Skocz do zawartości

Propozycje projektow grupowych w naszym dziale !!!


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

No to do któregoś z niszczycieli Dragonowskich było by już nas trzech chętnych (rozumiem, że ty, Jędrek, również ? ) Ktoś jeszcze?

 

Pozostałby jedynie do wybrania typ...

 

(pomału klaruje się sytuacja)...

 

EDIT: tak sobie myślę, że z nowością USS Gearnig może być problem z dodatkami - trochę potrwa zanim coś stworzą, chyba że dodatki od innych niszczycieli da się zaadoptować tego nie wiem.... Więc może coś z tych nieco starszych wypustów, typu Buchanan jak sugeruje donalyah00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w 400-tkę nie wchodzę, za dużo mam 350-tek

 

za to Buchanan może być, przynajmniej się przymuszę do wzięcia za ten całkiem ładny model, uogólniając możemy się umówić na typ Gleaves

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki typ Gleaves zatem.

 

Czy 1 września będzie OK? To tylko propozycja, każdy termin od 1 sierpnia jest dla mnie akceptowalny.

Czy są jakieś preferencje dotyczące poszczególnych jednostek? Myślę, że pierwszeństwo wyboru ma tu Jędrek, ponieważ ma już model.

 

Sam modelu jeszcze nie mam, ale od jakiegoś czasu ciekawiła mnie lista superlatyw jakimi opisywane są rzeczone modele. Jest mi obojętne, który z nich będę robił - byle nie była to trudno dostępna wersja z 1945 roku (za dużo opelotki).

 

Marcinie, możemy się dogadać co do ew. zakupu, jesteśmy obaj z Wrocławia, widziałem, że Martola ma 3 jednostki tego typu w miarę rozsądnych cenach – możemy podzielić koszty przesyłki.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Czy są jakieś preferencje dotyczące poszczególnych jednostek?
Ja bym optował ze wersją 1942, ale oczywiście...
pierwszeństwo wyboru ma tu Jędrek, ponieważ ma już model.

 

Marcinie, możemy się dogadać co do ew. zakupu, jesteśmy obaj z Wrocławia, widziałem, że Martola ma 3 jednostki tego typu w miarę rozsądnych cenach – możemy podzielić koszty przesyłki.

Jestem jak najbardziej ZA. Do wyboru mamy zarówno USS Buchanan jak i USS Livermore (bo to ta sama klasa), ale oczywiście zobaczymy, jakim modelem zarzuci Jędrek...

 

Czy 1 września będzie OK?
Wolałbym jednak ciut później bo będę miał rozgrzebanego SF, ale jeśli większości będzie odpowiadał ten termin to się dostosuję.

 

EDIT: właściwie nic nie stoi na przeszkodzie zrobić zarówno Buchanana, Livermor'a lub jakąś inną jednostkę z tej klasy - podstawa wszak jest identyczna dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru mamy zarówno USS Buchanan jak i USS Livermore (bo to ta sama klasa), ale oczywiście zobaczymy, jakim modelem zarzuci Jędrek...

Myślę, że jedynego przedstawiciela typu Benson czyli USS Laffey też można tu włączyć. One były praktycznie identyczne i wszystkie są sportretowane przez Dragona w wersjach z 1942 r.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam nie zależy na tym by każdy robił koniecznie coś innego, jak wszyscy się wezmą za Buchanana to nie będę miał nic przeciwko, także nic przeciwko włączeniu typu Benson, poza tym mam całą trójeczkę (Buchanan, Laffey i Livermore)

 

swoją drogą już myślałem o tym czy nie zrobić jakiś innych okrętów z tych typów (w końcu trochę ich było), znając jednak swoje lenistwo (kalki, malowanie) pewnie się skończy na pudełkowcach ale... to oczywiście nie przesądzone

 

co do terminu to mi się nie spieszy i tak z chęcią dokupię blaszki a to dopiero za jakiś czas, jak chcecie to możemy poczekać do III konkursu (być może ktoś będzie chciał połączyć te dwie rzeczy to nie widzę przeszkód) choć wstępnie chciałbym ustalić jakąś datę by wiadomo było do czego dążyć z planami

 

Jędrek

ps. vought - z Fletcherem to już będzie szeroki projekt, ale z nim możesz obecnie spokojnie dołączyć do Pacyfiku, chyba że znajdą się inni z tym typem okrętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam nie zależy na tym by każdy robił koniecznie coś innego, jak wszyscy się wezmą za Buchanana to nie będę miał nic przeciwko, także nic przeciwko włączeniu typu Benson, poza tym mam całą trójeczkę (Buchanan, Laffey i Livermore)

Tak jeszcze przejrzałem te modele na sieci - chyba najbardziej podoba mi się Livermore. W sprawach US Navy nie jestem zbyt specjalnie zorientowany, także raczej skuszę się na malowanie z pudła.

 

co do terminu to mi się nie spieszy i tak z chęcią dokupię blaszki a to dopiero

O ile się zdążyłem zorientować to tylko GMM wchodzi w rachubę? Update Dragona trochę drogo wychodzi w stosunku do zawartości.

 

za jakiś czas, jak chcecie to możemy poczekać do III konkursu (być może ktoś będzie chciał połączyć te dwie rzeczy to nie widzę przeszkód) choć wstępnie chciałbym ustalić jakąś datę by wiadomo było do czego dążyć z planami

A kiedy będzie III konkurs?

Jako ewentualną datę proponuję 1 września lub 1 października - nie chciałbym czekać zbyt długo bo entuzjazm może zaniknąć.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się zdążyłem zorientować to tylko GMM wchodzi w rachubę? Update Dragona trochę drogo wychodzi w stosunku do zawartości.

 

Hmmn, a w pudełku dragon nie daje żadnych blaszek? Te ilustracje na pudełkach pokazują całkiem sporo dodatków...

o np.:

1499_l_DRA1027_MFU2.jpg

 

 

Czyli podsumowując (chce się zorientować bo trudno jest mi wywnioskować to z dyskusji na kilka stron postów cytatów, etc.) będzie to projekt grupowy Niszczycieli Marynarki Stanów Zjednoczonych klasy BENSON-GLEAVES w skali 1/350 i w tym się zamknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
co do terminu to mi się nie spieszy i tak z chęcią dokupię blaszki a to dopiero za jakiś czas, jak chcecie to możemy poczekać do III konkursu
Myślę, że lepiej rozgraniczyć projekt grupowy od konkursu. W projekcie grupowym wszyscy będziemy zorientowani na merytoryczną i praktyczna pomoc jedni drugim, a w konkursie... jak to w konkursie... każdy gdzieś będzie liczył na to, że to jego produkcja będzie najlepsza i ciężej będzie o pomoc - zacznie się bardziej współzawodnictwo.

 

Jeśli chodzi o termin to może faktycznie, skoro ma być III konkurs, zacząć to wcześniej, tak jak proponowano, 1 września.

 

Jeśli chodzi o klasę niszczycieli to moim zdaniem lepiej jest by wszyscy robili tę samą klasę - i tu optował bym pozostanie za CLASS - GLEAVES (Buchanan i livermore to ta właśnie, ta sama klasa), bo inaczej zaczniemy się znowu rozmijać i czas marnować na doktoryzowanie się w temacie wyboru klasy :-) Oczywiście jest to moje stanowisko - co inni zainteresowani na to? Opowiedzcie się konkretnie w w/w kwestiach i będziemy mieli praktycznie koniec dyskusji w temacie projektu grupowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w takich terminach mam nadzieje przystąpić, jeśli mój aktualny Yamato zostanie ukończony(a) , bardzo chciałem skleić niszczyciela USS w tej skali, więc mi to podpada. Bez względu na konkurs.

Miałem inne plany na wstępie modele (min. jakąś fajną ciężarówkę, czy żaglowiec cutty sark, konwersja P-51 na wyścigowego Reno - Dago RED) ale jeśli projekt grupowy ruszy w tym terminie mogę zmienić swoje plany i rozpocząć wyżej wymieniony temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Tak jeszcze przejrzałem te modele na sieci - chyba najbardziej podoba mi się Livermore.
Teraz też sobie poszperałem trochę po sieci i patrząc na instrukcje od Dragona to, pomimo że Buchanan i Livermore to ta sama klasa, to jednak różnią się wizualnie szczegółami. Nie mniej merytoryka wyjdzie w praniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie oba typy są bardzo podobne ale ostatecznie możemy pozostać przy Gleaves, w modelach jest dość spora blaszka więc w sumie nie ma konieczności dokupowania GMM, termin w takim razie może być 1 września, o konkursie pomyślałem jedynie pod kątem tego, że nie chciałbym by któraś z deklarujących się osób odłożyła model projektowy ze względu na tradycyjny już konkurs zimowy (chyba, że miałoby go nie być)

 

nie rozumiem Waszych obaw o współzawodnictwo, każda z dotychczas zadeklarowanych osób robi modele własnym stylem, sam nie mam zamiaru się z nikim "ścigać", robię jak mi pasuje

 

podsumowując poniżej propozycja projektu:

1. udział w projekcie na zasadzie "dżentelmeńskiej umowy" obejmującej poniższe ustalenia

2. projekt obejmuje amerykańskie niszczyciele typu Gleaves

3. start projektu 1 września

4. uczestniczy przedstawiają relację z budowy i galerię końcową, przy czym relację rozpoczynają w ciągu dwóch pierwszych tygodni trwania projektu potwierdzając tym samym swoje uczestnictwo

5. zakończenie projektu nastąpi wraz z ostatnim ukończonym modelem przy czym w razie dłuższej planowanej przerwy (np. ponad 2 miesięcznej) w celu nie rozciągania w nieskończoność trwania projektu "spóźnialscy" deklarują wolę wystąpienia z niego

 

co Wy na to?

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w modelach jest dość spora blaszka więc w sumie nie ma konieczności dokupowania GMM,

W zestawie nie ma relingów PE (proszę o poprawkę jeśli piszę bzdury - nie mam jeszcze pudła z modelem do weryfikacji). Spora blacha GMM wraz z przesyłką u producenta kosztuje 41,5 USD. Sposób naliczania przez nich opłaty pocztowej praktycznie wyklucza korzyści z wysyłania kilku blach razem.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie nie ma relingów PE (proszę o poprawkę jeśli piszę bzdury - nie mam jeszcze pudła z modelem do weryfikacji). Spora blacha GMM wraz z przesyłką u producenta kosztuje 41,5 USD. Sposób naliczania przez nich opłaty pocztowej praktycznie wyklucza korzyści z wysyłania kilku blach razem.

Pozdrawiam,

Marek

Ojojoj, relingi SĄ potrzebne. Ja nie widze innej opcji niż standartowe US Navy relingi od abera w takim wypadku...

Chyba że by pobawić się w microfabrykacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 osoby są chętne, całkiem sporo

widzę też temacik w 1:1, może w weekend* założę osobny wątek (na wzór APG) również w warsztacie z założeniami projektu i powyższym "regulaminem", w którym będziemy mogli sobie podyskutować o dodatkach, projekcie i wszystkim co związane z przygotowaniami, jest wtedy szansa że do września ktoś jeszcze się skusi

 

blaszkę w GMM mam zamiar zakupić ale to pewnie w sierpniu dopiero... wciąż się ciągną za mną wcześniejsze zakupy więc na razie szlaban co by mnie odsetki nie zjadły

 

Jędrek

* w weekend bo chciałbym porządniejszy wstęp na który w tej chwili nie mam czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.