Skocz do zawartości

Przygoda z "Bismarck Revell 1/350"


Macisso

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 445
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam ponownie.

Dotrzymuję słowa i wrzucam mały upload z postępów.

Tak jak pisałem komin został rozebrany, pomalowany i składam cały ten kram na nowo. Tak wyglądał na początku dnia:

_DSC0134.jpg

_DSC0133.jpg

 

Tak po południu:

_DSC0140.jpg

_DSC0138.jpg

_DSC0137.jpg

_DSC0135.jpg

 

A tak całość prezentuje się na chwilę obecną:

_DSC0143.jpg

_DSC0142.jpg

_DSC0141.jpg

 

Teraz pytanie:

Czy relingi na kominie powinny być pomalowane w "zebrę", czy może wszystkie na całym obwodzie na "szaro"??

 

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota A jak zawsze powtarzam, że 1/350 to zacna skala, to mi nie wierzą...

...

Czy relingi na kominie powinny być pomalowane w "zebrę", czy może wszystkie na całym obwodzie na "szaro"??
Ja tam bym się aż tak nie bawił, ale widać, że Ty masz zacięcie...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się aż tak nie bawił, ale widać, że Ty masz zacięcie...

Poświęciłem już tyle czasu na ten komin, że nie popuszczę mu i zrobię go jak trzeba. Ot taka mała walka między nim a mną i muszę ją wygrać! Za te wszystkie włosy wyrwane z głowy nie daruję mu

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macisso- jednym słowem- szczeny opad!

Mistrzowsko wyszła Ci zebra! Komplet wygląda wspaniale.

 

Co do komina to chylę czoła. Nie starczyłoby mi sił, by jeszcze raz bebrać się w "handrail'e" na nim..., z drugiej strony - warto było!

 

Powtórzę się (pewnie jeszcze nie raz) - Kawał świetnej roboty!

Skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem już tyle czasu na ten komin, że nie popuszczę mu i zrobię go jak trzeba. Ot taka mała walka między nim a mną i muszę ją wygrać! Za te wszystkie włosy wyrwane z głowy nie daruję mu
podzielam zdanie skell'a - jak już robisz tak dokładnie, to nie odpuszczaj

...

mnie dopiero czekają takie boje

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się panowie że efekty mojej mozolnej dłubaniny przypadły wam do gustu

Macisso- jednym słowem- szczeny opad!

Mistrzowsko wyszła Ci zebra! Komplet wygląda wspaniale.

Oj oj... Bo mi poziom cukru we krwi niebezpiecznie wzrośnie

Nie starczyłoby mi sił, by jeszcze raz bebrać się w "handrail'e" na nim...

Doskonale Cię rozumiem. Niestety ja nie miałem wyjścia, chyba że odszedł bym od malowania "zebry" na moim "B" a tego robić nie chciałem.

podzielam zdanie skell'a - jak już robisz tak dokładnie, to nie odpuszczaj

No niestety/na szczęście (niepotrzebne skreślić) tak trzeba i tego się 3mam

A co do Twoich przyszłych bojów, to już czekam z popcornem

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Twoich przyszłych bojów, to już czekam z popcornem
Ja to na razie od 2 tygodni nie mogę się wybrać po szpachlę do sklepu

...

ale nie martw się, zdążę się zmęczyć, też mam niezgorszego mastodonta do zrobienia, a nikt mi nie odpuści, żebym zrobił "na pół gwizdka"

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to na razie od 2 tygodni nie mogę się wybrać po szpachlę do sklepu

Bardzo bardzo nieładnie Ale zawsze możesz sam zrobić szpachlę z mieszanki mąki i jajek. Szpachlujesz gdzie trzeba i do piekarnika

też mam niezgorszego mastodonta do zrobienia, a nikt mi nie odpuści, żebym zrobił "na pół gwizdka"

Tego akurat możesz być pewien

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze możesz sam zrobić szpachlę z mieszanki mąki i jajek. Szpachlujesz gdzie trzeba i do piekarnika
Nie wejdzie mim do piekarnika, chyba że poszukam jakiejś piekarni i tam to zrobię

Jakoś tak te domowe metody mnie nie przekonują Skończę grzebać w aucie i wracam statku, nie martw się

...

Zastanawiam się teraz, jak będziesz te relingi maskować, żeby potem ich nie poodrywać, jak już skończysz malować

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się teraz, jak będziesz te relingi maskować, żeby potem ich nie poodrywać, jak już skończysz malować Question

Relingi nie będą maskowane. Komin jest już pomalowany właściwie i teraz zostało pomalować to co dokleiłem na kominku (choć kilka rzeczy ma już właściwy kolor). Będę się bawił pędzelkiem. O maskowaniu taśmą raczej już nie ma mowy. Wszystko jest delikatne jak chol

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się bawił pędzelkiem. O maskowaniu taśmą raczej już nie ma mowy. Wszystko jest delikatne jak chol
W sumie nie masz tego dużo, choć dla pewności ja bym podłożył gazetę w czasie malowania (dla oddzielenia relingu od komina)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie masz tego dużo, choć dla pewności ja bym podłożył gazetę w czasie malowania (dla oddzielenia relingu od komina)

Czytasz w moich myślach normalnie Właśnie tak to sobie zaplanowałem.... Co do detali, to jeszcze kilka dojdzie na kominie i wcale nie będzie tego mało

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Udało mi się zakończyć boje z kominem. Wszystkie detale trafiły na swoje miejsce oraz relingi zostały pomalowane... Teraz muszę odpocząć od modelu, bo komin dał mi w kość i mam dość (nawet rymem wyszło )

Jak zawsze foto:

_DSC0146.jpg

_DSC0145.jpg

 

Jak odpocznę to załatwię sprawę kapy i może ruszę z drugą stroną pierdół na nadbudówce

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace, skell- Miło mi słyszeć słowa uznania mojej pracy

Żeby jednak nie było za słodko powiem że widzę kilka drobnych niedociągnięć i troszkę mnie one w oczy kolą... Niem niej wyszedł lepiej niż za pierwszym podejściem, co oznacza że robi postępy w sztuce modelarskiej, a to z kolei jest powodem do zadowolenia (względnego)

 

Ps. A powiedzcie panowie (obaj) co z waszymi stoczniami??? Kiedy aktualizacje

 

Pozdrawiam

Maciekl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wciąż oczekiwanie na zestaw Edka...

Tak... Ja też czekałem dość długo, więc uzbrój się w cierpliwość. Ale jak już przyjdzie

A powiedz mi taką rzecz. Kupiłeś BigEda z załogą?

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

1.Gdzie kupijeś blaszki?

2.Jakich farb użyłeś?

Na wstępie ja również Ciebie witam November4.

Pytania które zadałeś są mało precyzyjne.

1.Używam 2 zestawów blaszek + relingi do skali 1/700. Wszystkie kupione w Polsce. Które Cię interesują?

2. Chodzi Ci o rodzaj farb/markę/nazwy poszczególnych kolorów?

Z przyjemnością odpowiem, ale określ dokładniej co Cię interesuje.

 

A skoro już tu zawitałem to wrzucę mały upload z postępów.

Zabrałem się za kapę komina (wiem wiem- miałem odpoczywać ) bo jakoś brakowało mi jej gdy patrzyłem na tą dziurę na górze

Na wstępie relingi:

_DSC0148.jpg

 

A następnie malowanko srebrnym metalikiem oraz sporo moich ulubionych wash'ów Citadel. No i nieoceniona pomoc mojego kolegi Joonza

Tak to się ma na finishu:

_DSC0150.jpg

_DSC0149.jpg

_DSC0151.jpg

 

Na "żywo" miażdży, na foto jest jakiś taki bardziej miedziany

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziło mi oto w jakim sklepie je kupiłeś, bo ja szukając w internecie nigdzie oprucz czeskiej strony eduarda ich nieznalazłem.

Jeśli chodzi o farby to chodziło mi głównie o numery, bo też chce zrobić takiego bismarca.

Ps.Świetna robota z tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

November4 już odpowiadam.

1. Blachy Eduarda zakupiłem przez warszawski sklep modelarski "Tora Tora Tora". Nie mniej można je zamówić przez większość sklepów z tym asortymentem. Jeśli chodzi o zestaw blach LionRoar, to kupiłem je od osoby prywatnej, która to zakupiła 2 zestawy w Chinach i jeden odsprzedała mi. Jeśli będziesz zainteresowany konkretnym adresem, mogę go dla Ciebie zdobyć.

2. Ja używam farb akrylowych Tamiya(głównie). Po zmieszaniu z dedykowanym rozcieńczalnikiem praca z nimi jest czystą przyjemnością malowania. Do mojego "B" używam:

- czarna XF-1

- biała (tu akurat Vallejo)

- szara XF-19

- szara (ciemniejsza) XF77

- srebrny metalik (w zasadzie tylko do kapy komina) X-11

- no i podkład Mr. Surfacer 1000

Pozostałe elementy takie jak samolot, łodzie motorowe i pokład malowałem mieszanką różnych farb i wash'y Citadel. Jeśli prześledzisz dokładnie moją relację od początku, znajdziesz opis konkretnych "mieszanek" na poszczególnych elementach

też chce zrobić takiego bismarca

No to na co czekasz. Każdy Bismarck mile widziany na naszym forum

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie panowie (obaj) co z waszymi stoczniami??? Kiedy aktualizacje
Jak na mojej drodze znajdzie się sklep ze szpachlą (na razie to zupełnie nie mogę go zlaneźć ). Skell coś wrzucił, powinno na razie starczyć

...

O kominie wypowiadałem się wcześniej, dodam tylko, że ja chyba wpierw go skleję i zaszpachluję, a potem mozolnie zamaskuję i pomaluje (jarex przy Nagato całkiem ciekawy patent wynalazł)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.