Skocz do zawartości

Hand to hand fight - wrzesień 39


Dexter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zaprezentować kolejną pracę.

Tym razem ciut większą.

Praca przedstawiała będzie walkę wręcz oddziałów polskich z jednostkami SS Germania. Co do konkretnej daty i miejsca na razie sięwstrzymam z opisem do momentu potwierdzenia

 

W skład dioramki o wymiarach 30 x 40 cm wejdą zestawy:

 

miniart35024.jpg

 

mb3537_1.jpg

 

mb3523.jpg

 

mb3524.jpg

 

TM35128.jpg

 

 

 

Plus trawy, kępki, liście, gałązki, oraz bardzo dużo złomu, tego co znajdę w magicznym pudle, lesie, na trawie i ogólnie tego co sie przydać może.

 

 

Oto i efekty dotychczasowych prac:

 

c45ab37a22edc9a9med.jpg

 

50160ce0a3b135e8med.jpg

 

77fbdf9f4e9794famed.jpg

 

8fb1d036d68481ecmed.jpg

 

bdee1e8cf93a8a6emed.jpg

 

da7a03b09c561fb7med.jpg

 

4dff07ddd128b482med.jpg

 

Przykładowe figurki (nie ukończone):

a61eb775d961944bmed.jpg

 

b37e5b9f345a02f4med.jpg

 

f3ab6cb77d936370med.jpg

 

i trochę złomu:

45717c78830dd0bemed.jpg

 

Płotek:

7bce85129c1017e2med.jpg

 

 

Pierwsze paćkanie gruntu:

f7e041e2947733bemed.jpg

 

Reszta niebawem. Prace trwają...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smakowicie się zapowiada.

Na tym etapie chyba sianko na wozie jest do poprawy(chociaż nie wiem czy jest to finalny efekt), jest trochę za długie a i chyba w niektórych miejscach za grube wystarczy obciąć tu i tam.

Może warto zastanowić się nad zmianą krzesła na jakiś "butelkowy tulipan" albo patelnie .

 

Pozdrawiam i kibicuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boozy, dałem tu... przypadkiem nie pomyślałem o projekcie. W projekcie grupowym miało być coś innego ale na razie nie dam rady.

 

Wojtku, sianko jest cieniutkie i delikatne. Długość żdźbła to średnio 1/2 wysokości figurki. Jest ułożone tak jakby było zbierane wiązkami. Po cieniowaniu i washu wyodrębnią się pojedyncze źdźbła.

Wojak ma krzesło "dla jaj" takie weselne klimaty Normalnie otrzyma siekierę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawia Cię skąd na polskim forum, robionych przez polskich modelarzy tyle modeli niemieckich pojazdów ?

 

To jest "warsztat", zatem i nazwa jest robocza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie skąd angielski tytuł w projekcie robionym przez polskiego modelarza na polskim forum. Czyżby makaronizowanie wróciło do łask ?

Nie on pierwszy.

 

Bardzo fajnie wymalowana chata.

Niemiaszek podkłada minę magnetyczną pod wóz

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tytuł wątku jest mylący, albo załączone fotki mylące są. Hand to hand fight, to walka na gołe, nieuzbrojone w nico, łapy. A z fotek wynika, że jednak w garściach adwersarze cos tam dzierżą. Na okładkach pudełek z figurkami żołnierzyki też w rączusiach lizaków nie mają. Jeżeli miałoby być po londyńsku i zgodnie z tym co na obrazkach, to raczej "Face To Face Fight".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorośniesz, to przestaniesz się podniecać angielskimi słówkami.

Chata fajnie "upaćkana". Krzesło w garści zostaw, siekiera nie ma tyle dramatyzmu i co najważniejsze nie ma takiego klimatu walki o życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorośniesz, to przestaniesz się podniecać angielskimi słówkami.

 

 

 

A tak w kwestii merytorycznej jakaś wypowiedź?

 

Krzesło nie jest dobrym przedmiotem do walki, zwłaszcza nocą. Docelowo miał mieć szablę ale została "odradzona" więc otrzymał siekierę. Całość ustawienia figurek i przedmiotów w koło walki bęzie tworzyła sensowną całość. Da się poskładać w jedną opowieść, a siekiera będzie pasowała.

 

 

Nazwa dioramki ustalona.

 

"Mużyłowice Narodowe 15/16 września 1939 roku"

 

PiterATS Patrzysz na pudło? Bo figurek nie pokazałem. Mundury rosyjskie zniknęły po przerobienu i śladu po nich nie ma W ogóle gdzie widzisz rosyjski mundur czy też niemców z kampanii we Francji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Niemców to podstawową rzeczą jest pomalowanie spodni na kolor szary Steingrau. Kolor bluzy można zostawić, ale kołnierzyk koniecznie pomaluj na ciemnozielony kolor, bo na razie bluza wygląda na model M40 niż na M36. Poza tym warto też usunąć szelki szturmowe, bo w 1939r. żołnierze piechoty praktycznie ich nie mieli, a nawet we Francji nie posiadał ich jeszcze każdy żołnierz. Trzeba też po ludzku przyczepić menażkę. Przyklej ją po lewej stronie, na chlebaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś dopisek nad zdjęciem "nieukończone". Gwarantuję że w obecnym stanie mundur jest w pełni poprawny. W sprawie szelek, nie zgodzę się z racji przedstawianego odziału. Mieli szelki. A mocowanie menażki to raczej kwestia umowna niż regulaminowa.

Ale dzięki że przypomniałeś mi o wyłogach kołnierzyków, pominąłem w jednej figurce.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli panowie z Germanii mieli szelki to ok, SS to nie moja działka. Ale z menażką się nie zgodzę. W Twojej figurce wygląda to tak, jak była troczona do pasa głównego. Mogę powiedzieć, że takie umocowanie jest nie tyle nie wygodne, co i niebezpieczne. Wystarczy polecieć na plecy i już menażka robi małe zamieszanie po plecach. Można się tak nabawić kontuzji. Te kwestie znam z własnego doświadczenia, bo bawię się w rekonstrukcję żołnierza WH i mogę co nieco powiedzieć w sprawie praktycznego umiejscowienia oporządzenia.

Poza tym zapomniałem dodać, że hełmy też przydałoby się pomalować na kolor Apfelgrun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł z tą dioramą kiedyś też myślałem nad przeróbką tego zestawu, no ale teraz chyba nie ma to sensu, po tym co kolega pokazał z tymi ułanami teraz też na pewno będzie mistrzowsko

Zastanawia mnie jednak kolor mundurów czy nie jest za bardzo brązowy ? wydaje mi się że bardziej pod zieleń podchodziły.

Aha i czy będą to żołnierze piechoty czy ułani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.