Skocz do zawartości

Mastercraft Nowości ?


viaroos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślałem że chociaż będę miał kalki do estońskiego (chciałbym mieć taki zestawik na półce estoński RWD i TKS ) a p porównaniu że zdjęciem widzę że tylko do kosza się nadadzą ;p

 

Ale słowo daję podpisanie madziarskiego jako hiszpańskiego a polskiego jako rumuńskiego to parodia

 

I czemu nie ma izraelskiego, tam trafiły akurat maszyny w dwl więc pasowałyby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają kalki w Iskrach?

Widzę, że np. w indyjskiej jest kilka wariantów oznaczeń (w tym polskie ).

Są napisy eksploatacyjne? Może jakieś godła ?

Widziałem kalki z biało-czerwonej. Są opracowane od nowa.

Pełny zestaw cyfr 0-9,

zestaw cienkich pasków dla akrobatki,

godła 60.LPSz (godło w pierwszej wersji jakie było malowane na Iskrach), godło WSOSP niestety tylko w formie niebieskich kółek.

Cos tam jeszcze było, ale wymieniłem najistotniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli można zapytać to jak z wypraskami ? Jakiej jakości ? Można prosić o inboks ?

Ostatnio skusiłem się na Jaka-1b też z Mastercraftu i zauważyłem , że do Henshela z Italieri się nie umywa , lata świetlne różnicy w jakości . Na niekorzyść Jaka.

Znaczy Mastercraft robi modele słabszej jakości bo tyle zdążyłem się zorientować ?

Modele dość są niedrogie i zastanawiam się nad tym hiszpańskim malowaniem bo proste i ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bardzo stare formy PZW i jeżeli chcesz RWD8, to chyba nie masz innego wyjścia. Kupujesz model, blachy, szpachle i zaglądasz do warsztatu alberta091283 i modelarstwo staje się prostsze .

Z tym Hiszpańskim malowaniem to niezły pomysł, nie widziałem jeszcze tak zrobionego modelu 8-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoid Mastercraft nie robi jako tako tych modeli, tzn. on nie tworzy tych form, tylko przejmuje czy tam kupuje formy starych modeli które są starsze niż niektórzy użytkownicy forum, pakuje je w ładne pudełka i daje nowe kalkomanie i to taka "nowość"

 

Stąd też niskie ceny. Jednakże nie uważam że to coś złego, bo dzięki temu nie trzeba się uganiać za starociami na allegro bo innej alternatywy i tak nie ma dla polskich konstrukcji, a dla większości dzieci to tanie zabawki od których się zaczyna przygoda z modelarstwem.

 

A tak właściwie są jakieś zdjęcia tego samolotu z Hiszpanii czy to jakieś science-fiction?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten RWD to był całkiem niezły model, problem tylko w tym, że to wersja DWL, a Part robi blachy do wersji PWS. Różnica niby niewielka, ale w tym wypadku irytująca. RWD 8 PWS nie miał zegarów w tylnej kabinie, więc chcąc zrobić wersje hiszpańską musiałbyś kupić dwa komplety blach. Poza tym podejrzewam, że formy są już bardzo zjechane, lepiej chyba zainwestować w stary model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bardzo stare formy PZW i jeżeli chcesz RWD8, to chyba nie masz innego wyjścia.

 

Niedługo Mirage Hobby ma przepakować RWD-8 w 1/48.

 

Zwróć uwagę na napis nad schematem malowania SP-BLC i I.281. To jest dopiero kompromitacja xD Sami nie wiedzą co piszą i o czym ;D

 

Podobne pomyłki mam w instrukcji policyjnego Mi-2 Mastercrafta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoid Mastercraft nie robi jako tako tych modeli, tzn. on nie tworzy tych form, tylko przejmuje czy tam kupuje formy starych modeli które są starsze niż niektórzy użytkownicy forum, pakuje je w ładne pudełka i daje nowe kalkomanie i to taka "nowość"

 

Stąd też niskie ceny. Jednakże nie uważam że to coś złego, bo dzięki temu nie trzeba się uganiać za starociami na allegro bo innej alternatywy i tak nie ma dla polskich konstrukcji, a dla większości dzieci to tanie zabawki od których się zaczyna przygoda z modelarstwem.

 

Acha , no to już wiem co i jak . Jeśli proste i tanie to nie ma problemu - w końcu chcę się podszkolić w klejeniu i malowaniu , jak na razie ukończyłem tylko tego Henschela z Italeri , teraz rozpoczęłem Typhoona z Airfixa i jestem dość początkującym , więc taki RWD-8 byłby dość dobrym rozwiązaniem . W którym być może pobawiłbym się z blaszkami jak mówicie .

 

Zwróć uwagę na napis nad schematem malowania SP-BLC i I.281. To jest dopiero kompromitacja xD Sami nie wiedzą co piszą i o czym ;D

 

Podobne pomyłki mam w instrukcji policyjnego Mi-2 Mastercrafta.

 

Oprócz Jaka-1b kupiłem też HMS Ivanhoe i instrukcja mnie poraziła . Wedle planów przedstawia okręt w stanie na 1942rok . Nie było by w tym nic smiesznego gdyby nie to , że Ivanhoe od 1940 roku leżał na dnie W kalkach jest trójkolorowy pas identyfikacyjny na wieżę "B" . to nie jest przypadkiem Hiszpańska wojna domowa ?

Taki off-top sorki ale nie mogłem się powstrzymać .

 

Acha w Jaku nie miałem polskich oznaczeń choć jest taka wersja malowania . Ale jak czytam ten temat to dochodzę do wniosku , że to chyba jest normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Black, dzięki za zdjęcia kalek.

Teraz wiem, że trzeba wyskrobać parę złociszy i zrobić przynajmniej z trzy malowania erwudy ;)

Dobrze, że pojawiło się polskie malowanie wojskowe bo PZW miało w pudełku tylko cywilne.

Już łapy swędzą żeby zrobić erwudę nr 28 z SPLdM z Krosna ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co , ja też zrobię kilka RWD Rumuna,Węgra (cywila i wojskowego) , Estończyka może Ruska,Węgra i Hiszpana. Ale sprawa malowania Estońskiego naprawdę mnie zirytowała.Czy oni już niczego nie umieją dobrze zrobić ? W P-7,11,37 nie było aż tak źle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co , ja też zrobię kilka RWD Rumuna,Węgra (cywila i wojskowego) , Estończyka może Ruska,Węgra i Hiszpana. Ale sprawa malowania Estońskiego naprawdę mnie zirytowała.Czy oni już niczego nie umieją dobrze zrobić ? W P-7,11,37 nie było aż tak źle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Młody

 

A co jest tak irytującego w malowaniu estońskim - że krój liter nie taki jak w oryginale

 

PZDR

 

Tak, litery są za cienkie i takie tam. Znaczy te boczne, porównałem je sobie z zdjęciem z Polskich Konstrukcji Lotniczych tom II gdzie jest widok z boku. Zresztą napisu RWD.8 na stateczniku tam też nie ma.

 

No chyba że wyjdzie że go później przemalowali albo tak wyglądał przed przemalowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko boczne litery, na skrzydłach są po prostu za małe. Różnica w stosunku do oryginału, jest dość znaczna sam popatrz:

 

rwd_8_12.jpg

Hiszpan8.jpg

 

Botan Estoński to RWD to dwl czy PWS ? I jakiego koloru był owy erwudziak aluminium czy szary ? Bo instrukcji wolę nie ufać.

 

A jak już o RWD w Krajach nadbałtyckich mowa to proszę to może być interesujące:

 

otewskiRWD-8.jpg

RadzieckiRWD-8.jpg

 

źródło: http://latvianaviation.com/RWD8.html

http://latvianaviation.com/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie też właśnie przed chwilą znalazłem.

 

W sumie nie wiem czy był robiony na licencji dwl czy pws. Zrobiony był w 1934 więc mógł być z obu. Najlepiej będzie jak przejrzę się jeszcze zdjęciu, golenie wyglądają jak u pws. No i taki szczegół że miejsce skąd wychodzą linki sterownice z kadłuba to jest jego cecha charakterystyczna jeśli idzie o wygląd.

Najlepiej po sesji spróbuję znaleźć jakieś estońskie forum modelarskie tam powinni wiedzieć xD

 

Co do koloru znalazłem taka planszę i to moja wiedza:

http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t=3188&sid=35a91e257b2bef8022486ccb8d684c4d

 

A właśnie nie wiedziałem że były też RWD z łotewskimi znakami jak zdaje sie sugerować ta strona:

 

http://www.weu1918-1939.pl/lotnictwo/obserwacyjne_szkolne/rwd8/dowodztwo_lotnictwa_obser_szkolne_rwd_8.html

 

Powyżej jednego zdjęcia

Samoloty RWD-8 ewakuowane na Łotwę zostały przez nią wykorzystane, jednak co ciekawe za zgodą strony polskiej. W grudniu 1939 roku Rząd Polski we Francji wyraził zgodę na użycie 26 samolotów RWD-8 do szkolenia łotewskich pilotów. Według źródeł łotewskich 20 maja 1940 roku, Łotwa posiadała 20 wciąż sprawnych maszyn. 6 maszyn przekazano do aeroklubu w Kalnciems i to na nich szkoliła się ostatni piąty rocznik pilotów. Łącznie wyszkolono na polskich maszynach 33 pilotów. Szkolenie trwało aż do zajęcia Łotwy przez Armię Czerwoną. Maszyny wojskowe RWD-8 Rosjanie zdobyli w południe 17 czerwca 1940 roku na lotnisku w Rydze. Rosjanie nie zainteresowali się „Erwudziakami”, a polskie maszyny składowano w hangarach w Provodniku. Przejęciu podlegało jedynie kilka sztuk maszyn RWD-8 używanych przez wojsko łotewskie. Samoloty dostały radzieckie znaki rozpoznawcze przy zachowaniu łotewskiego numeru.

 

Myślę o wyjściu naprzeciw Mastercraftowi i zrobię sobie Izraelskiego, łotewskiego i poprawnego estońskiego erwudziaka.

A właśnie black616 jeśli dobrze pamiętam to ty miałeś aferę z swastyką i odgrażałeś sie zrobienie Gladiatora? możesz zrobić im RWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tą plansze, to istotnie chyba można stwierdzić z pewną dozą pewności że to jasno szary. Kurcze może Techmod, wypuści kalki do RWD-8 w barwach Polskich i zagranicznych. Ale to kwestia miesięcy.

Ja też chciałbym mieś kilka RWD, bez szachownic i Polskich numerów, w kolekcji.

 

Co do afery, (jestem zdziwiony że ktoś o tym pamięta ) to Gladiator dzięki uprzejmości rodzinki (a dokładniej ZIO B.Y któremu w tym miejscu jeszcze raz dziękuje za prezent ) już jest.Gwarantuję że na forum w łotewskim malowaniu będzie

 

No proszę zedytowałeś posta i dodałeś łotewskiego zanim ja o nim zapisałem

 

Heh ma się swoje źródła grunt to różnorodność. Z resztą kto by się spodziewał że nasz Erwudziak latał w tylu krajach(Estonia,Łotwa,Rosja,Rumunia,Węgry,Palestyna) .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Brazylii, o ile mi wiadomo, nadal lata

W sprawie nazewnictwa - RWD 8 był produkowany na początku w Doświadczalnych Warsztatach Lotniczych, od których licencję odkupiło wojsko i zleciło produkcję Podlaskiej Wytwórni Samolotów. Inżynierowie PWS wprowadzili kilka zmian - osłony silnika tłoczone maszynowo a nie klepane ręcznie, inne golenie podwozia, możliwość wyjęcia przegrody pomiędzy siedzeniem pilota i instruktora i kilka innych. Ten estończyk to zapewne połączenie obu, na ile mogę dostrzec na tym zdjęciu. Tłumik i podwozie wyglądają jak z wersji PWS, ale za to nie widzę linii podziału pod środkową częścią kabiny i charakterystycznych "uszu" przed miejscem pilota do których w wersji PWS mocowano zegary. Możliwe, że Estończycy po prostu zrezygnowali z możliwości konwersji kokpitu na wannowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpański to był dwl jego można zrobić bez przerabiania.

 

Być może jakiś rumuński też był z dwl, ale jeszcze musiałbym poszperać po internecie.

 

Z http://www.weu1918-1939.pl/lotnictwo/obserwacyjne_szkolne/rwd8/dowodztwo_lotnictwa_obser_szkolne_rwd_8.html jak numery porównać z http://rwd-dwl.net/rejestr/aya-ayz.htm i będzie notka z rumuńską rejestracją to znaczy że pasuje albo chociaż zachodzi taka możliwość że jest z DWL + szukanie fotografii i patrzenie rumuńskim po goleniach

 

edit:

maszyna wojskowa RWD-8 pws o nr 34-399 (SP-BJY) – Ministerstwo Komunikacji, która potem nosiła znaki rejestracyjne YR-BRB;

 

Czyli odpada jednak ten konkretny egzemplarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.