Skocz do zawartości

[Galeria] by qc (figurki i makiety do gier bitewnych)


quidamcorvus

Rekomendowane odpowiedzi

W tym tygodniu znów niewiele czasu będę mógł przeznaczyć na hobby ale szczęściem wczoraj miałem wolną noc i udało mi się nadgonić nieco zaległości.

 

Poniżej możecie zobaczyć bardzo wczesny WiP Krasnoludzkiego Fortu, czyli dioramę dla mojej drugiej kompanii Khazadów z Gór Krańca Świata. Jeszcze sporo pracy przede mną ale już mniej więcej widać jak całość będzie wyglądała.

 

A jutro jeśli się wyrobię, pokażę wam kolejny WiP Bazaru.

 

jloIqq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem wcześniej przy okazji Fortu Krasnoludów, w tym tygodniu nie mam wolnego czasu, który mógłbym poświęcić na modelarstwo ale kilka dni temu udało mi się popracować przez chwilę nad Bazarem w Oldenlitz.

 

Pomalowałem bruk, z ziemi do kwiatów, posypki i uschłych gałązek zrobiłem błoto i gnój zalegający na bazarze. Przykleiłem stragany i dodatkowo schlapałem jeszcze wszystko błotem i krwią.

 

Użyłem także listów gończych, które można pobrać STĄD.

 

Co sądzicie?

 

QwVeXv.jpg

IZctu4.jpg

LqKM3V.jpg

 

Wpis dostępny także na BLOGU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz

 

Prace nad Fortem Krasnoludów bardzo powoli idą do przodu. Od ostatniej aktualizacji zbudowałem blanki, położyłem pierwszą warstwę gipsu i z pianki pod panele wyciąłem płaskorzeźbę przedstawiającą odzianą w hełm głowę krasnoluda na tle dwóch skrzyżowanych toporów.

 

UTKATg.jpg

6K41hZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Ej - ale mnie nie czaruj :-) to przecież są wykadrowane elementy z pierwszego zdjęcia - heheheehhe. Nadal nic nie widać - no może bez przesady, ale przy tak pięknych pracach to powinny być zdjecia osobno zrobione. Narobiłeś apetytu - super robota!

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fort Krasnoludów bardzo powoli nabiera planowanych kształtów. Pomalowałem bastion i nałożyłem pierwsze warstwy zniszczeń. W kolejnych krokach pokryję mury pigmentami i śladami spalenizny.

 

Bramę wykonałem podobnie jak tę, którą ozdobiłem Twierdzę Pięciu. Jeśli szanowne państwo-draństwo jest ciekawe, to TUTAJ znajdziecie poradnik.

 

Blanki murów chcę jeszcze ozdobić zniszczonymi krasnoludzkimi sztandarami.

 

4rns1K.jpg

2Bjhc8.jpg

 

Wpis dostępny także na BLOGU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dołu mur winien być chyba obsikany? ;)

Bo ja wiem, stawiałbym raczej na to, że Krasnoludy sikają na wrogów z blanek ;)

 

 

Zaczyna mnie zastanawiać, gdzie ty to wsyćko składujesz... aha- co to jest ta pianka pod panele?

W gablotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej ma dla was kolejną porcję zdjęć Nieumarłych do Warheim FS pomalowanych w 2013 roku.

 

Wcześniej pokazałem wam zdjęcia świty Von Carsteina, Krwawego Smoka i Lahmi, dziś mam dla was sabat Nekrarchy.

 

Więcej o malowaniu jak i samych modelach możecie przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

 

LXTePf.jpg

PqCwi9.jpg

oUbRsv.jpg

mBROza.jpg

98Q7H4.jpg

YZrbkh.jpg

ZZBPH0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa Fortu Krasnoludów, który będzie służył jako diorama dla kompanii Khazadów z Gór Krańca Świata do Warheim FS, powoli zbliża się do końca.

 

Wczoraj pomalowałem krasnoludzkie tarcze od Scibor MM, które ozdobiłu mury fortu, teren przed schodami pokryłem ziemią do kwiatów zmieszaną z klejem WIkom i czarnym pigmentem do farb oraz zgodnie z przedstawionym poniżej krótkim poradnikiem przygotowałem dwa sztandary z podobizną Vallayi Pamiętającej.

 

2QiooB.jpg

 

Jako, że malowanie freehandów niezbyt dobrze mi wychodzi, podczas malowania chorągwi postanowiłem sobie trochę pomóc. Na początku przygotowałem sobie czarno-białą grafikę w pliku w pdf, który następnie wydrukowałem.

 

Po wydrukowaniu grafik, wyciąłem jeden ze sztandarów i podkleiłem go taśmą malarską w celu wzmocnienia papieru.

 

W kolejnym kroku czarną farbą poprawiłem kontury run i wizerunku Vallayi Pamiętającej, a następnie korzystając z farb akrylowych pomalowałem proporce zgodnie z wybranymi kolorami.

 

Po nałożeniu kolorów postanowiłem pobrudzić sztandary tak, by wyglądały na stare i zniszczone. Do brudzenia użyłem kilkudniowej kawy i herbaty, którymi wcześniej robiłem zacieki na murach Fortu Krasnoludów. Za zakończeniu malowania przy użyciu kadzidełka opaliłem krawędzie sztandarów, a czerwony proporzec przepaliłem na dwie części.

 

Mocowanie chorągwi, czego nie sfotografowałem, wykonałem ze spinacza biurowego i starego łańcuszka, które pokryłem pigmentami i efektami rdzy.

 

Gotowe sztandary możecie obejrzeć na zdjęciu.

 

Wl95g9.jpg

cJYQsu.jpg

EQuwzV.jpg

 

Do wykończenia pozostała jeszcze ziemia przed schodami oraz ściany, które zamierzam jeszcze pobrudzić pigmentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Podczas fotografowania skończonego Fortu Krasnoludów, zdjęcia szanowne państwo-draństwo będzie mogło zobaczyć jutro, zauważyłem że podczas malowania kompanii Khazadów z Gór Krańca Świata zapomniałem o figurce Mistrza Inżyniera, który zapodział się gdzieś w swoim warsztacie.

 

Korzystając z kilku wolnych godzin, w weekend nadrobiłem zaległości i pomalowałem ostatniego z bohaterów do drużyny Krasnoludów.

 

WqDGj1.jpg

2q3tJk.jpg

3OMQJZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wczorajszą obietnicą dziś mam dla was zdjęcia ukończonego Fortu Krasnoludów, którego używał będę jako dioramy dla kompanii Khazadów z Gór Krańca Świata oraz Kultu Pogromców z Karak Kadrin, a pewnie i jeszcze jakiejś. Bowiem na blankach znajduje się sporo wolnego miejsca.

 

Jak szanowne państwo-draństwo z pewnością zauważy, obszar przed schodami do twierdzy to goła ziemia. Stwierdziłem bowiem, że przy dużym zagęszczeniu modeli nie ma sensu dodawać tam trawy, kwiatów czy inne pobitewnego złomu.

 

K6NaR7.jpg

9sZrkF.jpg

89Gw1e.jpg

6P8nhq.jpg

 

Więcej zdjęć znajdziecie na BLOGU.

 

Wszelkie uwagi, komentarze, polubienia, udostępnienia i G+1 jak zwykle mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam dla was ostatnią porcję zdjęć figurek Nieumarłych do Warheim FS, które pomalowałem w 2013 roku.

 

W opublikowanych wcześniej postach pokazałem wam zdjęcia świty Von Carsteina, Krwawego Smoka i Lahmi oraz sabatu Nekrarchy, dziś mam dla was ostatnią z linii krwi, czyli lud Strigoi.

 

Więcej o malowaniu jak i samych modelach możecie przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

 

Natomiast pełna galeria zdjęć dostępna jest na Facebooku.

 

Przy okazji zachęcam do polubienia strony Warheim FS.

 

UT2SeE.jpg

6enRro.jpg

uvQ0D1.jpg

dUeXKn.jpg

hNrzYm.jpg

kuDqiZ.jpg

 

Zapraszam także do wizyty na BLOGU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.