Skocz do zawartości

Przygoda z "Bismarck Revell 1/350"


Macisso

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 445
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam Panowie!

Nawet nie wiecie jak cieszy mnie ta zagorzała dyskusja jaka się tu toczy Ale może po kolei:

November4 dzięki za pomoc. Nie mniej mam już dość sporą dokumentację zdjęciową oryginału i w sposób który wskazałeś przekopałem już sieć w każdą stronę.

arni trafiłem na ten wątek jakiś czas temu. Faktycznie jest to niezłe szaleństwo i pozazdrościć gościowi zacięcia i czasu

Skell, dziękuję za ciepłe słowa uznania. Co prawda nie ustrzegłem się baboli, ale jest to mój pierwszy tak zaawansowany model i po prostu muszę się nauczyć jak to się robi. Co do zabrania się za coś "większego" to polecam odłożenie detali na krótki czas i zabranie się za jakiś plastik typu kolejna nadbudówka. Działa kojąco

Alex304 nie przesadzaj. Moi stoczniowcy są otyli i leniwi Nie mniej dziękuję. A skoro (w końcu!! ) dotarł do Ciebie zestaw Edka, to do dzieła! Wiem jaki robi wrażenie jak się go otworzy, zatem jestem pewien że zapał aż w Tobie kipi

 

No a teraz sprawa dyskusji:

Walclae, jak już koledzy się wypowiedzieli kwestia dokładnego koloru pokładu jest sprawą dyskusyjną. Faktem jest że większość modelarzy decyduje się na jaśniejszą wersję malowania. Sądzę że nie jest ona poparta jakimiś wiarygodnymi źródłami, lecz "utartym" wizerunkiem pokładu okrętu. Każdy zatem może zrobić wedle gustu i trudno będzie udowodnić że popełnił błąd Ja z premedytacją chciałem zrobić pokład ciemniejszy i tak też się stało. Co prawda malowanie było dość eksperymentalne i sposób w jaki je wykonałem jest raczej jedynym takim wykonaniem. Muszę tu dodać, że po zakończeniu malowania zastanawiałem się czy nie wyszło zbyt ciemno, ale po "opatrzeniu" się mojego dzieła doszedłem do wniosku że tak mi się podoba. Należy też dodać, że zdjęcia robię wyłącznie przy sztucznym świetle i nie oddają do końca właściwego koloru. Na zdecydowanej większości wychodzi kolor głębszy i ciemniejszy. Tak to już jest z fotkami

Dodam jeszcze że to co z pokładem wyprawia skell jest arcydziełem, ale za rzadki jeszcze jestem na takie ekscesy

Co do różnych odcieni na różnych poziomach nie będę się wypowiadał, bo nie mam o tym pojęcia i dowiaduję się o takiej ewentualności od Was

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macisso ja tylko pytam, nie znam się na niemiaszkach... Co ja gadam, w ogóle się nie znam Ale Ci to nawet ładnie wychodzi . Co do pokładu skell'a - miodzio: pisałem mu wielokrotnie, że jak ja będę robić, ma mi mówić krok po kroku jak osiągnąć taki efekt

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W numerze militari poświęconym Bismarckowi kolor podkładu był bardzo ciemny podobny do chebanowego.
Zważywszy na preferencje rasowe III Rzeszy, to tak trochę do nich nie podobne

...

W sumie niepotrzebnie się czepiam (swoją drogą, pokład Marcinowej Mikasy też mi się nie podoba - Marcin, wybacz). Całość wychodzi super

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! w końcu dyskusja o odwzrorowaniu w modelu oryginału - woda na mój młyn.

 

November4 Nie wykonałem tej fotki i nie widziałem oryginalnego pokładu, ale jeszcze nie zawiodłem się na materiałach z www.bismarck-class.dk - moim zdaniem materiały fotograficzne to bardziej wiarygodne źródło informacji niż, z całym szacunkiem, rysunek Pana Grafika w Militariach.

 

A tak btw. to Bismarck i Tirpitz - Panowie zachowajmy poziom forum i nie róbmy siary (jak pomyliłeś się w pisowni - masz od tego Edita).

 

Co do wiarygodności zdjęcia, proszę bardzo, poniżej fotka z bundesarchiv zatutuowana: Schlachtschiff Bismarck, Indienststellung

 

Bundesarchiv_Bild_101II-MN-1362-19%2C_Schlachtschiff_Bismarck%2C_Indienststellung.jpg

 

Myślę, że dalszy komentarz jest zbędny.

 

Pozdrawiam wszystkich!

Skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ma prawo się nie podobać
Ale mi nie chodzi o wykonanie, bo to jest idealne :piwo". Tylko ten odcień pokładu...

...

A wracając do tematu, bo w sumie ja rozpocząłem tą dyskusję: po prostu nie przekonuje mnie ten ciemny pokład ale jak pisałem całość wykonania jest jak najbardziej ok poza tym to ma się autorowi podobać i kropka Ja u siebie będę też robić tak, by w pierwszej kolejności mi się podobało, a dopiero potem fanom

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace, nie przejmuj się. Każdy post który pobudzi widzów do dyskusji (a co dopiero takiej dyskusji) jest mile widziany i wręcz wskazany Często coś owocnego z tego wynika.

poza tym to ma się autorowi podobać i kropka

i tego się 3majmy

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Co tu taki przestój w pracach stoczniowych ? Nalot "bombowy" czy co ?;)

Niestety przeżywam prawdziwy nalot bombowy obowiązków w pracy.... Ale może da się od poniedziałku coś ruszyć. Palce zaczynają mnie z lekka świerzbić

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !! Jestem tu nowy ale prace obu panów ktorzy robią Bismarcka, czyli Skella i Macisso nie są mi obce gdyż śledzę prace juz od dawna...może się ździwice ale tez podjąłem sie temu wyzwaniu aby zrobic tego "potwora" ale o tym kiedy indziej, wiem wiem mam dopiero 14 lat ale zapału co nie miara Mam takie pytanie gdyż widziałem zdjęcie Bismarcka gdzie Anton miał również dalmierze. Nie wiem ktory to był rok ale czy to wogule bylo możliwe?? Daje link bo nie zalożyłem jeszcze konta na jakimś fotosiku czy cos... http://www.bismarck-class.dk/bismarck/gallery/themes/gallbismstarboardforesection.html ZDJĘCIE TRZECIE OD GÓRY. Z góry przepraszam za zamieszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przeżywam prawdziwy nalot bombowy obowiązków w pracy.... Ale może da się od poniedziałku coś ruszyć. Palce zaczynają mnie z lekka świerzbić
Stocznia też kiedyś musi odpocząć, to zrozumiałe Trzeba nabrać sił i wrócić ze zdwojonym zapałem. Tak więc nie ma wyjścia, czekamy. A potem przyspieszenie prac 2x

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stocznia też kiedyś musi odpocząć, to zrozumiałe Trzeba nabrać sił i wrócić ze zdwojonym zapałem. Tak więc nie ma wyjścia, czekamy. A potem przyspieszenie prac 2x

...

Dokładnie tak. Jutro ruszam z dalszą budową i mam nadzieję nadrobić troszkę zaległości

 

Witaj Użytkownik na naszym forum. Cieszę się że mój (a także kolegi skell naturalnie) wątek, oraz sama budowa wciągnęły Cię na tyle, że śledzisz postępy. Jak zobaczyłem co wyprawia z modelem skell, też zdecydowałem si że nie odpuszczę i model popełnię :P

Jeśli chodzi o dalmierze wieży Anton... A więc było to możliwe i Twoje spostrzeżenia są jak najbardziej trafne. Do zimy 1940/41 gdy Bismarck przebywał w Hamburgu dalmierze były na swoim miejscu. Zostały one usunięte nim okręt wypłynął na testy Bałtyckie.

Mam nadzieję że nie pomyliłem się w datach, ale tak mi coś się w głowie kołacze

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie Stocznie już ruszyła. Uporałem się z detalami 2-giej nadbudówki rufowej i została ona wklejona na miejsce. To samo nastąpiło z 2-gą nadbudówką dziobową, zatem jest progres (sporo czasu to zajęło :P).

Jutro coś pchnę dalej i na wieczór zaprezentuje efekty. Bądźcie cierpliwi, mam nadzieję że warto będzie czekać

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów

Tak jak pisałem zamieszczam mały upload z postępów. Niby nie wiele, ale zawsze coś

Ktoś pisał w wątku skell-a, że okręt powoli przestaje być plastikowy. Fakt faktem- drobnica fototrawiona czasem przytłacza... Dla relaksu zatem, zabrałem się za plastik. Kolejne poziomy nadbudówek które postanowiłem złożyć sprawiły mi nie lada przyjemność. Uczucie tego nie zakłócił nawet fakt dwukrotnego zacięcia się skalpelem, oraz całkiem pokaźnego przecięcia na palcu od piłki modelarskiej Pomalowałem już deskowane pokłady i teraz została zebra oraz moje ukochane fototrawionki :P

Kilka fotek:

_DSC0270.jpg

_DSC0269.jpg

_DSC0268.jpg

 

Jak zawsze kilka fotek całości poukładanej na swoje miejsca:

_DSC0275.jpg

_DSC0272.jpg

_DSC0271.jpg

 

I na koniec mój ulubiony rzut boczny

_DSC0274.jpg

 

Ot, tyle na tą chwilę Teraz przerwa do środy. Powoli zaczynam dojrzewać do zabrania się za detale rozrzucone po okręcie, a jest tego tyle w zastawie LR, że nawet nie próbuję policzyć

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna obserwują Twoją relację Macisso i szkoda że nie zajrzałem tutaj wcześniej bo o ile podziwiam za to że zdecydowałeś się na malowanie całkowitego kamuflażu belkowego to żałuję że nie moglem zwrócić uwagi wcześniej na to że na kominie belki przesunąłeś za dużo w dół. Czarny pas nie powinien wschodzić poniżej pomostu na który osadzone są dźwigi wodnosamolotów. Sam fakt jednak że malujesz paski wyróżnia Twoją relację spośród innych podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że minimalnie pasu schodzą w dół. Nie mniej nie jest to duże przesunięcie. Wzorowałem się na tym malowaniu:

http://www.kbismarck.com/bism40.gif

Jak widzisz nie jest źle. Samo malowanie z resztą jest mocno problematyczne i nie do końca udało mi się utrzymać "zebrę" w ryzach. Jeśli się przyjrzysz dokładnie, zapewne znajdziesz jeszcze jeden błąd, ale nie będę o tym mówił. Potraktujmy to jako małą zagadkę

 

Ps. Dziękuję za uznanie odnośnie tego nie łatwego zadania jakim jest malowanie belkowego kamuflażu. Oraz za samą uwagę. Każdą traktuję jako pomoc, nie jako wytykanie błędów. Jak coś spostrzeżesz to wal śmiało

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.