Skocz do zawartości

M4A3 Sherman Trumpeter 1:72


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Zacząłem nie tak dawno temu model, który dostałem na urodziny, jest to Trampkowski M4A3.

 

Model szczegóły ma prawie żadne, prawie prosto z pudła, dodałem lufkę od RB, no i wykonałem fakturę odlewu na wieży.

No i mam pytanie czy mam też zrobić to na jarzmie, włazach i czy gdzieś jeszcze poza wieżą

 

Zdjęcia:

Sherman001.jpg

Sherman002.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub w tym przypadku byl ze spawanych płyt walcowanych. Nie był odlewny. W tej skali żadna faktura walcówki nie ma racji bytu. Co najwyżej można się pokusić o fakturę na osłonie przekładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie

 

Proponuję Ci zamienić te paskudne "cosie" na kadłubie i wieży mające imitować uchwyty na liny(?), na wykonane z drutu. Prosty zabieg, a model zyska Smile

 

No właśnie to jest dość małe, a nie mam takiego drutu, ale może jak coś się znajdzie to wymienie na pewno.

 

 

I peryskopy na włazach mógłbyś podnieść i ładnie zrobić.

 

Hmm. Tzn?

 

 

Co najwyżej można się pokusić o fakturę na osłonie przekładni.

 

Czyli to? Ale po bokach też, czy tylko z przodu?

M4.jpg

 

To rozumiem że włazy i jarzmo pozostają bez faktury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer4 napisał:

I peryskopy na włazach mógłbyś podnieść i ładnie zrobić.

 

Hmm. Tzn?

 

Tzn. znajdź sobie walkaround M4A3 i zobacz na peryskopy montowane we włazach. Generalnie polecam PRZED zabraniem się za model sięgnięcie do dokumentacji, zdjęć i poczytanie o pacjencie. Zaprawdę powiadam łatwiej wtedy się wprowadza poprawki i rzeczy od podstaw w celu korekcji zestawowych baboli. Pytania, które zadałeś nt. peryskopów i osłony przekładni brzmią trochę dziwnie, bo to tak jakby zapytać "a gdzie ona ma silnik?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania, które zadałeś nt. peryskopów i osłony przekładni brzmią trochę dziwnie, bo to tak jakby zapytać "a gdzie ona ma silnik?".

 

A ja stwierdzam, że kto pyta (a się nie zna) nie błądzi.

 

Zrozumiałem wpierw, że peryskopy są za niskie w tym modelu czy coś w tym rodzaju.

Po sprawdzeniu na zdjęciach domyśliłem się, że chodzi Ci oto aby ustawić je w pozycji otwartej. Zostawie jednak jak jest...

picture_021.jpg

 

Generalnie polecam PRZED zabraniem się za model sięgnięcie do dokumentacji, zdjęć i poczytanie o pacjencie. Zaprawdę powiadam łatwiej wtedy się wprowadza poprawki i rzeczy od podstaw w celu korekcji zestawowych baboli.

 

Zwykłem tak robić, jednak akurat za ten model zabrałem się spontanicznie i bez planów jakichkolwiek przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci zamienić te paskudne "cosie" na kadłubie i wieży mające imitować uchwyty na liny(?), na wykonane z drutu. Prosty zabieg, a model zyska Smile

 

No właśnie to jest dość małe, a nie mam takiego drutu, ale może jak coś się znajdzie to wymienie na pewno.

 

proponuje sie udac do empiku, w babskim dziale przy kolczykach bodajze sa rozne romiary miedzianego drutu, duzo i tanio jak na potrzeby modelarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje sie udac do empiku, w babskim dziale przy kolczykach bodajze sa rozne romiary miedzianego drutu, duzo i tanio jak na potrzeby modelarza.

 

Bądź przejść się na Warszawko Bielański Wolumen gdzie wszystko się znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem

Jednak to prezent więc nie wypada za dużo narzekać

 

W planach mam jeszcze przynajmniej jednego Shermana - FireFly'a, tylko nie wiem jescze czy Tamka 48 czy Dragon 72

No ewentualnie jescze Jumbo Dragona w 72 jeśli nie będzie zbyt drogi (mają wznowić w tym roku).

 

Faktura na osłonie przekładni wykonana, zdjęcia dam jak wymienię te uchwyty na druty, ale narazie jeszcze nie ich nie nabyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Aaa, prezent!! No to bardzo ładny model i zagramaniczny !!

 

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność

 

 

Wrzuć fotki pomalowanego bo taki 'goły' to mizernie wygląda ;>

 

No dobra Pomalowany, jak widać uchwyty zmienione tylko na przedzie, a i tak są za grube, więc dałem sobie spokój z tymi mniejszymi, bo po cieńszy drucik nie pojechałem - brak czasu.

 

Kalki są, zawieszenie jest:

Sherman004.jpg

Sherman003.jpg

 

Następny krok to poprawki malarskie, potem wash itd.

 

A i zakochałem się w Shermanach, także nie długo zaopatrzę się w Firefly'a od Dragona w 72 oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wieży jest dobra moim zdaniem, pamiętajmy że to 72.

Ale zgodzę się, na osłonie przekładni - choć tego nie widać na zdjęciach - jest za słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tak blisko ukończenia tego modelu, no niestety modelarska mania ulepszania czego się da wzięła górę.

 

Już wyjaśniam. Zakupiłem sobie Firefly'a Dragona. W pudełku poza ładnie prezentującym się modelem znalazłem mnóstwo części nie używanych do tej wersji, bądź części plastikowych które mają też swój zamiennik w postaci danej przez producenta blaszki. Przyjrzałem się temu i porównałem z moim M4A3 i M4A3 od Dragona. Okazało się, że trochę mogę swojego Tramka wzbogacić.

 

A więc:

Sherman005.jpg

 

Najwięcej na przedzie, światło, osłony nad światłami, ten "coś" do trzymania lufy, karabin - to na pewno, jednak mam wątpliwość co do tej podłużnej części, Trampkowska jest tragiczna, jednak nie wiem czy nie zniszczę modelu próbując usunąć oryginał...

 

 

Wieża:

Sherman007.jpg

 

Tu tylko te uchwyty.

 

 

Tył:

Sherman006.jpg

 

"Ta srebrna część" i osłony nad światłami.

 

Zgubiłem do niego KM, więc miałem wykorzystać pozostały od Academy, jednak tu trafił się o wiele lepszy:

Sherman013.jpg

 

 

Jak widać powyżej nazewnictwo elementów mam na niskim poziomie

 

Za nie długo zacznę przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wracam z Shermanem, a ostatnio mamy ich wysyp na forum.

 

Część obietnic o zmianach spełniłem.

Nie wymieniałem tego paska, stwierdziłem że model mógłby zbyt ucierpieć już przy próbach wycięcia starego.

Uchwyt lufy zostaje Trampkowski - ten od Dragona to inny typ najwyraźniej.

A także jednaj z osłon na przedniej płycie, powód? Nie mieści się.

Reszta idzie zgodnie z planem.

 

Pomalowany i pryśnięty matem.

Sherman018.jpg

Sherman015.jpg

Sherman016.jpg

 

Shermi trochę zyskał, nie wiele, ale jednak.

 

O samym egzemplarzu nie wiem prawie nic, po za tym, że walczył na Filipinach. A przed chwilą udało mi się znaleźć nawet zdjęcie pokazujące ten pojazd.

423.jpg

 

Ktoś wie co to za japoński czołg obok?

Patrząc na inne modele tego Shermana (Hobby Boss robi go w tym malowaniu w 48) oraz patrząc na powyższe ustaliłem brak napisu SOLO na lufie w modelu Trampka pomimo iż na boku pudełka widnieje rysunek tego egzemplarza z tym właśnie napisem, natomiast w instrukcji go brak. Dopóki nie zobaczyłem zdjęcia ten błąd był jedynie przypuszczeniem.

 

Następnym krokiem będzie wash, ale nie prędko raczej z racji iż w środę wyjeżdżam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prysnąłeś matem przed washem? Trochę sobie chyba utrudniasz łatwiej by było na golą farbę albo na błysku

 

Mat czy nie mat, chodziło o jakiś lakier. Na poprzednich modelach też tak robiłem i jakoś życia mi to nie utrudniło. Czy to może spowodować jakiś nieprzyjemny efekt czy co?

 

Jeżeli mnie pamięć nie zawodzi jest to Typ 97 Shinhoto Chi-Ha

 

Akurat jest to jedyny japoński czołg jaki znam, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.