Skocz do zawartości

Peterbilt Kandy Tow- Relacja z budowy


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

No fajnie zaczyna wyglądać.

Do ramy nic nie mam, jak na razie jest

Co do silnika to przydała by się jeszcze jedna warstwa, a zanim pomalujesz aerografem mógłbyś go lekko przeszlifować papierkiem 2000 i dopiero pomalował (wtedy warstwa farby byłaby gładsza)

A co aerografu to nie chcę Cię zamartwiać, ale nie mam z nim najlepszych wspomnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skoro tak mówicie, to szkoda. Najwyżej sprzedam go komuś.

 

Mam jednak nadzieję, że uda mi się z niego cosik wykrzesać

 

Paffko... Obiecuję, że niespodziewajek będzie duuużó więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kozi84 Pretorian dekla zaworowego nie malował żadną farbą by uzyskać chrom. Poprostu Italierka ten element poddała procesowi chromowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dekiel był w ramce z chromami.

 

Szczerze mówiąc nie ma farbki, która by dała taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Sorry, że będzie taki bezfotkowy post, ale muszę coś napisać:)

 

Aerograf już przyszedł. Wierzcie mi, że maluje się nim super

 

Prawdą jest, że najpierw kupiłem butlę powietrza za 42 złote (połowa kieszonkowego ), ale nauczyłem się używać inhalatorka, który ma UWAGA 1 bar ciśnienia W zupełności to wystarcza. Dzisiaj pomalowałem ostatnią warstwę silnika oraz całą ramę (na czarny gloss oczywiście ). Niebawem dam jakieś fotki. Zaczęły się także prace nad sleeperem, ale mam jeszcze jeden problem: Żaden klej (superglue, humbrol, ośmiorniczka) nie chce mi skleić tych zawiasów. Zawiasy odpadają razem z klejem. Co robić??!! Jaki klej sobie z tym poradzi??

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo?! Nie ma szans... Supergluta dałem taką kropkę 1mm a zawiasy mają ok. 1cm I po prostu odpadają drzwi z zawiasami z klejem. A część kabiny do której zawias przyklejałem zostaje nienaruszona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praetorian spróbój powierzchnię klejenia na kabinie przejechać papierem ściermym. Wtedy zostaną mikrozarysowania i klej będzie miał się czego "złapać".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już troszkę szlifowałem, ale nie za dużo. Może po prostu ostro zjadę papierem 100 i będzie kłopot z głowy. Tej powierzchni i tak nie będzie widać. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witojcie!

 

Może baardzo powoli, ale zawsze do przodu. Narazie mam zastój ponieważ cały czas dopieszczam magnumkę i zaczynam budowę cysterny.

 

Obecnie skończyłem robić otwierane drzwi w kabinie, a w sleeperze drzwi narazie wycięte ponieważ jest on przygotowany do przedłużania. Kupiłęm żyłkę do dokończenia przewodów w ramie i silniku. Nie przejmujcie się brzydką podłogą w sleeperze, bo to tylko zaschnięty klej po oderwaniu dywanika. Nie byłem zdecydowany czy przedłużać sleepera, ale jednak nie wytrzymałem.

 

Fotki:

 

23485cc143e9a169m.jpg

ffc2d59f142ef35fm.jpg

af59e02e6d30efddm.jpg

75a43443dcaf385em.jpg

f4a6a5e63ffb4471m.jpg

7cf2c7d6a77dacb0m.jpg

 

 

Jak widać rama dość długa Niedługo dostanę polistyren i zacznie się szpachlowanko

 

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie sie cos ruszyło::D Mam nadzieje że rama nie wyląduje znów w Docie :D

 

Przecież widać, że już jest wymoczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale mam wenę na Peterbilta... Teraz już jestem pewien, że to od pogody zależy Dzisiaj udało mi się skleić kabinę, a także trochę popracować nad instalacją.

 

75d7b3516b5784c2.jpg

 

66f69d4b424a201a.jpg

 

I na koniec przymiarka... Jak zobaczyłem tę wielkość (a przecież jeszcze nie przedłużyłem sleepera) to aż mi się płakać zachciało ze szczęścia

 

6b5b49b6b96afd2e.jpg

 

Pozdrawiam,

Przemek.

 

Tutaj dokładnie widać, że drzwi się otwierają

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wszystko wygląda Mam tylko jedno ale, mianowicie zastosowałeś złe zawiasy, bardziej nadają sie do euro niż do ami. W Peterbilcie otwarte drzwi nie powinne odstawać od kabiny Widzę że zakleiłeś od wewnatrz dolne okienko w prawych drzwiach, będziesz je wycinał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okienko mam zamiar zaszpachlować.

 

Z tymi drzwiami..... fakt nie do końca to przemyślałem, ale jak je ustawie w porządanej pozycji to mogę je na tyle przybliżyć do kabiny, że praktycznie nie ma prześwitu.

 

Paffko rewelacji nie będzie, bo to jest amatorka prowizorka Coś tam sobie dziubię w tej ramie, a co z tego wyjdzie to zobaczymy.

 

Pozdrawiam,

Przemek

 

Ps. Przyszła otwornica. Jeszcze czekam na 4 paczki związane z budową cysterny

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że złapałeś wiatr w żagle i że cię to tak cieszy Aż miło się czyta... A jak z drzwiami ci nie wyjdzie to zawsze możesz je przykleić otwarte na stałe i też będzie dobrze. Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w TV na National Geographic leci film o produkcji Peterbiltów powtórki są o różnych porach, ja już dwa razy go obejżałem

Kilka fotek z TV:

 

d593a77caa1410d8m.jpg4802cb5cc0ab38d5m.jpga7e0c97f5c238950m.jpg9a3aa1a4c1bcf62am.jpg

 

18a593825ef433e2m.jpg3a0e23b9ac5a8511m.jpg75618196e144ce1em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już raz 3 oglądałem

 

Ale nie powiesz, że świetny program!

 

Nic tylko powycinać konkretne urywki i klatki z filmu. Genialny materiał! Siedziałem z otwartą szczeną, bo na niektóre rozwiązania związane z budową bym nie wpadł nawet gdybym nad tym siedział 2 lata Najfajniejsze były roboty malujące kabinę

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to leci on w ramach programu "Wielkie konstrukcje"

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.