Skocz do zawartości

Lublin R - VIII - 1/48 - od podstaw


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem pokazać Lublina R-VIII bis budowanego równolegle z pracami konkursowymi, czyli stanowiskiem nr 4 Baterii Laskowskiego i Fokkerem D - VII. Kilka lat temu zacząłem go dłubać, potem odpuściłem, aby w tym roku do niego wrócić i skończyć. Podstawą były przeskalowane plany - wycinanki Wydawnictwa Card Plane w skali 1/33. Lublina wykonałem z polistyrenu, kartonu i żywicy, wykorzystałem również blaszki Parta do jego młodszego brata Lublina R-XIII. Oto co wyszło:

PICT2614.JPG

009.jpg

014.jpg

019-1.jpg

Więcej zdjęć w galerii:

http://www.modelarstwo.koszalin.pl/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=12&catid=90

Zapraszam zatem do oglądania. Model z jednej strony mi się podoba, bo do tej pory Lublin R-VIII jawił mi się jako kanciasta i niezgrabna "ciężarówka", a po sklejeniu modelu modelu zacząłem dostrzegać w nim wspaniały samolot, wręcz polskiego Sworfisha, z drugiej strony mam świadomość jego, a raczej moich braków warsztatowych - nie umiem dobrze wykonać od podstaw płatów krytych płótnem, ale będę ćwiczył ... i poprawie warsztat [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się podpisać pod kolegami.

Gdybyś nie napisał, to bym nie uwierzył, że nie jest "zestawowy". Prawdę powiedziawszy, płaty wyglądają lepiej, niż w niejednym modelu, i to wcale nie short-runie... Czy jego ktoś w ogóle robi? Nawet w żywicy?

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Marcin... Ale mnie zaskoczyłeś! ... Kawał pięknej modelarskiej roboty i piękny temat... Mam tego giganta jeszcze "na płasko"... I od dłuższego czasu się do niego przymierzam.. Gratuluję kolejnych pięknych "szachownic"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzeszku... ale to musi być duże - że też Ci się chciało to wszystko strugać, zważywszy że mamy całkiem fajny (i pokaźny) zestaw w 1/72 od Choroszego - wielkie brawa i szacunek.

 

Tak sobie też myślę, co Ty będziesz niedługo sklejał, skoro MDLot niedługo Ci się skończy

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzeszku... ale to musi być duże - że też Ci się chciało to wszystko strugać, zważywszy że mamy całkiem fajny (i pokaźny) zestaw w 1/72 od Choroszego - wielkie brawa i szacunek.

 

Tak sobie też myślę, co Ty będziesz niedługo sklejał, skoro MDLot niedługo Ci się skończy

 

PZDR

 

Jest rzeczywiście duży, coś jak Mosquito. Dlatego 1/48, bo taką skalę przyjęliśmy dla wystawy o MDLocie. Wyjątkiem jest Latham, ale to diorama.

MDLot tak szybko się nie skończy, jeszcze sporo przede mną - samych francuzów było z 5 typów i żadnego modelu w 1/48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.