Skocz do zawartości

H M S Victory 1:84


kzugaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po modelu konkursowym myślałem że nabiore chęci by skończyć Bismarcka. Ale wczoraj będąc na zakupach znalazłem pierwszy numer tego:

http://www.model-space.co.uk/hms-victory

Model jest podobnego wykonania co Bismarck z Hachette. Jego wymiary to:

1250mm długości, 850mm wysokości, największa szerokość (beam) to 450mm. Dodatkowo pojawią się figurki i wszystkie 104 działa.

Postaram się poprowadzić relację z budowy lecz najpierw musze zebrać kilka numerów aby pokazać ostęp pracy bo narazie mam tylko 4 elementy szkieletu kadłuba i jedno działo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Noooo.... Mamy kolejny żaglowiec...

 

narazie mam tylko 4 elementy szkieletu kadłuba i jedno działo.
Zawsze mnie zastanawiało, czemu oni nie dają tych części w ścisłej kolejności tylko tak mieszają nimi Zapewne mają w tym swój business, żeby na kolejny niezbędny element czekać przez kilka następnych odcinków...

 

Nie mniej będę tu zaglądał, choć przypuszczam, że z powodu częstotliwości pojawiania się kolejnych odcinków czasopisma, tempo nie będzie zawrotne a relacja potrwa co najmniej dwa lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzugaj

Super sprawa - żaglowiec i to JAKI!

Będę śledzić wątek, czekam na pierwsze fotki.

Z drugiej strony, załamałeś mnie wstrzymaniem Bismarcka, mam nadzieję, że wrócisz do niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za przypomnienie o Bismarcku ale jakby to ująć czeka na lepsze czasy:)

Wracając do Otto von Bismarcka to:

po pierwsze primo czekałem na zakup areo i sprężarki- Wykonano

po drugie primo chciałem ukończyć projekt konkursowy

Po trzecie primo ultimo poamlu dojrzewam do wznowieniu prac nad układaniem pokładu dorabianiu szczegółów i zakupie altyleri pplot z blaszek.

Co do Victory to nie zastanawiałem się nad kosztami i ile nr będzie w sumie. Powiem tyle że ten model dedykowałem swojej żonie (lubi żaglowce), a prace będą pomału szły do przodu. Obecnie czekam na dwa kolejne zeszyty, nastepnie kolejne dwa z przerwą dwóch tyg. potem będe dostawał 4nr raz w mieś. nie wiem przez ile. Do tej pory udało mi się złożyć armatę i skleić cztery elementy szkieletu jak znajdę chwilke to zapodam fotki.

Pozdrawiam

P. S.

skell- Twoje tępo i twój bismarck wymiatacie co przyćmiewa mnie i mojego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze nie odłożyłeś Bismarcka na dobre - fajnie zapowiadało się proponowane przez Ciebie wykonanie pokładu.

Co do mojego Bismarcka - no weź, chciałem motywować, a nie przyćmiewać.... - to nie wyścigi, ani żaden konkurs....

- mam zamknąć wątek?

- NEVER! ;-)

 

Wracając do Victory. Podziwiam żaglowce i modelarzy, którzy się tym trudnią - piękny temat. Liczę na aktualizację wątku zgodnie z postępami prac przy tej potężnej krypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak na wstępie to chciałem się przywitać z wszystkimi ;)

 

Co do samego modelu to właśnie go zakupiłem w skali 1:100 i myślałem że podpatrzę trochę szczegółów od innych ale chyba muszę iść na żywioł ;)

 

 

Niezle bydle bedzie . A policzyles ile to bedzie w sumie kosztowalo? Mam na mysli koszt wszystkich numerow bez Twoich roboczogodzin ). Jakos nie moglem sie dopatrzyc ile tych numerow bedzie w sumie.

 

model ma ok. 2100 części wiec raczej sporo by było tych numerów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzugaj - Czekamy z niecierpliwością na relację. Jak tak dalej pójdzie to może za jakiś czas powstanie osobny dział z żaglowcami. Byłoby to pierwsze forum o modelarstwie szkutniczym bo ten temat w zasadzie w Polsce nie istnieje.

 

 

Tak na wstępie to chciałem się przywitać z wszystkimi ;)

 

Co do samego modelu to właśnie go zakupiłem w skali 1:100 i myślałem że podpatrzę trochę szczegółów od innych ale chyba muszę iść na żywioł ;)

 

...

 

To plastikowy Heller czy jakiś drewniany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten mój model to plastikowy Heller

 

Właśnie wszedłem w posiadanie szkiców odnośnie olinowania okrętu taka pomoc naukowa

 

Wrzuć na forum nowy Topic to podrzucę Ci linki które warto obadać w związku z tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dawno nic nie skrobałem w tym temacie ale wyczekiwanie na kolejne nr poprostu mnie dobija. A że zakupiłem nowy aparat to okret doczekał się małej sesji. Tak więc pierwsze fotki tego bydlecia.

th_DSC_0053.jpg th_DSC_0054.jpg th_DSC_0055.jpg

 

Narazie tylko tyle szkielet już prawie gotowy a na dniach kolejne nr powinny zawitać w moim domu:). Z drobnicy to do złożenia mam jedną tratwę ratunkową, trzy działa i dokończyć kotwicę. W kolejnych 4 numerach będą 2 poziomy pokładów i kolejne działo:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po przerwie mały update w projekcie. Po małym opóżnieniu (poczta) dorwałem się do kolejnych numerów. W końcu ten szkielet zacznie nabierać kształtów. Ale jak to model nie obejdzie się bez problemów hahahaha. Jedno żebro jest troszke za duże co nie jest dużym probleme wystarczy przeszlifować. Natomiast dwa są troszeczke za małe i tu zastanawiam się jak je powiekszyć. Producent poleca naklejać packi wycięte z tektury zalać je superglue i oszlifować. Zastanawiam się jak to można jeszcze inaczej zrobić może ktoś z was ma jakiś pomysł.

A teraz fotki:

[th_DSC_0082.jpg th_DSC_0081.jpg th_DSC_0080.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier nasączony glutem można szlifować praktycznie jak plastik więc nie powinno być problemu. Fornir to też metoda. Poszycie będzie zapewne balsowe więc dobrze by było aby na tych wręgach nie było łączenia listewek. Nie znam konstrukcji tego modelu więc ciężko coś doradzić jak można by wzmocnić poszycie.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszycie i tak pewnie bedzie dwu warstwowe zewnetrzna warstwa napewno bedzie pasków forniru jak to mialo miejsce przy santisimie trinidad to samo wydawnictwo wiec pewnie ta sama metoda bedzie . a co do powiekszenia tez mi sie zdaje ze paski forniru beda najlepsze badz inny kawalek drewna ale czym grubszy tym wiecej szlifowania a tutaj i tak bedzie tego bardzo duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Ukonczylem instrukcje z zeszytu nr 22, czyli mam polozonych 6 warstw(poziomych) nawodnego poszycia. I teraz czekam na nastepne zeszyty, jak chyba wiesz nie przychodza zbyt regularnie. Acha i ja nie robie wersji z wycieciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z przesyłką ostatnio są problemy. Najpierw części nie dojechały a ostatnio kochany Royal Mail się n ie spieszył. Ja narazie staram się dopracować szkielet kadłuba i wtedy wezmę sie za oklejanie. Ale mam mała proźbę do ciebie czy mógłbyś mi porzuciuc fotkę tej Galerii(chyba tak się to nazywa tam gdzie oficerowie siedzą) od spodu bo nie jestem pewien jak to wyprofilować. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 8 years later...

O kurcze od ostatniej aktualizacji minęło 10 lat ? Po kilku przygodach model wrócił na warsztat. Burty jeszcze w stanie surowym, może jutro zacznę oklejać cześć podwodna. 

20200331_213446.thumb.jpg.40d569ed7b9c62c73af8fe50613c9800.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.