.

 

Na razie znalazłem ładną monografię do Belle Poule.

 

http://www.aamm.fr/boutique/index.php?main_page=product_info&products_id=218

- no ten okret to taki francuski HMS Victory, tez mial okolicznosc ze zwlokami waznej persony. Szkoda ze z przeciwnikiem na morzu mial do czynienia malo.

 

Z tym modelem nie ma odwrotu bo w poniedziałek odebrałem paczkę z Francji z wypraskami
- sie trudno mowi... I tak bede kibicowal.

 

Ten pomysl na "piekna kurke" to trumna z cialem Napoleona wiszaca tak jak na tym malowidle?

f278ca8434b75c2c.jpg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysl na "piekna kurke" to trumna z cialem Napoleona wiszaca tak jak na tym malowidle?

f278ca8434b75c2c.jpg

 

Pozdr.

Pawel

 

Tak dokładnie! Wiosła żałobników będą z wykałaczek, a ten dym dookoła zrobię z różowej waty cukrowej dla podniesienia walorów estetycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokonałem już instalacji dolnych jufersów. Najpierw wykonałem rowki na kolejne obejmy. Zostawiłem im trochę luzu aby po napięciu want mogły się ładnie dopasować:

 

DSC_2974.JPG

 

DSC_2976.JPG

 

Następnie wstawiłem jufersy i "przybiłem" listwę frontową. Tak jak już wspominałem wszytskie nierówności na obejmach znikną po naciągnięciu

 

DSC_2978.JPG

 

Teraz pora na kołki znajdujące się w dolnej części podwięzi. Postanowiłem je zrobić ze szpilek. Aby jednak w miarę pasowały, musiałem zmniejszyć ich główki na szlifierce:

 

DSC_2981.JPG

 

DSC_2985.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie! Wiosła żałobników będą z wykałaczek, a ten dym dookoła zrobię z różowej waty cukrowej dla podniesienia walorów estetycznych
- a zlosliwy Ty, a niedobry, normalnie preserved Killick i to z pierwszego tloczenia! Czekaj Ty, czekaj....

 

Niejako przy okazji... od 25.05.2010 bardziej rygorystycznie podchodzie do tematu zamieszczania zdjec. Szczegoly/zasady akcji zostal opisane tu: viewtopic.php?t=21118 Mam prosbe o odpowiednie zmodyfikowanie fotografii zamieszczonych w ostatnim poscie. Konkretnie tej ze szlifierka.

 

Z gory dzieki.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe spoko, już zmieniłem rozmiar. Wracając do Belle Poule to za jakiś czas wrzucę relację i przekonasz się osobiście, że można ten model zrobić fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe spoko, już zmieniłem rozmiar.
-dzieki.
Wracając do Belle Poule to za jakiś czas wrzucę relację i przekonasz się osobiście, że można ten model zrobić fajnie.
- no to czekam na ta cukrowa wate... Tak juz na powaznie, to okret w chwili wydawania najcenniejszego ladunku, jaki mial okazje przewozic, to swietny temat na ten model. Nawet bez otoczenia barek i innego "redowego planktonu", ktory artysta raczyl uwiecznil na plotnie.

 

W modelu Acherona widac odwzorowane platy miedzi na czesci podwodnej kadluba, pomalujesz czy bedziesz dzialal w jakiejs jubilerskiej technice?

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu Acherona widac odwzorowane platy miedzi na czesci podwodnej kadluba, pomalujesz czy bedziesz dzialal w jakiejs jubilerskiej technice?

 

Wiesz co, myślałem o miedzianym spodzie, bo tak jak już wcześniej pisałem nie używam metalicznych farb. Może ze względu na to, że na co dzień mam do czynienia z metalami szlachetnymi i farby na ogół kiepsko to imitują. W dodatku zgodnie z tym co mam na dokumentacji fotograficznej ten spód jest szary więc nie będę go katował dodatkowo.

 

06-03-09_1530.jpg

 

Poza tym wydaje mi się, że będzie to też lepiej wyglądać w kontekście całości. W Belle Poule zrobię miedziany używając techniki myszki miki także nastaw się na mocne wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce jest niewatpliwie okucie miedziane, ktore dostalo patyny pod wplywem morskiej wody. Tego elementu nigdy nie malowano, same arkusze to byl tak duzy wydatek ze nikt o dodatkowym ich ozdabianiu czy konserwacji (Hemaraid na medal) nawet nie myslal. Szczegolnie ze ta czesc kadluba ludzie mogli pozniej ogladac najwyzej w czasie karenowania, a plyty i tak zyly dluzej niz czas sluzby okretu.

 

Tu plyta miedzi z HMS Victory, jeszcze niedawno, mozna sobie bylo taka, pieknie oprawiana rzecz, kupic za jedyne 149 funciakow.

9f6e7bbda7409bf0.jpg

 

Troche pozniej uzywano mosiadzu, ktory byl 3-razy tanszy i tez szybko zielenial w morskiej wodzie.

 

Reasumujac, to nie szary, a patynowo-miedziano-zielony jest na fotce ktora wrzuciles.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce jest niewatpliwie okucie miedziane, ktore dostalo patyny pod wplywem morskiej wody.

 

Spokojnie Wiem co to jest. Po prostu mam fajny pomysł na malowanie, a jak bym zrobił świecącą miedź to nie wyglądałoby to zbyt fajnie. Chodzi o konwencję tylko. Dojdę do tego etapu niedługo pewnie więc się przekonasz o co chodzi. Cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, to Twoj model... Musi sie Tobie podobac, nawet z szarym miedzianym dnem. Zamykam sie w sobie i juz nie przeszkadzam.

 

Pozdr.

Pawel

 

Uważasz, że lepiej by było z czystym miedzianym spodem?

 

Jak tylko zrobię jufersy do fokmasztu biorę się za burty więc jest jeszcze chwila żeby podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że lepiej by było z czystym miedzianym spodem?

 

Jak tylko zrobię jufersy do fokmasztu biorę się za burty więc jest jeszcze chwila żeby podjąć decyzję.

- mi to rybcia jaki bedzie. Buduje sie wedlug dowolnej maniery, takiej jaka modelarzowi odpowiednia.

 

Napisales o szarym:

W dodatku zgodnie z tym co mam na dokumentacji fotograficznej ten spód jest szary więc nie będę go katował dodatkowo.

 

06-03-09_1530.jpg

 

Poza tym wydaje mi się, że będzie to też lepiej wyglądać w kontekście całości.

- ja tak odczytalem Twoj post i stad moja reakcja, ze to nie jest szary. To wszystko.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

06-03-09_1530.jpg

 

W Belle Poule zrobię miedziany używając techniki myszki miki także nastaw się na mocne wrażenia.

 

Jeśli można prosić o szczegóły tej techniki , to byłbym wdzięczny, jeśli to nie jest jakaś firmowa tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche trudno będzie mi opisać cały motyw w kontekście Acherona, którego ta kwestia nie dotyczy. Wygląda na to, że przez to, że się wygadałem o następnym moim modelu będę musiał zacząć równoległą relację

 

Babciu, uzbrój się w cierpliwość. Na dniach wrzucę nowy topic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na twoje jubilerskie dokonania już wiem dlaczego buduję statki gdzie blaszka ma 10mm grubości i jest cienka . Pelen szacun . Patrzę i wybałuszam oczka dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

Z miejsca mam pytanie, jest jakaś nadzieja na wznowienie wątku?

Czy odgrzebałem już niestety trupa?

Kolego Zielnix, jak to tak? Zacząć taką relacje i przerwać?

Toż to się nie godzi, za to można tylko jedno zrobić:

A tak na poważnie, szkoda dobrej relacji, spróbuj się zmobilizować, zrób to dla nas

 

Pozdrawiam, Forest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kamień z serca i z wątroby

Czekam z niecierpliwością, muszę zobaczyć skończone podwięzia wantowe, są zabójcze

Tak swoją drogą, zastanawiają mnie te otwory poniżej głównego pokładu działowego... Cóż to jest?

 

Pozdrawiam, Forest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

Tak swoją drogą, zastanawiają mnie te otwory poniżej głównego pokładu działowego... Cóż to jest?

 

Pozdrawiam, Forest

 

Musisz pokazać na obrazku bo nie za bardzo wiem o które otwory chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.