Skocz do zawartości

Przygoda z "Bismarck Revell 1/350"


Macisso

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 445
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No dobra. A zatem wedle życzeń kilka fotek.

"Tatałajstwo" w czasie montażu:

_DSC0106.jpg

_DSC0105.jpg

No i po malowaniu. Wstępnie wash-owane, ale jeszcze sporo muszę nad tym posiedzieć. Suchy pędzel itd. Nie mniej cieszy mnie że już etap składania/doklejania jest poza mną

 

_DSC0113.jpg

_DSC0111.jpg

_DSC0110.jpg

_DSC0109.jpg

_DSC0108.jpg

_DSC0107.jpg

_DSC0116.jpg

_DSC0115.jpg

No i jak przyzwoitość nakazuje, zdjęcie z monetą

_DSC0117.jpg

 

Naturalnie ponawiercam jeszcze otworki w okienkach, oraz dziury w gdzie drzwi są otwarte

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy kapa komina nie była metaliczna (niemalowana)

Kapa komina nie jest jeszcze wklejona. Będę nad nią pracował w późniejszym terminie. Tak jak i nad kominem z resztą. Prawdo podobnie zostanie rozebrany, pomalowany w zebrę i wszystkie relingi/drabinki/poręcze trafią ponownie na miejsce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Macisso pwoeim ci jedno jestem pod wielkim wrazeniem i szacunek dla ciebie ze sie bawisz w zebre na nadbudówkach bardzo mi sie podoba ! u mnie w Hachette to troche utrudnili dlatego sie nie decydowalem na zebre na nadbudowkach u ciebie jak by to powiedziec robisz wszystko przemyslanie i z wyprzedzeniem a mianowicie nie masz poreczy itp . elementow ktore by przeszkadzaly w malowaniu zebry na nadbudówkach a ja sie trzymalem scisle instrukcji z Hachette no i oni proponuja tez zebre ale jest to bardzo turudnione narawde tylko dla prawdziwych weteranów modelarstwa czyli ja odpadam :P a propos zaczol mi sie urlop i biore sie za konczenie malowania swojego kadluba wkrótce pokaze co nabazgrałem pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no, podziwiam tempo i gratuluję nieustępliwości nad tą przyjemną aczkolwiek żmudną i miejscami niewdzięczną pracą.

Nie mniej postępy są imponujące

Moja stocznia w oczekiwaniu na zestaw Eduarda...., tak!! To wszystko przez was! Jak tak obserwuję co wyprawiacie to nie miałem innego wyjścia

Mam nadzieję, że mój "B" dorówna waszym.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Panowie za słowa uznania. Niem niej jeszcze sporo pracy więc trzymajcie kciuki

 

a propos zaczol mi sie urlop i biore sie za konczenie malowania swojego kadluba wkrótce pokaze co nabazgrałem pozdro

No ja myślę. Do roboty

 

Moja stocznia w oczekiwaniu na zestaw Eduarda...., tak!! To wszystko przez was! Jak tak obserwuję co wyprawiacie to nie miałem innego wyjścia

Ha ha ha... No tak... Skell zaraża tą drobnicą niczym jakiś wirus

Nie mniej gratuluję zakupu Edka. Na pewno wniesie dużo do modelu a efekt zadowolenia gwarantowany

 

Mam nadzieję, że mój "B" dorówna waszym.

Nawet się nie waż myśleć inaczej

 

Pozdrawiam

Maciek/Macisso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skell zaraża tą drobnicą niczym jakiś wirus

 

No ładnie - ciekawe skąd wiedziałeś..... ;-) Od tygodnia mam gorączkę i grypopodobne objawy, ale dzięki temu Bismarck wrócił na warsztat.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

 

Super wyglądają pomalowane detale nadbudówki. Nie mogę się doczekać malowania u siebie - ale najpierw musze dokończyć "renowację".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyglądają pomalowane detale nadbudówki. Nie mogę się doczekać malowania u siebie - ale najpierw musze dokończyć "renowację".

Dziękuję dziękuję, ale pamiętaj że u mnie jeszcze cała druga strona

 

Szybkiego powrotu do zdrowia życzę, ale jeśli to ma spowodować odstawienie "B" na półkę, to choruj w najlepsze

 

Pozdrawiam

Maciek\Macisso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem jedziemy dalej. Zanim przerzucę się na drugą burtę z całą to drobnicą z LR, zapragnąłem podłubać się w czymś plastikowym dla odmiany.

I tak oto zaczynam piąć się w górę. Kolejna kondygnacja stała się faktem, a że miło mi się dłubało to z rozpędu załatwiłem sprawę fototrawionek i malowania. Łatwo nie było z maskowaniem, ale cóż.... Jest to zajęcie dla wytrwałych....

Kilka fotek (przed dopieszczaniem szczegółów)

_DSC0123.jpg

_DSC0119-1.jpg

_DSC0126-1.jpg

_DSC0124-1.jpg

_DSC0122-1.jpg]

_DSC0128-1.jpg

_DSC0127.jpg

No i w między czasie wieże kal. 150 doczekały się właściwego kamuflażu:

_DSC0121.jpg

 

Teraz muszę odpocząć od tej dłubaniny. Zarządzam 2 dni wolneko dla moje załogi stoczniowej

 

Pozdrawiam

Maciek/Macisso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciśniesz! Super tempo! Tak trzymaj.

 

Zebra na nadbudówce wygląda zaj...ście. Mozolne maskowanie opłaca się - a jakże!

 

Mam tylko uwagę dotyczącą drzwi na prawej burcie - tych otwartych, zgodnie ze zdjęciami oryginału, powinny otwierać się na drugą stronę.

 

Pozdrawiam

Skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko uwagę dotyczącą drzwi na prawej burcie - tych otwartych, zgodnie ze zdjęciami oryginału, powinny otwierać się na drugą stronę.

Aaaaaaa... Człowiek 100 razy sprawdzi a i tak jakiś babol zrobi

Na szczęście sprawa łatwa do poprawienia

Zebra na nadbudówce wygląda zaj...ście.

Może to zabrzmi nie skromnie, ale szczerze pokochałem tą zebrę ponieważ wygląda przezaj... Przez pewien okres czasu rozważałem odejście od tego malowania z racji wielu komplikacji jakich przysparza, ale teraz w duchu gratuluję sobie podjęcia tej nie łatwej diecezji

W kolejce komin do rozbiórki ze wszystkich pierdół... Krótko mówiąc cała radosna twórczość w tej materii od nowa. Ale widzę i pozytywne aspekty tej sprawy. Wiem że teraz jestem w stanie zrobić go lepiej/czyściej/równiej co wyjdzie mu na dobre

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super naprawde masz talent mianowicie najbardziej mi chodzi tu o twoje umiejetnosci malarskie genialnie twoj bismarck sie prezentuje ja mam takie wrazenie ze moj kadlu nie bedzie tak fajnie wygladal chodzby dlatego ze ja planuje malowanie z roku : 21-27 maja 1941 po wypłynięciu z Norwegii

 

a powiem ze za 2 dni konczy sie suszyc czarny pas i przechodze do finalnej gornej czesci kadluba czyli wykonczen ie szarym , niedługo zapraszam na fotki do mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super naprawde masz talent mianowicie najbardziej mi chodzi tu o twoje umiejetnosci malarskie

Bardzo dziękuję za uznanie Civic_PL , ale jeśli chodzi o mój "talent malarski" to raczej nie występuje Ot tryskam z aero i tyle. Cała zabawa tkwi w maskowaniu taśmą maskującą, no i może w lekkim uplastycznianiu "nudnych" szarości.

ja mam takie wrazenie ze moj kadlu nie bedzie tak fajnie wygladal chodzby dlatego ze ja planuje malowanie z roku : 21-27 maja 1941 po wypłynięciu z Norwegii

Eeee... Nie przesadzaj. Tu też jest czym wykazać. Pasy powinny prześwitywać (co doskonale zrobił kolega Skell), no i ślady eksploatacji/warunków atmosferycznych też ładnie go ożywią(co i mnie czeka). Zatem pędzle w dłoń i do dzieła marynarzu! :D

 

Pozdrawiam

Maciek/Macisso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czapki z głów!

 

Zgadzam się ze skell, że ciśniesz tempo bardzo. Niemniej efekty są super. Na prawdę nieźle Ci to wszystko wychodzi.

Osobiście nie byłem pewien czy dałbym radę z zebrą i dlatego zdecydowałem się na wersję ze stycznia 1941 w klasycznych barwach.

 

Trzymam kciuki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze skell, że ciśniesz tempo bardzo.

Ano jest troszkę czasu, a i chęci nie brakuje

Dzisiaj raczej dzień bez poważnych prac, ale postanowiłem zrobić małą scenkę rodzajową. Dwóch dzielnych niemieckich marynarzy rozwiesza brezent na "skrzydle" pomostu, choć do wypłynięcia jeszcze sporo wody w rzece upłynie

_DSC0132.jpg

_DSC0131.jpg

Ot taki mały żart sceniczny/humoreska

 

Pozdrawiam

Maciek/Macisso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają jakby dywany trzepali

Dbają o porządek po prostu

A teraz kolejne aktualizacje. Choć miałem dać wolne załodze stoczni, po namyśle cofnąłem decyzję i zagoniłem towarzystwo do roboty. Na ruszt poszły konstrukcje pod łodzie i szalupy znajdujące się na przednich hangarach dla ardo, czyli "mix chińsko czeskich blaszek"

Roboty z tym było sporo i nie ukrywam że nie uchroniłem się od kilku drobnych baboli. Nie mniej większość udało się naprawić/poprawić. Zapraszam do oglądania:

_DSC0146.jpg

_DSC0145.jpg

_DSC0142.jpg

_DSC0141.jpg

 

Łodzie aż proszą się, aby zamontować je na miejsca...

_DSC0143.jpg

_DSC0139.jpg

_DSC0138.jpg

Jutro zabieram się za rozbiórkę komina. Dojrzałem do tego kroku

 

Pozdrawiam i do usłyszenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci to wychodzi! Zazdroszczę tempa prac.

Super prezentują się kutry na swoim miejscu.

 

Mam pytanko do skrzydła pomostu - czy jest ono zrobione z zestawu LR, czy to Eduard?

 

Będziesz umieszczać na pokładzie załogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Skell za uznanie. No a tempo czasem nawet mnie zadziwia

Mam pytanko do skrzydła pomostu - czy jest ono zrobione z zestawu LR, czy to Eduard?

Skrzydła zrobiłem z zestawu Edka. Te z LR były krótsze i szersze. Poza tym wydaje mi się że Edek wykonał pracę lepiej w tej kwestii..

 

Będziesz umieszczać na pokładzie załogę?

Tak. Załoga będzie. Chcę tchnąć odrobinę życia na pokładach okrętu, więc będę się starał "rozrzucić" na pokładzie sporo najróżniejszych przedmiotów (naturalnie trzymając się zdjęć i rozsądku) oraz załogę. Tum bardziej że ta wchodzi w skład zestawu BigEda i leżakuje w szufladzie w oczekiwaniu na zaokrętowanie

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ci Twoi marynarze, to już pomalowani, czy czeka Cię dłubanina ? ? ?

...

Co do ustawienia, to mógłbyś nadać okrętowi więcej realizmu np. gdyby jedni bawili się szalupą, inni przenosili pociski do wieży, etc...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
A Ci Twoi marynarze, to już pomalowani, czy czeka Cię dłubanina ? ? ?

...

Co do ustawienia, to mógłbyś nadać okrętowi więcej realizmu np. gdyby jedni bawili się szalupą, inni przenosili pociski do wieży, etc...

...

....I czterech "pociskających" w brydża Tylko nie pomyl się w rozłożeniu kart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toście panowie pożartowali... Ale uśmiałem się szczerze

 

A Ci Twoi marynarze, to już pomalowani, czy czeka Cię dłubanina

Ano pomalowani już są i gotowi do prac codziennych na okręcie

 

Co do ustawienia, to mógłbyś nadać okrętowi więcej realizmu np. gdyby jedni bawili się szalupą, inni przenosili pociski do wieży, etc...

Dokładnie tak jak piszesz.

 

....I czterech "pociskających" w brydża

Myślałem raczej o ciuciubabce Tylko z zawiązaniem oczu jednemu będzie problem

 

No ale zanim to nastąpi czeka mnie ukończenie okrętu... Mam nadzieję że się nie zestarzeją zbytnio

Na razie jestem na etapie ponownych walk z kominem. Został rozebrany/wyczyszczony/zaszpachlowany i pomalowany w "zebrę". dokleiłem już 4 rzędy relingów i jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Praca jednak niewdzięczna, tym bardziej że na pomyłki w klejeniu nie mogę już sobie pozwolić. Jutro wrzucę jakieś fotki z postępów.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem na etapie ponownych walk z kominem. Został rozebrany/wyczyszczony/zaszpachlowany i pomalowany w "zebrę". dokleiłem już 4 rzędy relingów i jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem.
Ty się tak nie przechwalaj, tylko za aparat łap...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.