Skocz do zawartości

Propozycje projektow grupowych w naszym dziale !!!


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 305
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czyli proponuje kolega:

a) Okręty września 1939

b) Okręty z okresu 39-45

 

 

 

Chociaż biorąc pod uwagę że na forum ostatnio sporo relacji modeli dwóch znanych "Japończyków" zastanawiam się czy nie lepiej ogłosić projekt: Yamato i Musashi 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem konkretnego okresu na myśli poprostu jest okrągła rocznica więc mozna coś pod tym kątem pomyśleć prawda.

A jak znajdą się chetni to się ustali dokładnie okres i strone konfrliktu lub poprostu jakiś okręt który brał czynny udział w walkach.

Wiem że jest sporo forumowiczów którzy specjalizują sie w tematyce japońskiej więc beda chcieli okrety japońskie. Wiec wspólnymi siłami trzeba coś wymyślić.

A moje propozycje to np.:

1. Konkretna strona konfliktu lub kraj (mile widziana polska choć nie ma zbyt dużego wyboru prawda?)

2. Wybrany okres historyczny (i tu wrzesień 39 to chyba zbyt krótki okres aby założyć wątek jak sądzicie?)

3. Według klasy okrętów

4. Według rejonu walk, stacjonowania

5. Czy chociażby wybrać okret i opisać jakaś walke którą stoczył, Lub okręt i jego ostatnia walka(coś w stylu ostatnich pięciu wystrzelonych pocisków:)). Oczywiście krótka historia na temat danej walki również była by mile widziana.

Takie są moje propozycje co forumowicze na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iaż biorąc pod uwagę że na forum ostatnio sporo relacji modeli dwóch znanych "Japończyków" zastanawiam się czy nie lepiej ogłosić projekt: Yamato i Musashi 2009.
czyżby jakaś aluzja ? nie chcę się sprzeczac, ale Bismarck' ów jest więcej . Tak czy inaczej pomysł ciekawy.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś projekcik grupowy na 70 rocznice wybuchu II WŚ?

Co wy na to?

No to może polskie okręty biorące udział w D-day? parę by się znalazło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda, pomysłów tyle co modelarzy. Ja tak z przekorą zaproponuję szalupy stosowane w pancernikach II WWŚ, skala 1/700

...

a tak poważnie, każdy pomysł jest dobry, czy więc będzie jakieś głosowanie nad tematyką projektu ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Wallace Jakoś brak chetnych, lub wszyscy zagladają tylko w relacje z budowy. A poziom wykonywanych prac jest tak wysoki że aż zatyka dech w piersiach. hahahahaah

A na poważnie to admini niech rozporządzą głosowanie. Niespać heheh czas ucieka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż... na mnie nie liczcie, na ostatnim (i wcześniejszym też) projekcie wyszedłem jak Zabłocki... chętnych było więcej niż potem relacji

 

powtórzę się, że dla okrętowców całkiem dobry jest obecnie projekt Pacyfik, można zarówno z Yamato jak i San Francisco wystartować, ba nawet z brytyjskim czy holenderskim okrętem (o australijskich czy innych flotach z tamtych stron ledwo wspominając), wybór modeli więc doprawdy szeroki

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi że każdy napisze że fajnie jakiś projekcik a jak już projekt powstanie to liczba chetnych jest równa 2- 5 modelarzy.

Rozumiem że są pewne ograniczenia ale jak sie na coś decydyjemy to trzeba przy tym pozostać.

Moje propozycje znacie jak znajdą się chetni to pociągne temat dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc może by tak "zaklasyfikować" pancerne pływadła? faktycznie, projekt wyrósł sam z siebie

BTW. skoro jest projekt [Pacyfik], to co z [Atlantykiem]? jest dosyć relacji na naszym podwórku by go ruszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace

sądzę, że projekt pt. Pancerniki 1/350 sam się prowadzi, i ma się nienajgorzej

 

..Samorodek... ;-), a tak w ogóle to poratujcie i powiedzcie o co chodzi w projektach grupowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle to poratujcie i powiedzcie o co chodzi w projektach grupowych?

hmmm... nad tym się nie zastanawiałem dobre pytanie: po co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, może żeby było miło, by robiąc podobne jednostki - jeśli się da - pomagać sobie. Bo chyba nie po to, by się porównywać i ścigać, kto jest dokładniejszym ? prawda ? modelarstwo nie na tym polega

...

Ps = a może żeby fajne i ciekawe relacje i galerie powstawały ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - jak rozumiem projekty są motywatorami dla niezdecydowanych.
warsztaty i in-box'y też mogą zachęcic do danego modelu...
bez projektu też powstają... ;-)
mam wrażenie, że się czepiamy przecież to chyba dobrze, że są projekty w których uczestniczy kilku modelarzy z podobnym asortymentem...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że się czepiamy przecież to chyba dobrze, że są projekty w których uczestniczy kilku modelarzy z podobnym asortymentem...

 

Mówisz, że się czepiam. Może i tak, ale dalej nie rozumiem zasadności projektów (tym bardziej w długoterminowym modelarstwie okrętowym).

Co do budowania podobnego asortymentu to faktycznie bardzo fajnie, że taka akcja pod wezwaniem zbliża modelarzy tematycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
przecież to chyba dobrze, że są projekty w których uczestniczy kilku modelarzy z podobnym asortymentem...

:-) Obecny projekt PACYFIK wyraznie pokazuje, że nie jest to podobny asortyment :-) Raczej pełne spektrum tego, co można było w tym rejonie zobaczyć Jest bardzo obszerny tematycznie wiec i różnorodność ogromna.

 

A może wcielić w życie taką formułę: ogłaszany jest np. projekt polskie niszczyciele IIWŚ. I chętni uczestnicy wybierają sobie model ale w ten sposób, by żaden się nie powtarzał - wszystkie w jednakowej skali. W ten sposób np. na koniec projektu po pół roku otrzymujemy piękną galerię wszystkich (lub prawie wszystkich) jednostek pływających z danego tematu. W ten sposób można np. podejść do bitwy o Guadalcanal, Pearl Harbour i wiele wiele innych ciekawych wydarzeń. Myślę, ze ten sposób byłby o wiele ciekawszy i efekt końcowy, w postaci wielu modeli z danej chwili historycznej, dużo przyjemniejszy

 

Jak znam życie, cięzko byłoby wybrać jakiś konsensu i u stalić ściśle określoną tematykę, ale przecież można spróbować - uważam, że warto pójść w tym kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób można np. podejść do bitwy o Guadalcanal, Pearl Harbour i wiele wiele innych ciekawych wydarzeń. Myślę, ze ten sposób byłby o wiele ciekawszy i efekt końcowy, w postaci wielu modeli z danej chwili historycznej, dużo przyjemniejszy
mnie się ten pomysł bardzo podoba - a tematów historycznych jest cała masa...
Jak znam życie, ciężko byłoby wybrać jakiś konsensu i ustalić ściśle określoną tematykę, ale przecież można spróbować - uważam, że warto pójść w tym kierunku
pewnie - jedna skala, jeden motyw - powinno być ciekawie. Ale pod warunkiem, że podstawową zasadą, oprócz zabawy, będzie wzajemna pomoc i wskazówki. Nie wyobrażam sobie, by robić projekt grupowy tylko po to, by porównywać umiejętności poszczególnych modelarzy

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak chętni do tak zaproponowanego projektu będą chcieli robić ten sam okręt...

 

Panowie, macie ochotę wziąć udział w projekcie grupowym? zapraszam do Pacyfiku, nic nie szkodzi byście swoje uczestnictwo sfinalizowali wg proponowanej przez siebie formuły

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
gorzej jak chętni do tak zaproponowanego projektu będą chcieli robić ten sam okręt...
Własnie na tym miałaby polegać reguła, żeby w projekcie każdy okręt był inny, tworząc z pozostałymi swoistą jedność tematyczną ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.