Skocz do zawartości

Przygoda z "Bismarck Revell 1/350"


Macisso

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 445
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja tez wszystko ruchome itp. Tylko mógłby mi ktos powiedzieć czy są pancerniki USS West Virginia ,USS Missouri ,USS Washington w skali 1:100

a jak ta to jaką mają średnice luf ??? Wszędzie szukałem a znaleźć nie mogę .

 

Już nie będę zaśmiecał tej relacji ,i tak ja inni oglądam z zapartym tchem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Marcin Rogoza napisał:

proponuje popracować jeszcze nieco z olejami artystycznymi...

 

Hmmm... Możesz mi jakoś pomóc w tym temacie???

Może moje doswiadczenia Ci w czymś pomogą... http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=11142&postdays=0&postorder=asc&start=30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrące do dalmierzy ale widziałem fotke co prawda jeszcze z czasu budowy i tam te dźwiczki od dalmierzy były otwarte na maxa. Wiec może było dobrze:)

kzugaj znalazłem to zdjęcie Nie mnie faktycznie jest to okres budowy i zapewne w warunkach bojowych osłony dalmierzy nie otwierały się aż tak szeroko

dal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Jestem zmuszony pisać pod swoim postem, ale co zrobić Burty doczekały się kamuflażu i całość zaczyna wyglądać naprawdę dobrze. Po wielu dniach walki gdzie nie bardzo było widać postępy, wreszcie zrobiłem coś co jest widoczne i nie ukrywam że dało mi to solidnego kopa energii do dalszych walk

Jak zawsze kilka fotek:

 

 

_DSC0032.jpg

_DSC0027.jpg

_DSC0030.jpg

_DSC0025.jpg

_DSC0020.jpg

_DSC0018.jpg

_DSC0017.jpg

_DSC0023.jpg

_DSC0031.jpg

 

No i tak właśnie to wygląda Naturalnie muszę jeszcze dopieścić to i owo, ale nie jest źle

Jednocześnie obwieszczam że stałem się szczęśliwym posiadaczem tego oto zestawu:

 

_DSC0033.jpg

 

Prawdziwe cudo w wykonaniu, ale roboty z tym to będzie, oj będzie....

 

 

A teraz pytanie

Owa blaszka która wchodzi w skała Big Eda docelowo ma trafić na dziób okrętu. Po niej ślizgają się łańcuch kotwiczne. Pytanie jest następujące. Środek należy pomalować jak deski, ale czy w okół nich powinna być obramówka pomalowana jak reszta metalu na szaro, czy całą blaszkę walnąć w "drewno"???

Czekam na wasze opinie, bo nie ukrywam że drążąc temat natrafiam na sprzeczne poglądy w tym temacie, a zdjęcia oryginału nie dają jednoznacznej odpowiedzi

_DSC0004.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten element Hachette pokazuje ze jego jakby srodkawą cześć pokrywa szara farba ral 7024 jedynie tylna i przednia czesc tego elementu jest w kolorze pokładu z goru sorki za jakosc zdjecia :P robie caly czas swoim telefonem tylko 2 megapix :P

 

c2bd02e413eb4ac1med.jpg

 

czyli tak jak powiedzmy ze cos widac na tej fotce to pokazane jest ze srodek jest pomalowany 7024 szary ral a przod i tył tego elementu co pytasz jest jak pokład bynajmniej u mnie to tak wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten element Hachette pokazuje ze jego jakby srodkawą cześć pokrywa szara farba ral 7024 jedynie tylna i przednia czesc tego elementu jest w kolorze pokład

 

Dzięki za pomoc Civic_PL

Faktycznie cały element musi być "zrobiony" na drewno. Natomiast kolor szary, to nic innego jak zamalowany znak rozpoznania powietrznego (czyli swastyka). Nie mniej u mnie nie będzie zamalowany, gdyż nie robię Bismarcka z jego pierwszej i ostatniej misji.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po przejrzeniu materiałów i sporej ilości zdjęć doszedłem do wniosku, że ów kształt jest zwyczajnie swoistym wzmocnieniem pokładu w miejscu gdzie pracują łańcuchy kotwiczne. Jest pokryty drewnem jak cały pokład i na całej długości wzniosu posiada metalowe, wzmacniające go okucia.

 

Swoją drogą gratuluję super zestawu Lion Roara, teraz dopiero się zacznie

 

Powodzenia i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pokryty drewnem jak cały pokład i na całej długości wzniosu posiada metalowe, wzmacniające go okucia.

Dokładnie jest jak mówisz. Dzięki za pomoc i poświęcony czas

Swoją drogą gratuluję super zestawu Lion Roara, teraz dopiero się zacznie

Oj zacznie się, zacznie....

Macisso, wszystko OK model wychodzi elegancko, tylko mam prośbę popraw tytuł bo troche nie fajnie wygląda "BICMARK"

Tak tak... Boli mnie to za każdym razem kiedy na to patrze. Małe przeoczenie, a jak boli Niestety nie mogę tego zmienić, ale może administrator mi pomoże.

 

Powodzenia i trzymam kciuki
Macisso, wszystko OK model wychodzi elegancko

Dziękuję Panowie za słowa otuchy. Niestety nie byłem w stanie ustrzec si kilku baboli, ale nie jest źle. Niebawem kolejne aktualizacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos pokładu:

Są tu na forum opisane techniki imitacji drewna,

ale czy ktoś zakładał pokład z drewna?

 

Nie chodzi mi o misterną pracę z fornirem, ale zakładanie gotowych pokładów, np. takich:

http://www.hlj.com/product/KALMD35003

http://www.hobbysta.pl/niemiecki-pancernik-bismarck-drewnianym-pokladem-p-12044.html?language=en

 

Z tego co widzę, to są różne wykonania (i ceny), ale niektóre pięknie i precyzyjnie zrobione - np. ten:

http://www.vectorcut.com/ships.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś zakładał pokład z drewna?

Cóż pezt101. Pokład drewniany ma swoje plusy i minusy. Nie mniej ja nawet nie rozważałem takiej opcji. Revell wykonał swoją pracę całkiem sympatycznie w tej kwestii

 

Jak możesz, daj jakieś fotki pokładu i opisz, jak go robiłeś...

Z przyjemnością

Sposób dość prosty, aczkolwiek raczej nie popularny. Taki mały eksperyment

Całość pomalowałem na żółto jako kolor bazowy. Zwykły "ordynarny" żółty. Następnie na farbę poszedł wash Citadel. Bodajże Gryphonne Sephia lany z aerografu w miarę równą warstwą. Poszły 3 warstwy washa. Na koniec ten sam specyfik nakładany cienko pędzlem w miejscach gdzie chciałem żeby był troszkę ciemniejszy.Gdzie nie gdzie pojedyncze deski i tyle. Nie chcę zbyt kombinować żeby nie "przedobrzyć". Mi się podoba, choć wyszedł trochę ciemniejszy niż u większości kolegów "lepiących" ten model. Nie mniej chyba troszkę chciałem żeby tak wyszło To chyba tyle w tym temacie...

Jak prosiłeś kilka fot, choć robionych przy sztucznym oświetleniu, co troszkę odbiło się na odwzorowaniu oryginału.

_DSC0097.jpg

_DSC0096.jpg

_DSC0094.jpg

_DSC0089.jpg

_DSC0088.jpg

_DSC0084.jpg

A teraz mały upload postępów. Wierze artylerii głównej doczekały się finalnego malowania. Niestety dla mnie, Bismarck w okresie który odtwarzam na w/w wieżach miał ciemniej pomalowane "skosy", co przy doklejonych wcześniej fototrawionkach stanowiło prawdziwe wyzwanie przy maskowaniu. Roboty było co nie miara, ale w końcu się udało

Poza tym zdecydowałem że namaluję "zebrę" na ściankach 1-wszej nadbudówki przed doklejaniem wszystkich pierdółek które tam trafią. Jakoś nie widziałem maskowania z tą drobnicą Wyszło nawet równo, nie licząć jednego pasu. Sto razy to sprawdzałem, a i tak coś poszło nie tak. Cierpliwość powinienem pić prosto z butelki

_DSC0085-1.jpg

_DSC0087.jpg

_DSC0083-1.jpg

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadbudówki są już przyklejone do pokładu bo strasznie rażą szczeliny Confused Szkoda by świetnie zapowiadający się widok ogólny został spartolony poprzez takie szczegóły..

Nie nie nie!!! Przykleję je dopiero jak uznam że już czas. Na razie są po prostu niedbale "wsadzone" na miejsce Ale widzę że czujny jesteś Marcinie

 

Szkoda by świetnie zapowiadający się widok ogólny został spartolony poprzez takie szczegóły..

Za te słowa bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Przykleję je dopiero jak uznam że już czas

Zwracam uwagę - choć być może jesteś tego świadomy - że najprawdopodobniej i tak nie obędzie się bez szpachlowania tej szczeliny - zazwyczaj nie da się tego idealnie przykleić. Jeśli stanie się tak, jak myślę, wówczas malowanie pokładu wymagać będzie naprawy w miejscach szpachlowania szczeliny. Niewdzięczne zadanie - może uda Ci się zrobić to bez tych problemów - w co wątpię - a czego Ci jednak życzę...

 

W każdym razie przyglądam się uważnie, co z tego wyniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenie się przyda. Może uda się coś wymyślić. Nauczyłem się już że modelarstwo to również sztuka "kombinacji" i coś wykombinować będę musiał

Dzięki za spostrzeżenia i uwagi. Na pewno wyjdą mi na dobre.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuję całość przeszlifować na papierze ściernym rozłożonym na jakiejś równej powierzchni. O ile pokład jest równy powinno to przynieść pozytywny efekt. Jeśli nie, skorzystam z Twoich rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, dłuższą chwilę mnie nie było, a Bismarcki rosną....

 

Super wygląda zebra Macisso, co do malowania przed klejeniem "pierd ółek", chyba jednak byłbym za maskowaniem "po fototrawionkach".

Co do nadbudówki - owszem, da się ją przykleić prawie bez śladu łączenia - duże obciążenie na wierzch i rzadki klej CA. ;-)

 

Nieźle wygląda pokład, gdzieś widziałem kolorowe zdjecie Tirpitza - kolor był podobny do tego, który Ci wyszedł - pewnie Bismarck miał taki sam.

 

Dodam swoje trzy grosze do pokładu pod łańcuchami - była to dodatkowa warstwa poszycia drewnianego - czy cała była z drewna? - odpowiedź znajdziesz na zdjęciach podwodnych wraku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie co do malowania tweoich głównych altylerii ? bo nie widzialem nigdzie w oryginale zeby altyleria glowna miala pomalowane ciemnym kolorem szarego jeszcze skosne boki na wieżach wiem ze tylko gorna czesc wież ma ciemny kolor szarego

 

3ca03db7fb7d299emed.jpg

 

jak masz gdzies oryginalne foto pochwal sie ok tym typem maskowania dział pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pozwolę sobie odpowiedzieć.

 

W marcu 1941 Bismarck ponownie zawitał na Bałtyk i podczas ćwiczeń na morzu artyleria była malowana zgodnie z tym co chce przedstawić Macisso.

 

Polecam:

 

http://bismarck-class.dk/bismarck/paint_schemes/paintbism1941.html

 

Pozdrawiam

Skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha thx skell za przedstwaienie sprawy , teraz juz wiem o co kaman , bo do konca nie wiedzialem jak to mialo wygladac teraz juz wiem widzialem ten typ maskowania juz kiedys poprostu nie zwróciłem uwagi na wieże ze byly tak malowane sorki za zamieszanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civic_PL Jest dokładnie tak jak przedstawił sprawę Skell. To malowanie nie utrzymało się długo, nie mniej przez jakieś 2 miesiące Bismarck wyglądał właśnie w ten sposób

 

A teraz co nowego. Prace trwają... Wczoraj prawie skończyłem walczyć z doklejaniem całej tej drobnicy z zestawu LR na lewą stronę nadbudówki. To co panowie inżynierowie nakazują wyczyniać z niektórymi blaszkami, nakazuje mi rozważyć stan ich zdrowia psychicznego.Nie mniej jak się już z ztym uporać to co tu dużo mówić.... Efekt zwala z nóg

Trzeba się co prawda (jak chyba zawsze) odwoływać do dokumentacji zdjęciowej oryginału, bo nie wszystko w instrukcji jest tak jak powinno. Ja zrobiłem coś po między, ale starałem się żeby jednak było blisko tego co zamontowano na okręcie. Na walkę z wiatrakami raczej nie mam siły

Niebawem wrzucę jakieś fotony z dłubaniny.

 

Pozdrawiam i do usłyczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.