Skocz do zawartości

[Galeria] by qc (figurki i makiety do gier bitewnych)


quidamcorvus

Rekomendowane odpowiedzi

Łowcy czarownic to jedna z moich ulubionych kompanii w Warheim FS. Choć Sigmaryci nie mogą wynająć Ogra, mają ograniczony dostęp do magicznych przedmiotów, jest ich mało i za wszystko płacą więcej, to mają kilka dużych plusów.

 

Pierwszy to dwóch duchownych, którzy przy odrobinie szczęścia w trakcie kampanii mogą mieć dostęp do modlitwy pozwalającej na przerzut Ochrony Pancerza i Ochrony Magicznej.

 

Drugi to dostęp do pistoletów pojedynkowych i pancerza.

 

Trzeci tanie Psy bojowe...

 

Ale ja dziś nie o tym. Być może pamiętacie, że Łowcy czarownic, to jedna z moich pierwszych kompanii, a na pewno najczęściej przewożona. Z biegiem lat modele poobijały się, a farba w kilku miejscach się starła. W związku z tym postanowiłem nieco odświeżyć figurki i naprawić uszkodzenia.

 

I oto znów Łowcy czarownic mogą cieszyć się zasłużoną chwałą!

 

JLkUrm.jpg

YoZ5xQ.jpg

9ILQGd.jpg

1wI9W9.jpg

 

A więcej zdjęć Łowców czarownic znajdziecie TUTAJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mam dla was zdjęcia dwóch ostatnich Orków, którzy pojawią się na dioramie Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

 

Bitsy, z których złożyłem modele Orków, poza drobnymi wyjątkami, to produkty SpellCrow. Więcej na temat budowy modeli Orków znajdzie na blogu Danse Macabre.

 

3gebJL.jpg

b3tQQ9.jpg

gZmik2.jpg

LXKKBg.jpg

b8mhlK.jpg

TxHXvO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po trzech latach przerwy wracam do Sióstr Sigmara do Warheim FS. Po ostatniej aktualizacji podręcznika w szeregi Cór Młotodzierżcy można wcielić trzech Rycerzy Zakonnych.

 

Modele templariuszy można będzie także wykorzystać podczas gry Łowcami czarownic.

 

Do złożenia modeli użyłem głównie bitsów produkcji GW oraz kilku pieczęci od Anvil Industry.

 

Przy okazji robienia zdjęć zauważyłem kilka linii podziału formy, które usunę przed malowaniem.

 

Dziś mam dla was zdjęcie pierwszego Rycerza Zakonnego.

 

D3MhRb.jpg

kWXA2Z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech latach przerwy wracam do Sióstr Sigmara do Warheim FS. Po ostatniej aktualizacji podręcznika w szeregi Cór Młotodzierżcy można wcielić trzech Rycerzy Zakonnych.

 

Modele templariuszy można będzie także wykorzystać podczas gry Łowcami czarownic.

 

Do złożenia modeli użyłem głównie bitsów produkcji GW oraz kilku pieczęci od Anvil Industry.

 

Przy okazji robienia zdjęć zauważyłem kilka linii podziału formy, które usunę przed malowaniem.

 

Dziś mam dla was zdjęcie trzeciego Rycerza Zakonnego.

 

bAUXki.jpg

myM4lC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W ramach #24 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego pomalowałem model nieumarłego bohatera - Krell, Lord of Undeath od Games Workshop. W Warheim FS model Krell, Lord of Undeath pojawi się w przyszłości jako Postać Dramatu dla nieumarłych kompanii.

 

dGu1xb.jpg

Pah9BY.jpg

Xa73vI.jpg

0kJsS6.jpg

3jYMVv.jpg

y2x43v.jpg

 

Zapraszam także na DansE MacabrE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile malowanie Rycerzy Zakonnych idzie mi jak krew z nosa, to z dużo większą przyjemnością pomalowałem niedawno model Krell, Lord of Undeath, czy prezentowany poniżej zestaw Crystalic Rocks Basing Kit od HQResin, który zresztą niedawno zrecenzowałem.

 

Żywiczne odlewy od HQResin umieściłem na okrągłych podstawkach i zwaloryzowałem dodatkami od Ristuls Extraordinary Market, a dokładniej grzybami z zestawu Mushroom Basing Kit oraz robakami z zestawu Bugs Basing Kit.

 

Trochę obawiałem się malowania kryształów, które przecież podczas prac nad zestawem Cursed Fantasy Treasure Terrains od Ristuls Extraordinary Market wyszły mi delikatnie mówiąc średnio. Na szczęście Games Workshop udostępniło do sprzedaży jakiś czas temu farby techniczne dedykowane do malowania kryształów: Stormhost Silver oraz Soulstone Blue, Spritstone Red i Waystone Green. Efekty użycia farb możecie zobaczyć i ocenić na zdjęciach poniżej. Dla mnie to wygodne rozwiązanie, które na stałe trafi do warsztatu.

 

CKRriE.jpg

B6brEi.jpg

w6vv3e.jpg

tigeNe.jpg

KaNqwd.jpg

FxO3Lc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć powoli, to jednak prace nad budową Oldenlitz powoli idą do przodu.

 

Udało mi się dokończyć brukowany plac, który znajdzie się pod Fontanną Drętwej Wody. Bruk wyrzeźbiłem w gipsie wylanym na podstawę z pleksi. Na potrzeby zdjęcia gips pokolorowałem czarnym flamastrem. Następny krok to pomalowanie i wykończenie bruku tak, jak zrobiłem to z Bazarem w Oldenlitz.

 

KX2L1i.jpg

kJoLn7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W ramach #25 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego pomalowałem model Wielkiego Teogonisty znanego jako Volkmar the Grim od Games Workshop. W Warheim FS model w przyszłości zostanie zdegradowany do roli Arcylektora i pojawi się jako Postać Dramatu dla kompanii Łowców czarownic i Sióstr Sigmara.

 

UoDLfm.jpg

Liqe5v.jpg

 

Więcej zdjęć znajdziecie na DansE MacabrE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znużyło mnie ostatnio malowanie figurek, a Rycerze Zakonni nie mogą doczekać się pomalowania, dlatego w ramach odpoczynku od modeli postanowiłem zbudować kolejną makietę do Oldenlitz.

 

Docelowo będzie to budynek należący do zamożnego mieszczanina, a może nawet maga.

 

Póki co nie mam zbyt wiele do pokazania od mury piwnicy, która będzie zabudowana i niedostępna do gry.

 

Ponadto, obiecałem sobie, że makieta nie będzie miała więcej niż dwie, góra trzy grywalne kondygnacje i postaram się tej obietnicy dotrzymać...

 

ajEO2o.jpg

3ds0FN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równolegle do budowy makiety w głowie układa mi się historia związana z ruiną. Ostatecznie będzie to dom bogatego kupca, który na strychu ukrywał pewien sekret. Ale o tym później.

 

Od ostatniej aktualizacji usunąłem więcej fragmentów bocznych ścian, tak żeby ułatwić dostęp do wnętrza. Również podłogę pierwszego piętra wymodelowałem tak, by jak najmniej przeszkadzała w ruchach modeli. Na parterze dodałem także wewnętrzne ściany.

 

Na parterze, w dwóch mniejszych pokojach zrobię jeszcze częściowo zniszczone schody prowadzące na górę.

 

Pierwsze piętro będzie znacznie bardziej zrujnowane, wyżej będzie jeszcze fragment poddasza i tyle.

 

aasX1F.jpg

2Hay9q.jpg

YLB5KW.jpg

M5A3lH.jpg

auTkZ0.jpg

gmL4xH.jpg

EjesRp.jpg

ZFVCiS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy pamiętają makiety, które budowałem w 2012 roku mam ważną informację, budowana obecnie ruina już większa nie będzie - choć kusiło.

 

Widoczny na zdjęciach poniżej front budynku to wczesny WIP, brakuje jeszcze wielu detali, które pojawią się w przyszłości.

 

Na parterze zbudowałem schody prowadzące na piętro, a na piętrze z tyłu budynku zbuduję jeszcze kominek i resztki komina.

 

Na poddasze i platformy będzie można wejść po drabinach i skrzyniach.

 

Ponadto poszczególne poziomy są na tyle mocno zrujnowane, by można swobodnie operować w nich figurkami.

 

Na razie tyle.

 

mAZOwC.jpg

GzkP4G.jpg

ZkA72D.jpg

N2FHcR.jpg

vQXQqD.jpg

fSCuJ0.jpg

LnWD9K.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.