Skocz do zawartości

Messerschmitt Me 262 A-1a, Revell 1:72


kobza_75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich na forum i debiutem w galerii , gdyż jest to mój pierwszy model tutaj zaprezentowany. Co do modelu jest to Me 262 A-1a w 1/72 z REVELLA wykonany prosto z pudełka, jedynym dodatkiem są pasy pilota wykonane z folii metalowej i antena która na fotkach jest słabo widoczna. Model przedstawia maszynę z III/Erprobungsjadgruppe 2, lotnisko Lechfeld, grudzień 1944 r. I jeszcze co musiałem dodać nie z pudełka to kalki , gdyż te z pudełka gdzieś mi się zapodziały więc nałożyłem to co miałem i nr. na kadłubie się nie zgadza, powinno być białe 19 a nie jak jest czarne 8 w białej obwódce, napewno brakuje napisów. Model malowany aerografem a farby użyte to HUMBROL . Proszę was o ocenę.

 

foto1-1.jpg

 

foto2.jpg

 

foto3.jpg

 

foto16.jpg

 

foto14.jpg

 

foto10.jpg

 

foto8.jpg

 

foto7.jpg

 

foto6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na debiut nie jest najgorzej

 

Modelik sklejony prosto i czysto, bez większych błędów w sztuce. Całkiem nieźle poradziłeś sobie z owiewką.

Powierzchnia wymalowana dość gładko,części metaliczne wyglądają poprawnie (ich barwa jest jednolita), plamki na ogonie też źle nie wyglądają. Jedynie kalkomanie na kadłubie trochę psują efekt,bo nie dość, że przedstawiają nie te oznaczenia, to krzyże strasznie się świecą.

 

Mam nadzieję, że w następnych modelach pokusisz się o jakiegoś washa i chociaż drobne ślady eksploatacji.

 

Powodzenia w następnych projektach.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne wrażenie jest dobre, ładnie i czysto wykonany, ale mógłbyś go troszkę ożywić . Przydało by się zapuścić co nieco linie i nieco go ubabrać, takie czyściutkie wnęki wyglądają nienaturalnie. No i kalki, szczególnie krzyże na kadłubie się srebrzą.

Mam nadzieje że następny będzie na wyższym poziomie bo widać potencjał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem fajny. Nie radzę kupowanie tego modelu z hobby bossa części do siebie nie pasują i tył przeważa przód przez co model stoi na dwóch tylnich kołach

 

W takich wypadkach zawsze stosuje się zabieg dociążenia nosa samolotu np ołowiem (np. wędkarskim) lub inną ciężką kłodą i jest to standard w samolotach z takim układem podwozia, a i przeważnie stosowany też we wszystkich modelach współczesnych maszyn - może są tylko jakieś wyjątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nigdy nie było takiego oznaczenia 'Jaskółek'.Co do malowania,być może to wina aparatu,za blade kolory.Niemcy stosowali raczej brązowy ziemisty,ale ciemniejszy od tego co na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brązowy ziemisty

 

sorki ale żaden brąz ziemisty tylko brązowo-fioletowy, nawet taka była oficjalna nazwa barwy RLM82 -> 'Braunviolet'. I w większości dobrych odpowiedników farb pod światło idzie się dopatrzyć czegoś więcej niż tylko brązu

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym kolorze jest.Trzeba zaznaczyć,że Niemcy pod koniec wojny nie trzymali się szczegółowo szablonów malowania ani kolorystyki,tak więc trudno nam sprecyzować i ocenić kolory według RLM,ponieważ trochę się mogą różnic od podanych przez producentów modeli,ale i tak model jest fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spieszę z odpowiedzią, kolory są z palety HUMBROLA i dobrane wg. tabeli z SUPER MODELU, jak wyglądają to widać w realu najlepiej, mnie nie wyszły fotki tak jak bym sobie tego życzył, ale pracuje nad tym. Następny model będzie opstrykany lepiej.

 

Kolega falda1978 napisał:

Nigdy nie było takiego oznaczenia 'Jaskółek'.

Jak napisałem na samym początku o braku kalki i czarna 8 nie pasuje, powinna być biała 19, ale reszta pasuje, zdjęcie jest (jak się nie mylę) w monografi Aj-pressu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Gdzieś mam w czasopismach lotniczych tabelę RLM,to będzie najlepsze rozwiązanie tego problemu.Układ maskowania jest prawidłowy to wiadomo.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Przeszukałem swoją biblioteczkę i muszę przytoczyć tutaj panu pewien fragment.Pochodzi on z monografii lotniczej wydawnictwa Aj-press Messerschmitt Bf-109,zeszyt nr 8 strona21."Najpoważniejszym problemem przy stosowaniu systemu malowania RLM 81/82/83 było ścisłe ustalenie,jaki odcień koloru kryje się pod określeniem opatrzonym kodem RLM.I tak kolor RLM81 mógł występować jako:RLM 81 Braunviolet i RLM 81 Dunkelgrun.RLM 82 to dwa odcienie koloru zielonego określanego jako Dunkelgrun lub RLM 82 Hellgrun.RLM 83 to Lichtgrun".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.