Skocz do zawartości

Przygoda z "Bismarck Revell 1/350"


Macisso

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, że minimalnie pasu schodzą w dół. Nie mniej nie jest to duże przesunięcie. Wzorowałem się na tym malowaniu:

http://www.kbismarck.com/bism40.gif

Jak widzisz nie jest źle.

 

Poniżej wstawiam fotkę bardzo dobrze ukazującą jak układały się pasy w tylnej części komina. Swoją drogą kopuły reflektorów też powinny być białe.

 

133ts.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 445
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Swoją drogą kopuły reflektorów też powinny być białe.

Fakt. Właśnie prześledziłem dokumentację zdjęciową i muszę stwierdzić że na stronie kbicmarck.com jest błąd w tej kwestii. Dzięki za spostrzeżenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie Stocznie już ruszyła.
Maciek, taltos1 chyba pytał mnie - a moja ruszy dalej niedługo A co do Ciebie, fajnie, że znów dajesz czadu - i faktycznie, ten Twój pokład nie taki straszny

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej Macisso fotka na dowód "białości" kopuły przeciw-odłamkowej reflektora. Widać dość wyraźnie że różniła się kolorem od podstawowego koloru i jest taka sama jak widoczny po prawo częściowo biały pas na kominie.

Fajnie by było byś ją przemalował.

 

551z.jpg

 

PS.

Mam nadzieję że nie przeszkadzają tak duże fotki ?, jeśli tak to proszę o usunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę mnie nie było, a tu prace w pozostałych stoczniach Kriegsmarine wrą nieprzerwanie.

 

Nadbudówka zaczyna prezentować się okazale!

Nie powiem, motywujesz do pracy, oj motywujesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Poniżej Macisso fotka na dowód "białości" kopuły przeciw-odłamkowej reflektora. Widać dość wyraźnie że różniła się kolorem od podstawowego koloru i jest taka sama jak widoczny po prawo częściowo biały pas na kominie.

Niewątpliwie powinna być biała. Pewnie zajmę się tym w niedalekiej przyszłości. Dzięki za pomoc. Spoko fotka

Nadbudówka zaczyna prezentować się okazale!

Nie powiem, motywujesz do pracy, oj motywujesz....

Zatem działamy na siebie obustronnie motywująco. Jak patrzę na Twoje postępy to stukam lekko głową w ścianę i mówię do siebie: buduj Maciek, buduj....

 

Biorę się za robotę

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaak..... Niestety tylko takie mam...

Co do modelu, który (zapewne) w grudniu będę popełniał... Jeremiah O'Brien (Liberty Ship) + blaszki Gold Medal Models Na samą myśl o tym jak będę mógł go zmęczyć i styrać mam banana na ustach

Bismarck musi przejść poprawki malowania zebry na nadbudówkach dziobowych... Niestety wyszedł mój brak "obycia" w modelarstwie i źle wymierzyłem kąt załamania się kamuflażu.... Co zrobić, trzeba poprawiać i starać się nie zniszczyć tego co już siedzi na swoim miejscu.

Może w tym tyg. uda się naprawić co zepsułem.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tym modelu ale nie można miec wszystkiego na raz

He he... Ano nie można... Ja jednak się skuszę na równoległą budowę. Strasznie mnie ta łajba pociąga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wolał byś żebym zaczął Tirpitz-a
Ja Ci zaraz dam kolejnego niemiaszka...

...

Pewnie wolał byś żebym zaczął Tirpitz-a
Dobre
A Ty, zamiast go podpuszczać, skierowałbyś go na dalekowshodnie tory (morza)....

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty, zamiast go podpuszczać, skierowałbyś go na dalekowshodnie tory

Puki co wróciłem na właściwe tory i ruszyłem stocznie. Zniknęły pasy kamuflażu na dziobowych nadbudówkach. Może jutro zabiorę się do ich ponownego (tym razem poprawnego) malowania

Dokończyłem także osłony podmuchowe na wieżach artylerii głównej i średniej. Mnie efekt końcowy zadowala, tym bardziej że bardzo zależało mi na tym żeby ruch luf w pionie został zachowany. Tak oto prezentują się na chwilę obecną :

_DSC0327.jpg

_DSC0326.jpg

_DSC0325.jpg

 

Pozdrawiam Wszystkich Bismarckowo zakręconych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wieże wymagają niewielkich poprawek Neutral

Nie mówię nie... Napisz proszę co i gdzie byś poprawił. Ja już mam tak opatrzone wieże, że mogę nie widzieć niektórych błędów/niedoróbek

 

Ps - z czego robiłeś osłony podmuchowe Rolling Eyes ?

Wykonałem je z cienkiej reklamówki. Wycinałem kółko (średnicy 30mm), następnie dziurka na samym środku. Potem skalpelem usunąłem kawałek owego kółka (mniej więcej tak jak dolne ramiona znaczka mercedesa) i całość zawijałem w rulon klejąc ze sobą krawędzie cięcia. Na koniec troszkę zabawy z obsadzeniem na lufach i podklejeniem w wieżach.... Łatwo nie było, ale lufy ruchome

 

 

Proszę o zmianę rozmiaru fotek. Moderator.

Będę wrzucał mniejsze. Przepraszam.

 

Pozdrawiam

Macisso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macisso - gdzieś masz paprochy, albo na wieżach albo na zdjęciach Poza tym może to wina zdjęć, ale mam wrażenie, że ciemniejszy odcień nie jest równo położony (miejscami ciemniej). Ale mówię - może to wrażenie. Osłony będziesz malować ? Podoba mi się pomysł z reklamówką - jak obczaję czy Musashi miał na 127 fartuchy czy nie, to zwrócę się o pomoc z ich ew. przygotowaniem

...

SHL Ja nie robię Yamato !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SHL. Wieże mnie również przypadły do gustu...

Wallace, ano paproszki jakieś- fakt. Coś tam jest, ale się pozbędę. Co do ciemniejszego odcienia. Jest to zabieg celowy. Takie zabrudzenie wzdłuż nitów i w niektórych miejscach. Niestety w oku mojego nowego aparatu wszystko wychodzi bezwzględnie ostrzej niż w rzeczywistości. Live przejścia są subtelniejsze i nie rzucają się tak w oczy. Po prostu robię co mogę, żeby okręt nie był jednolitą szarą masą elementów w tym samym odcieniu. Wszystko staram się malować tak, żeby była jakaś plastyczność. No a że doświadczenia raczej nie mam w malowaniu (jak i w klejeniu z resztą), to czasem coś idzie nie do końca tak jak chcę (szczególnie na fotografii cyfrowej :P).

 

Pozdrawiam Panowie i do usłyszenia

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilkę mnie nie było, a tu Maciek znów przycisnął...

Bardzo podoba mi się malownie wież, fajnie zwalczyłeś jednolity odcień. Teraz wieże nie wyglądają na takie plaskate.

Twoje fartuchy wyglądają bardzo naturalnie, na średniej - poprostu kosmicznie, tym bardziej, że jak piszesz - działają ;-).

Przyczepiłbym się do fartuchów na artylerii głównej, z tego co pokazują zdjęcia - wnioskuję iż powinny być zamocowane do krawędzi "otworu na lufę" a nie wewnątrz jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepiłbym się do fartuchów na artylerii głównej, z tego co pokazują zdjęcia - wnioskuję iż powinny być zamocowane do krawędzi "otworu na lufę" a nie wewnątrz jej.
Faktycznie, czepiasz się : "przesuń to o milimetr, bo w rzeczywistości stało to 35 cm dalej/bliżej)...

...

Fajnie mu wychodzi i kibicujmy dalej

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.