Skocz do zawartości

Propozycje projektow grupowych w naszym dziale !!!


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

A właśnie Macisso na kiedy planujesz start z Liberty

No wczoraj przyszły blachy Edka, zatem można by już startować, ale.... Mam też Z-25 który również mnie kusi. A na dodatek fajny projekt tu się zapowiada, zatem sam już nie wiem. Chyba poczekają na swoją kolej

 

A wracając do tematu projektu... Myślę że skala powinna być jedna aby każdy starał się skończyć przed wskazanym limitem. A że ktoś zaproponował rok, to chyba 1/350 wydaje się najtrafniejszą skalą. Przynajmniej jak dla mnie

Czekamy zatem na dalsze propozycje i zgłoszenia

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślę że skala powinna być jedna aby każdy starał się skończyć przed wskazanym limitem. A że ktoś zaproponował rok, to chyba 1/350 wydaje się najtrafniejszą

 

Przy takim wyborze skali automatycznie odpadam mimo jakiś tam chęci na udział w projekcie,proszę nie dyskryminować 700-tek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Myślę że skala powinna być jedna aby każdy starał się skończyć przed wskazanym limitem. A że ktoś zaproponował rok, to chyba 1/350 wydaje się najtrafniejszą

 

Przy takim wyborze skali automatycznie odpadam mimo jakiś tam chęci na udział w projekcie,proszę nie dyskryminować 700-tek

Jestem tego samego zdania

A i ja się podepnę - "700" na plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru dyskryminować. Niechaj będą to dwie skale. Tym fajniej a i judzi będzie więcej. Ja jednak z chęcią zostanę przy 350. Zatem do końca tygodnia zaproponujmy jedną parę okrętów i skalę.

A i moje pytanie do doświadczonych kolegów w 700. Jaki limit czasowy powinien obowiązywać w tej skali żeby swobodnie można było pracować, ale też się nie obijać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, 700-ka potrafi byc bardziej wymagająca niż 350-ka W końcu to to jest mniejsze

Ale myślę, że na spory wcisk można by za rok zbudować dwie 700-ki, choć nie tak dobre jak pojedyńczy model

Ja jednak byłbym za tym, by nie skupiać się na jednej konkretnej bitwie, tylko w dobranych już parach ustalić jakąś, w końcu nie wszystkim ten sam temat będzie się podobał Już nie mówiąc o tym, że jak kogoś ambicja poniesie, to zawsze można kilka modeli stworzyć

Generalnie, co do wyborów, w tytułach warsztatów mogło by to wyglądać tak:

[Przeciwnicy - Nazwa Bitwy] tytuł warsztatu

Wojtek B., jednostki pomocnicze jak najbardziej też się w to mogą wpisywać, choć ciężko by było raczej dorwać jakieś konkretne zestawy, chyba bardziej opierałyby się na scratch'u

 

pozdrawiam,

Forest

 

 

EDIT

Taka mała myśl: może zamiast skal 1/350 i 1/700, zrobić rozpiętość od 1/700 do 1/350? Jest wiele ciekawych okrętów w nietypowych skalach, jak np. Warspite, który u nas jest dostępny tylko w skali 1/600 ( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i moje pytanie do doświadczonych kolegów w 700. Jaki limit czasowy powinien obowiązywać w tej skali żeby swobodnie można było pracować, ale też się nie obijać?

 

To zależy jak zabiorę się za Kongo z zestawem veterana to można założyć ,że z dwa lata...jak jakaś żywica z niko w wersji z pudła to ok 5-8 miesięcy.Oczywiście czas ten dotyczy osób pracujących zawodowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Jeżeli nikt nie ma nic przeciwko temu , że już zacząłem Hood-a
Zależy na jakim jesteś etapie

 

już zacząłem Hood-a ( oczywiście 700 setka) to Panowie Karty na stół i szukam kogoś z Bismarkiem
Rozumiem, że malowanie Bismarcka obowiązuje właśnie z tej bitwy

 

Ktoś ma jeszcze jakąś propozycję stworzenia pary w "700" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie można chyba ująć, że pary to będą:

 

DKM / RN

US / IJN

 

Myślę ,że wstępnie można na tym etapie o takich parach dyskutować

Jeśli chodzi o mnie to patrząc na pudła....mogę jeszcze się uściślić do pacyfiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Jeżeli nikt nie ma nic przeciwko temu , że już zacząłem Hood-a ( oczywiście 700 setka) to Panowie Karty na stół i szukam kogoś z Bismarkiem.
A może jako przeciwwaga - Richelieu - operacja Catapult, choć w tym przypadku bezpośredniego starcia nie było....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego chciałem, by były dozwolone różne skale w ramach poszczególnych par. Bywa, że nie można dostać przeciwników w tej samej skali

Panowie, co Wy tak cały czas z tymi DKM-ami, IJN-ami czy US-ami? Czy nikt już nie pamięta o czymś takim jak Regia Marina?

 

pozdrawiam,

Forest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za jak by co.

 

Czy przeciwnicy musieliby na pewno należeć do tej samej klasy? Chodzi mi konkretniej o parę; typu okręt podwodny/eskortowiec, okręt podwodny/krążownik.

 

Mam w razie czego "Kniazia Suworowa" ze Zvezdy, "I-58" i typ Gato 1943 z AFV Club oraz "Polę" z Hobby Bossa. Na wszystkie podobnie ciśnienie ( czyli spore )

Wszystko 350-ka

a i 400-ki Czterofajkowiec z Miraga.

 

 

PS. A ktoś oprócz "Poli" w 350-ce robi włoszczyznę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle o Poli co raczej o Zarze i Fiume myślałem na podstawie tego zestawu:) Połączenie okretu eskortowego i podwodnego chyba perekcyjnie trafia w założenie projektu, tylko musisz miec udokumentowane spotkanie:) (żadnych s-f )

 

pozdrawiam,

Forest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
To jak z projektem ?

Ja się piszę z USS NASHVILLE CL43 1944 z okresu bitwy pod Leyte.Skala rzecz jasna 1/700 ;-)

Która dokładnie potyczka z czterech cie interesuje? Moze bym się doczepił do ciebie z jakimś japońskim przeciwnikiem ....

 

 

Z tego co zdążyłem się zorientować, to nie brał chyba udziału w żadnej potyczce - był jedynie wsparciem ogniowym wojsk lądujących na lądzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.