Skocz do zawartości

EC135 Luftrettung, Revell 1:32


heavy1123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zaczynam budowę kolejnego modelu. Fakt, że Harvard wyszedł mi słabo, ale postaram się by ten model wyszedł wspaniale

Tym razem będzie to śmigłowiec Revella w skali 1:32 - EC135 Luftrettung. Niestety jak na nowy model (koniec 2009 r.) ma (według mnie) całkiem sporo nadlewek. Linie podziału są delikatnie wgłębne.

 

Na razie kilka zdjęć in-boxu:

IMG_7904.jpg

IMG_7906.jpg

IMG_7905.jpg

IMG_7902.jpg

 

Pozdrawiam.

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Będe sledził Twoją budowę , jestem strasznie ciekaw jak on bedzie wygladam bo sie zastanawiam nad jego kupnem. Jeżeli chodzi o kalki z allegro to da się część wykorzystać ponieważ on jest zółto-czarny, a nie czerwony. Gdyby te wzory były czarne już bym te kalki kupił.

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek17 Tak na szybko porównałem kalki z tej aukcji ze zdjęciami SP-HXB i myślę, że spokojnie da się zrobić. Czarny i żółty kolor trzeba by położyć od masek, a resztę załatwią te kalki. Czarne obwódki wokół szyb kokpitu powinny pasować z oryginalnych kalek do tego modelu. Chyba muszę się rozejrzeć za tym modelem - byłby fajny komplet z Medicopterem 117

 

heavy1123 Zdecydowanie rób nasze LPR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania, to jeszcze pomyślę...

A tymczasem co najlepiej włożyć jako obciążenie do modelu (próbuję plastelinę, jakieś pieniądze, ale i tak jest za mało) ?

Wg. instrukcji trzeba włożyć 15 g., jednak miejsce na włożenie tego jest b. małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania, to jeszcze pomyślę...

A tymczasem co najlepiej włożyć jako obciążenie do modelu (próbuję plastelinę, jakieś pieniądze, ale i tak jest za mało) ?

Wg. instrukcji trzeba włożyć 15 g., jednak miejsce na włożenie tego jest b. małe.

 

 

Heavy1123 użyj ciężarków wędkarskich, małe ołowiane kuleczki, do nabycia oczywiście w wędkarskich i niektórych zoologicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem co najlepiej włożyć jako obciążenie do modelu (próbuję plastelinę, jakieś pieniądze, ale i tak jest za mało) ?

Wg. instrukcji trzeba włożyć 15 g., jednak miejsce na włożenie tego jest b. małe.

Włóż ołów kupiony w wędkarskim. O ile dobrze pamiętam to są ciężarki 15g. A jak nie będzie to kup kilka 10g i można to pociąć na mniejsze kawałeczki i poupychać w różne zakamarki.

 

edit: METYS był pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysł z tymi ciężarkami !

Co do malowania to raczej wezmę Luftrettunga, bo wydaje mi się, że kalki Revella są dokładniejsze niż te z allegro. Poza tym Timi zamierza zrobić LPRa, więc ja zrobię inne malowanie - Luftrettung.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z Allegro to produkcja nisko seryjna, po za tym Ec-135 jest piękny, miałem okaże widzieć jak ląduje, gdy miałem zajęcia w Katowicach. Mam w budowie Sokoła LPR to Ec-135 będzie jak znalazł uzupełnieniem kolekcji.

Relacji na forum na 90% nie będzie, bo zamierzam pisać do gazet, bo na obu forach nikłe zainteresowanie moimi wątkami.

Chętnie popatrzę na Twoje zmagania.

Pamiętaj że te ciężarki możesz bez problemu przetopić i uformować.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek17 Tak na szybko porównałem kalki z tej aukcji ze zdjęciami SP-HXB i myślę, że spokojnie da się zrobić. Czarny i żółty kolor trzeba by położyć od masek, a resztę załatwią te kalki. Czarne obwódki wokół szyb kokpitu powinny pasować z oryginalnych kalek do tego modelu. Chyba muszę się rozejrzeć za tym modelem - byłby fajny komplet z Medicopterem 117

 

W LPR-owskim EC135 nie ma koloru czarnego tylko ciemnoszary!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace posunęły się do przodu. Zacząłem od deski rozdzielczej - pomalowałem Revellem 302 i nałożyłem kalkomanie

IMG_8172.jpg

 

Następnie wziąłem się podłogę w śmigłowcu. Niestety, okazało się, że brakuje zrobionych 4 dziurek, więc musiałem zrobić je sam. Następnie pomalowałem Revellem 47.

IMG_8163.jpg

IMG_8167.jpg

 

Oraz przykleiłem drążki, pedały i kalkomanie pomiędzy siedzeniami

IMG_8170.jpg

 

Potem zrobiłem i pomalowałem fotele

IMG_8181.jpg

 

Pzdr,

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heavy1123 nie jest za późno. Wystarczy zerwać te fotele, zmyć farbę i dorobić te pasy Nie ma w tym zbyt wiele roboty

Ja bym zaproponował nieco inną kolejność.

Żeby zminimalizować ryzyko to może najpierw zmajstrować pasy, przymierzyć bez doklejania do foteli i jak się spodoba to dopiero usunąć te wtopione w fotele. A jak będzie gorzej to zostawić już to co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Mam w budowie Sokoła LPR.......

z tego co wiem LPR nie ma ani jednego Sokoła, przed EC 135 były tylko Mi-2, Agusta, Mewy i Piaggio, może mylisz ze śmigłowcem GOPR-u ale to inna instytycja zupełnie inne barwy śmigłowca

troszke zamieszania w temacie, wiec pozwole sobie wsatwic "moje dwa grosze"

1-w3 latał kiedyś w bawrach LPR

2-ten sam W3 był na wyposażeniu TOPR-u (nie GOPR-u)

3-w chwili obecnej kadłub tegos SP stoi w muzeum na krakowskich czyżynach. W muzeum ratownictwa (które to znajduje sie na terenie muzeum lotniczego - tam gdzie pikniki lotnicze małopolskie sie odbywają )

reasumując... można mieć sokoła na warsztacie z LPR-u

kwestia współuzytkowania SP

1110922389Dsc00072++.jpg

 

źródło: http://www.airrescue.boo.pl/czytaj.php?txt=sprzet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.